ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Vadjenje motora

Go down 
+5
Miljan
twist2open
Vladislav
vlash86
zastava101b
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyMon Mar 02, 2015 8:18 pm

Vlash, mozda gresim, ali ja mu ne bih savetovao da koristi izduvnu granu kao dodatno kacenje, jer postoji mogucnost da se oni brezoni pokrive, a onda je u problemu. Ponavljam, mozda gresim, pa ako gresim ispravite me. ja sam to radio tako sto sam sa 2 sajle za slepanje obavio motor, kroz njih gore provukao sipku i izvadio
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyMon Mar 02, 2015 8:22 pm

j*bem liga, ne bi trebalo da se pokrive jer bi mu to bilo za dodatno kacenje + na izduvnoj grani ima 7 brezona i srafova
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyMon Mar 02, 2015 10:03 pm

Vadicu ga odozdole, i mislim da cu da izvadim poluosovine, posto sam vec skinuo skoro sve samo treba da izvadim jbne spone -.- sutra se vracam na posao Very Happy
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyTue Mar 03, 2015 1:22 am

Nema sta da mislis, osovine moras da izvadis da bi skinuo menjac, naravno kao sto rekoh ispusti ulje iz menjaca obavezno. A ako budes skidao kao sto sam ti napisao onda ne moras da skidas spone. E ako bas moras da skidas spone najbolji nacin je da odvrnes maticu sa njih i onda sa velikom polugom podupres ispod spone i iznad rukavca i nalegnes na nju.
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyTue Mar 03, 2015 6:37 pm

izvadio ih Very Happy samo sam cekicem pipnuo i one same iskocile Very Happy Moram da skinem spone posto ima malo trulezi kod balans stange napred tako da i to moram da skinem, i onda sto kasnije kad mogu sad :Ddanas je dosta odradjeno sutra jos motor da spustim i to je to Very Happy mozda okacim i neki snimak Very Happy
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyTue Mar 03, 2015 6:47 pm

Ako imas temu cepaj sa kacenjem slika i snimaka tamo. Ovde neka se tema zadrzi na vadjenju motora, sta kako zasto, da ne idemo u off. Ako nemas temu otvori je Very Happy I da, zameni diskove za kocnice, deluje mi ekstra tanak.
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyTue Mar 03, 2015 8:19 pm

Da damislio sam kako vadim motor da snimam, i mozda kako cu da ga sredim, ali to je sve mozda.. nisam bas siguran, posto ja nikad pre nisam nista slicno radio, msm jesam rasturao motore i tako to, ali nikad nisam pokusavao da ih sastavljam i sredjujem, pa ako ima neko tako kao ja da nesto i nauci iz mojih gresaka, a vi experti da se malo smejete Very Happy
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptySat Mar 07, 2015 10:10 pm

E ljudi sta je potrebno ako zamenim motor, da mogu nomalno legalno da ga registrujem?
Back to top Go down
Milos
Moderator
Moderator
Milos


Broj poruka : 147
Datum upisa : 2013-10-29
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptySat Mar 07, 2015 10:28 pm

Ostaje ista kubikaza ili ide nesto jace?
Do kraja 2014 godine, zakon je nalagao da moze sve sto je fabricki islo, znaci ko je imao 1.1 motor, mogao je da ga zameni za 1.3 i da sve normalno zavede. Ide se u AMSS cini mi se na ocitavanje broja motora novog, predaju se zahtevi za upisivanje u dozvolu i to je to. Mislim da i saobracajna dozvola mora da se promeni zbog komercijalne oznake.
Od 1. januara 2015 godine, zakon se promenio i koliko sam razumeo, moze da se zavede samo ista kubikaza. Znaci imao si 1.1, samo 1.1 mozes da stavis, nista jace.
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptySun Mar 08, 2015 9:03 am

Ne hocu nesto jace da stavim, 1.3 ... A da li mozda moze nesto da se izmuva?
Back to top Go down
Milos
Moderator
Moderator
Milos


Broj poruka : 147
Datum upisa : 2013-10-29
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptySun Mar 08, 2015 12:11 pm

Do kraja 2014 je mogao da se stavi 1.3 i to je to, nista jace. Sada ima nekih silnih procedura, Agencija za bezbednost saobracaja, potvrda o prepravci, testiranje opterecenja valjda i jos 100 cuda.
Ako imas neku vezu, mozda i moze da se izmuva ali to ti ne mogu pouzdano veci. Neki obruse deo gde je kod motora pa se cuka novi kod i broj mada ni to ne znam koliko je pouzdano. Ko zna gde da gleda, prepoznace razliku 1.1/1.3 i ove jace.
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptySun Mar 08, 2015 4:15 pm

Najbolje bi bilo da pozoves neki od instituta koji izdaje te ateste i zajebancije, pa da proveris iz prve ruke. Mada opet je moguce da i od njh dobijes kontradiktorne informacije, tako da probaj da kontaktiras i agenciju za bezbednost saobracaja i objasnis u cemu je stvar. Dakle motor je fabricki isao u tvoj auto, i oni ce ti reci, moze i pod kojim uslovima ako ih ima, ili ne moze.
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyMon Mar 09, 2015 10:16 am

Zvao sam par ljudi i raspitao se, Kazu da je moguce to da se uradi, ali motor koji se stavlja u auto treba da je predvidjen za taj auto, u smislu da nosaci motora odgovaraju novom motoru, bez da se nesto dodaje ili oduzima da bi motor usao, msm to je pojednostavljeno od onoga sto su oni meni rekli. Znaci mogu da stavim 1.3 motor iz zastave poly Smile
Back to top Go down
Milos
Moderator
Moderator
Milos


Broj poruka : 147
Datum upisa : 2013-10-29
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyMon Mar 09, 2015 12:37 pm

Onda moze 1.3 mada pazi dobro da ne bude da spakujes sve pa da se posle nadje neki treci koji ce da kaze ne moze Smile
Back to top Go down
Buki
101 - 55KS
101 - 55KS
Buki


Broj poruka : 53
Datum upisa : 2013-02-24
Godina : 30
Lokacija : Kikinda

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyFri Mar 13, 2015 1:18 pm

Koliko sam ja skontao iz price sa tim ljudima sve se moze ako se dobro podmaze Smile u tom nekom smislu mi je covek koji je zaduzen na potvrdu tehnickog pregleda rekao Very Happy mislim sta reci ovo je srbija a jos bolje ja sam u kikindi Very Happy Pricao sam sa jednim majstorom svidja mu se moja ideja, ali kaze da bi tu trebalo da se ulozi dosta, posto mora malo da se ojaca taj lim i sve to Smile rekao je da bi on mozda bio zainteresovan da kupi stojadina i taj motor, ne znam sta da radim, imam nekih 500e ustedjevine predvidjene za kupovinu auta ili za ulaganje u stojadina, e sad on mi je ponudio 250e za auto i motor. :/
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyFri Mar 13, 2015 1:24 pm

Zavisi kakav je limarijski. Ako je los, onda se vise isplati da mu prodas, dodas te pare i kupis nekog boljeg.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 EmptyFri Mar 13, 2015 4:07 pm

Buki wrote:
Koliko sam ja skontao iz price sa tim ljudima sve se moze ako se dobro podmaze Smile u tom nekom smislu mi je covek koji je zaduzen na potvrdu tehnickog pregleda rekao Very Happy mislim sta reci ovo je srbija a jos bolje ja sam u kikindi Very Happy Pricao sam sa jednim majstorom svidja mu se moja ideja, ali kaze da bi tu trebalo da se ulozi dosta, posto mora malo da se ojaca taj lim i sve to Smile rekao je da bi on mozda bio zainteresovan da kupi stojadina i taj motor, ne znam sta da radim, imam nekih 500e ustedjevine predvidjene za kupovinu auta ili za ulaganje u stojadina, e sad on mi je ponudio 250e za auto i motor. :/

Kecevi su standardno isli sa 1.3 motorom. Ako je dobar limarijski, nema sta da ojacavas, stavis motor i vozis. Ako je los, onda mora da se vari, jer onda verovatno nije dobar ni za taj 1.1 . Da meni nudi pare za auto, a znam u kakvom je stanju i da me pali da moze 1.3, ali auto mora nesto posebno da se ojacava, samo bi mu rekao zdravo.
AKo je auto los, prodaj mu kao sto Miljan kaze.

Razmisli dobro i preracunaj se.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
Sponsored content





Vadjenje motora - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Vadjenje motora   Vadjenje motora - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Vadjenje motora
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zupcenje motora
» Termostat motora
» pitanje: vrsta motora i razlike
» Provera polovnog motora
» Karakteristike zastavinih motora

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: