ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Trosi malo vise no sto treba

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyWed Apr 23, 2014 1:15 am

Vidis druze, ovo nisam znao, stvarno, bas cu da proverim kad budem skidao karb nekad. Inace mirno mi radi na leru, e sad za naglo dodavanje gasa hmmm, kad mi je zagrejan motor mislim da se odaziva prilicno dobro, ne gusi ga, mada mozda si u pravu , mada ovo cujem prvi put, da na drugo grlo ima isto ler dizna i da treba leptir da bude malo podotvoren, za 1mm kazes ,  scratch 
Ipak hvala ti na odgovoru  thumbsup 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyWed Apr 23, 2014 3:49 pm

Na svakom karburatoru koji sam video i koji je ispravno radio, drugo grlo je bilo potpuno zatvoreno i tako fabricki podeseno.
Jedan jedini na kom je bilo otvoreno mozda 0.3-0.5mm nije mogao da spusti ler ispod 1500 obrtaja dok to nisam sredio da zatvara lepo.

_________________
Trosi malo vise no sto treba - Page 2 ZCZ
Model Skala 55 nastao je višedecenijskim usavršavanjem, kao poslednji naslednik
modela Zastava 101 i najbolji rezultat stručnjaka Zastave
wub Trosi malo vise no sto treba - Page 2 701049760 SKALA POWER Trosi malo vise no sto treba - Page 2 701049760wub
Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Emwm1sz2rdrlgx67rtq

...ja odavno vozim tu startnu masinu, njom prelazim lako i svaku krivinu...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyWed Apr 23, 2014 9:24 pm

Zato sam se i ja zacudio, znam da mi na drugom grlu fabricki skroz zatvoren leptir i da se odlicno odaziva auto na gas i na prvom , tek pa na drugom grlu? Kao da odjednom imam drugu mashinu ispod haube i cuje se bas dobro kad otvori drugo grlo , ono dublji zvuk i vuce ko sam djavo auto  dance 
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyWed Apr 23, 2014 11:25 pm

Nije me mrzelo da odem do garaze i skinem sa grane Weber 30 32 dmtr koji sam davno skinuo sa kumove Regate 75 ,koji nikada nije cackan i izmerim .Vijak za podesavanje leptira drugog grla tacno za 1 mm podize polugu leptira.Inace on je bio prvi vlasnik Regate.Mene su pre 30 godina ,kao ucenika u CEBA Remont servisu ,Zastava -Fiat ucili da drugo grlo treba biti propisno otvoreno na leru inace nebi ni postojao vijak za podesavanje.Regata je radila perfektno i trosila normalno a karburator sam skinuo zajedno sa granom i ubacio jednogrli sa granom, kad smo ugradjivali plin.Pogledaj na netu slike karburatora odozdo i primetices da je svako drugo grlo malo otvoreno.Ako nesto radi solidno to ne znaci da ne moze bolje. biggrin 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyThu Apr 24, 2014 12:03 am

Vijak viri 1mm na svim, ali leptir nije otvoren nimalo, upravo sam proverio na 6 karburatora. To je tako fabricki podeseno i nikad nije dirano.

_________________
Trosi malo vise no sto treba - Page 2 ZCZ
Model Skala 55 nastao je višedecenijskim usavršavanjem, kao poslednji naslednik
modela Zastava 101 i najbolji rezultat stručnjaka Zastave
wub Trosi malo vise no sto treba - Page 2 701049760 SKALA POWER Trosi malo vise no sto treba - Page 2 701049760wub
Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Emwm1sz2rdrlgx67rtq

...ja odavno vozim tu startnu masinu, njom prelazim lako i svaku krivinu...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyThu Apr 24, 2014 1:00 am

Ja sam odvijao da vidim koliko ce poluga sici dole,no nije bitno videcu kako ce raditi na mom Confortu, kad ga zavrsim.Nije mi bila namera da pametujem i lupam napamet,vec da pomognem i prenesem malo znanja koje sam pokupio od starih majstora, koji su u vreme dok sam ja bio klinac ,vozali Abarth-e,Rally-e,Speciale itd i nabijali mi puls kad me provozaju.To su bila vremena.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 EmptyThu Apr 24, 2014 1:20 am

Ma u redu je druze, nismo ovde da pametujemo nego da diskutujemo i da se problem resi, ok je i hvala na trudu , ipak covek nesto cuje i nauci, ako nista drugo bar razmislja thumbsup 
Back to top Go down
Sponsored content





Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Trosi malo vise no sto treba
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» povecana potrosnja
» Više snage za Z 101 - SAM
» Koliko treba da puni alternator?
» Primeri kako ne treba spustiti vozilo
» Zastava 101 Kondić/Ćorić više izdanja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: