ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Alternator, upalila se sijalica

Go down 
+7
zastava101b
Mitke
ljupco
Macko
Miljan
Dokic
meto65
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyWed Jul 09, 2014 9:18 pm

@ Miljan - Dobro druze to sam video, ali kako su povezani na kocku koja iza akumulatora? Tu su 4, jedna ide na + klemu i ide unutra gde? Druga na kocki neznam niti odakle ide niti gde ide  scratch 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyWed Jul 09, 2014 9:54 pm

Jedna ide sa akumulatora, druga na alternator, treca na kontakt bravu, cetvrta na osigurace.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 10, 2014 3:10 pm

Zamenio sam ulozak brave  i opet nije hteo da da kontakt, onda provjerim dobro osigurace, bio otisao zadnji ali se nije primecivalo da je crko i dobio sam kontakt, ali sada nece da puni alternator, sto je verovatno ili otisao regler ili koja dioda  8785300 , iskrinih reglera nema ni za lek, trazio sam i na otpadu, i moracu da kupim privremeno bilo koji, ako je do njega, ako nije ni on onda je verovatno dioda neka  grgrrrr
Kako je da je, javicu sta sam uradio  bye1 
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 10, 2014 4:45 pm

Kupi od Regate ,Ritma,Tempre,Tipa.......,neki Bosch ili Marelli.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 10, 2014 6:43 pm

Na zalost nema na otpadu tamo gdje kupujem delove, a u radnjama nema ni Iskrinog reglera, jedino neki turski, kineski i ovaj sto sam ja kupio neki AEGO Autoelektrika, valjda Srpski, tako mi rece prodavac, oni turski kineski su 5 evra, a ovaj srpski 8 evra, i ja ga kupio kao skuplji valjda je bolji. Sutra menjam njega a provericu i piksne na rotoru, mozda su i one, jer mi kvicao u zadnje vreme, kao onda kad se nakvasi kais od vode, pocne pa prestane, znaci mozda su i piksne otisle. A ako nije regler, onda su sigurno diode, tako da cu i njih zameniti. A lepo sam ja primetio u zadnje vreme da mi malo zari sijalicka od alternatora, onako samo malo, ali nocu se vidi bolje i to kad ukljucim neki veci potrosac, znaci ili regler ili diode, a to sto malo svira kais, mozda su i piksne, a ne kais, jer kad sam ga jednom podmazao sapunom, prestao je da se cuje.
Ma dobro da ne duzim, pisacu sutra sta je bilo dalje oko problema, dali sam resio i sta je ispalo da jeste problem.
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 10, 2014 8:09 pm

Koliko ja znam Iskra vise ne postoji, tako da ako negde nadjete verovatno je sa lagera. Ja sam kupio od firme koja je preuzela Iskru i puni kvalitetno kao Iskra. Meni je tako receno, sad ne znam da li je to istina Wink Nemam pojma kako se zove sad firma Very Happy
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 10, 2014 10:10 pm

Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 10, 2014 10:55 pm

E to je to, znam da je neka elektrika samo da nije bas tako Very Happy
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptySun Jul 13, 2014 11:25 am

Uhhhhhh, Ne mogu da verujem......... nece pa nece,
Izvadio sam alternator, zamenio novi regler, diode su u redu, imaju istu vrednost sve 3,   5,03 i propustaju struju samo u jednom pravcu, znaci da su u redu,
Jedino mi sumnjiv kondenzator, nekako je sav ispucan s polja, inace ima vrednost 2,2mF na 100V i 100C, dali je moguce da je do njega?? on povezuje B- sa B+, DALI moze da bude u njemu kvar?? To jest da je on crkao i da zbog njega ne puni alternator?? Molim za brz odgovor jer mi treba auto a i sve je izvadjeno sa auta  Sad
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptySun Jul 13, 2014 12:49 pm

Kondenzator sluzi da upija varnicenje sa cetkica, i ne bi trebalo da je do njega.Zbog njega bi ti krcao radio.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptySun Jul 13, 2014 1:14 pm

Aha, hvala ti druze,
Nego resio sam problem, povadio sve zice od mase, sa sasije, sa motora, ocistio, dao kontakt i upalio, sad puni, na samom alternatoru 14,35 V , a na akumulatoru pokazivao 13,95 V bez potrosaca, sa potrosacima 13,80V, ali klema od minusa na akumulatoru nije bila stegnuta, mozda zato pokazivao manje.
Nadam se da sam resio problem.
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptySun Jul 13, 2014 1:19 pm

Odlicno. thumbsup cheers2

Jeste malo manje,ali je dovoljno.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptySun Jul 13, 2014 6:39 pm

Ispalo da nije dobro Sad , stalno mi gori osigurac do volana, znaci prvi, verojatno ima negde neki spoj, koji cu morati da nadjem i to mislim da je pozadi velikih satova, jer je ru puno zica, a skoro sam tamo otvarao i mozda ima neki spoj 8785300 8785300 
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyMon Jul 14, 2014 1:48 am

Gde god je vezano ,ako je vezano,zalemi i izoluj termo buzirom.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyTue Jul 15, 2014 4:31 pm

Otkrio sam razlog izbivanja osiguraca.

Znaci kad pritisnem kocnicu onda izbije osigurac i cini mi se cuo ono pec kad sam pritisnuo kocnicu dole na automatu za kocnice sto stoji na samu pedalu.
Jel da menjam automata ili sta da radim, ajde ako je neko online plssss
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyTue Jul 15, 2014 5:29 pm

Ajde da pitam i ovo, onaj rele sto stoji iza obrtomera , znaci unutra u supljini, da nije taj rele od kocnica i da je neto kratko spojio? Ako je rele od automata kocnica, onda cu i njega zameniti jer ih imam na zalihi........
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyTue Jul 15, 2014 9:18 pm

To bi trebalo da je relej svetala.Prekidac stopa prekida +,skini papucice sa njega pa probaj direktno da ih spojis na momenat da vidis dali izbija i dalje..Proveri stop lampe i instalaciju. I za kuku, ako imas kuku.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyTue Jul 15, 2014 11:25 pm

Nije relej za svetla, jer imam dva za kratko i dugacko posto imam H4, mozda je od grejaca zadnje soferke, a to cu sigurno proveriti, da spojim direktno buksne od automata kocnice da vidim bas dali ce izbiti, pa sutra opet pisem, u svakom slucaju hvala ti druze:) bar se neko javio  thumbsup
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyTue Jul 15, 2014 11:49 pm

Moj bivsi Special 1300, od pre 20 i vise godina,jedan od retkih u Milicija patrol verziji sa maglovkama i H4 farovima ,je imao releje iza leve solje amortizera u nizu.GTL 65 mi je imao relej svetala iza table(bar tako mi je rekao elektricar) i fabricki H4 farove.Kad sam u Skalu 65 ugradjivao Special tablu video sam 2 releja ,ali iskreno nisam obracao paznju ,niti me je bas interesovalo za sta su.Na kumovoj Vectri su osiguraci iskakali kao ludi, jer je zadnji vezni lim prosekao kabal koji vodi do uticnice.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 17, 2014 5:09 pm

Resio sam konacno problem !!!!
Nasao gde je bio spoj.
Dakle da ispricam sve iz pocetka. Promenio regler, sto mi veoma drago sada, jer puni kako treba, zamenio ulozak od brave, zamenio komplet zice od automata do stopova i jednog i drugog, i opet me zezao osigurac, promenio i kablove na automatu oba nova, i ne mogu da verujem sta je ispao problem!!!
Imao sam kontrolnu lampicu za stop svetla na konzoli, kao sto imaju autobusi, kad pritisnes stop svetlo ono svetli i unutra, i zamislite svi vi, cak sam iskljucio i trece stop svetlo, i opet isto, ono ispala ta jbna kontrolna lampica !!!!! nisam bio vozio auto skoro mesec dana samo zbog nje, ona mi pravila spoj!!!
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyThu Jul 17, 2014 10:33 pm

Dobro je da si našao kvar.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 EmptyFri Jul 18, 2014 1:02 am

thumbsup 
Back to top Go down
Sponsored content





Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Alternator, upalila se sijalica
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Zastava 1300 - Automobil sa hiljadu sijalica
» Alternator-anlaser
» Koliko treba da puni alternator?
» Koji alternator i koji anlaser može biti PRAVI?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: