ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Alternator, upalila se sijalica

Go down 
+7
zastava101b
Mitke
ljupco
Macko
Miljan
Dokic
meto65
11 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyTue Oct 29, 2013 12:59 am

boske boske boske  moguce Miljane boske boske 
Back to top Go down
Macko
101 - 55KS
101 - 55KS
Macko


Broj poruka : 129
Datum upisa : 2011-12-24
Godina : 47
Lokacija : Ohrid

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyTue Oct 29, 2013 10:37 pm

U cemu je bio problem sa alternatorom. Jel si resio i kako?
Danas sam bio kod majstora, merio i kaze da nije do alternatora jer je punjenje OK i ne bi trebalo da na takvo punjenje sveti lambica. Kaze da je nesto drugo, neki kontakt, brava ili ...sta znam ja. Rece da dodzem kad nece biti posla da lepo to ispitamo.
Ako neko ima neke sugestije nek komentarise slobodno.
Pozdrav
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 1:17 am

Jesam resio problem, stavio sam novi Smile (msm polovni al dobar, ali i njemu treba da menjam regler, Miljan kaze da ovaj ne valja)tip Iskra 14V 45A Very Happy , a stari cu da repariram i cuvam za ne daj boze u rezervu. Nemam vremena sad da idem po majstore i to, jer mi treba auto zbog unuka
  Inace mi stari imao risove (zlebovi) na mestu gde stoje cetkice od alternatora i moram da ga nosim na drebong da se izravni, cetkice nisu bile tako lose, ali sumnjam na onaj deo sto spaja regler s masom, to je bilo prljavo i ne verujem da je imao dobar kontakt, inace je punio stari 33A 14,40 V, znaci odlican je, ali kad ga budem otvarao provericu i diode za svaki slucaj
Back to top Go down
miljanxXx
101 - 55KS
101 - 55KS
miljanxXx


Broj poruka : 380
Datum upisa : 2012-06-07
Godina : 31
Lokacija : Bor

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 10:22 am

drugaru je isto tinjala lampica za alternator...
on remontuje alternator komplet,ona opet tinja...
ispita alternator majstor ali on puni kako treba,promenimo i tablu ali opet tinja...
problem je resio tako sto pored levog kosa ima beli konektor u kom dolazi plus sa akumulatora i jos tri kable...
e tu da ocistis kontakte i bice sve ok Wink
tako je barem bilo kod njega Smile
Back to top Go down
Macko
101 - 55KS
101 - 55KS
Macko


Broj poruka : 129
Datum upisa : 2011-12-24
Godina : 47
Lokacija : Ohrid

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 12:52 pm

Evo sad sam uzeo drugi takav konektor. Stavljam ga u alkoholnu kiselinu neka se ocisti jedno 24 sata. Onda cu da javim. Hvala drustvo.

Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 1:34 pm

Taj konektor kod Yuga stoji iza kutije osiguraca kod slavine za grejanje kabine, pa je zasticeniji od soli i vlage, tako da je bolje na otpadu skinuti od nekog Yuga jer su uglavnom kao novi, dok kod 101/128 koji se dosta voze zimi cesto korodiraju.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 1:38 pm

Miljane a jel isti taj konektor? Ako je isti da ga skinem od nekog Yuga na otpadu, pa cu onda da ga zastitim Smile
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 1:58 pm

Isti
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Oct 30, 2013 2:15 pm

thumbsup 
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Jul 02, 2014 11:11 am

Evo opet problema  Sad 

Jutros mi u sred voznje pale sve kazaljke od malih satica, a obrtomer mi malo igrao gore-dole. Stanem ja ugasim auto i dam kontakt, kad ono nema kontakt, msm ne rade sijalicke, probam da upalim i upali auto , ide sve normalno, dam zmigavac onda mi se upali sijalicka generatora, odnosno od alternatora, iskljucim zmigavac i ugasi se sijalicka, a zmigavce nisam imao, jedino sva 4 radila. Proverim psigurace i sve je u redu.
Sta bi moglo da bude?? Ili je otisao onaj glupi elmos regler ili mi je negde spoj u zicama, jer sam pre neki dan vadio male satice , menjao sam staklence od meraca za benzin jer je je bilo napuklo, mozda sam tada neku zicu olabavio Sad

Savet ..... sta bi moglo da bude?

Evo danas sam otisao do auta i ista situacija, izmerio sam Unimerom napon 12.25V , upalio sam auto i napon pocinie polako da pada na 12.05, znaci nesto oko alternatora je, a situacija ista, ne radi na kontaktu nijedna sijalicka, obrtomer i satici ne rade  Sad gledao sam u osigurace, svi su tu, ali cim mi unimer pokazao da ne puni, znaci nesto oko alternatora je, ali STA?
Regler ili diode? Ili nije vljda crko skroz? Gledao sam i onaj kockasti kontakt odma iza akumulatora i stoji mi da je sve u redu....
Pomoc .....
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Jul 02, 2014 4:17 pm

Pogledaj sijalicu u instrument tabli, ako ne stoji lepo, ili ako ne radi, alternator neće da puni, nema pobudu.
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Jul 02, 2014 10:26 pm

Radule,mora da si ranije imao Samaru.To je kod nje cest kvar.
Meto proveri i minuse.Kod struje ,na bilo na kom uredjaju na planeti ,postoje samo tri kvara.
1-nema +
2-nema -
3-kratki spoj
 cheers2
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Jul 02, 2014 10:45 pm

Verovatno je crkao regler.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyWed Jul 02, 2014 10:51 pm

To sam i ja pomislio,ali on je napisao i da mu ne rade sijalice kad da kontakt.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyThu Jul 03, 2014 1:38 am

Jeste, ne rade sijalice, a sada i obrtomer , znaci nista na tabli ne radi, znaci moguc je spoj, ali zasto onda mi ne puni alternator akumuluratora? Kad sam merio Unimerom vrednost je padala kad sam upalio motor, inace pali na prvu , kao da je sve normalno,
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyThu Jul 03, 2014 2:05 am

To sa naponom  alternatora je verovatno vec bio kvar koji je ranije postojao,samo ga nisi primetio ,vec sad kad ti se pokvarila tabla.Svakako da prvo treba da sredis alternator ,ali prvo proveri zategnutost remena i kontakte pocev od alternatora a ako imas regler u rezervi, prvo stavi njega .Tek tad resavaj tablu ,jer je ovo vaznije.Instrument tablu proveri prvo tamo gde si je prevezivao i odakle si ,,krao,,struju za satice. Very Happy 
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyThu Jul 03, 2014 3:10 am

Alternator sam menjao prosle zime, znaci Iskra 45A,  e jdeino ima Elmos regler, koji mi Miljan reko da bacim, ali nisam nasao iskrin pa je tako ostao
A struju za satice sam uzimao od od zice za kontakt + koji je isla na staroj tabli, samo ih rzneo pa svim saticima, mozda ima tu neki spoj, ali kako se sve to sjeb odjednom zajedno? Inace mi volt metar radio odlicno i pokazivao stalno dobre vrednosti, to sam proveravao unimerom milion puta  scratch
sto znaci da nije bio nacet alternator, to sam hteo da kazem
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyThu Jul 03, 2014 3:05 pm

A mozda ti ulozak brave ne daje uopste + za potrosace na kontaktu, pa nema ni punjena, posto nema pobude.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyFri Jul 04, 2014 1:16 am

Znaci moze biti i ulozak brave  Question , a gde ide ona deblja zica (braon msm da je) od alternatora pa ide unutra u kabinu ali gde je povezana? Moguce da ima tu neki prekid ili spoj  scratch , bas cu da proverim sutra
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyFri Jul 04, 2014 12:14 pm

Dve deblje braon idu u kabinu, jedna na kutiju osiguraca, druga na kontakt bravu.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyFri Jul 04, 2014 1:03 pm

Znaci moguce da je ipak otisao ulozak brave, jer ako on ne daje kontakt zato i ne rade satici i sijalice, jer i satici imaju struju od kontakta,
Ajde u nedelju sam slobodan pa cu to sve lepo proveriti , uhh Mad 
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyMon Jul 07, 2014 6:51 pm

Danas sam natenane raskupusao sve, proverio sve zice i osigurace pozadi, ali resenja nisam nasao. Auto i dalje pali, ali nema punjenja i ne rade kontakt sijalice i satici. Ipak cu poslusati Miljana i moram uzeti ulozak brave, jer mi to nekako izgleda za sada de je ulozak problem. Kad ga budem kupio i probao, onda cu se javiti da kazem jesam li resio problem.  bye2 
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyMon Jul 07, 2014 7:59 pm

Kasnim malo sa odgovorom za Aleksandra, nisam imao Samaru, kec mi je prvi i jedini auto. Smile Meto želim ti sreću sa otklanjanjem problema.
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyMon Jul 07, 2014 9:30 pm

Meto i ulozak kontakt brave spada u kontakte .Svakako da trebas i njega proveriti. Zelim ti sto laksi posao.
Radule,to sam napisao jer su se mnogi vlasnici Samare nakupovali delova a neki cak i celih alternatora ,zbog jedne sijalice.
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 EmptyTue Jul 08, 2014 9:07 pm

Kod mene je karburator od Samare, i satići su od 2107, tako da stojdža ima malo Ladine duše Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Alternator, upalila se sijalica
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zastava 1300 - Automobil sa hiljadu sijalica
» Alternator-anlaser
» Koliko treba da puni alternator?
» Koji alternator i koji anlaser može biti PRAVI?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: