ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Alternator, upalila se sijalica

Go down 
+7
zastava101b
Mitke
ljupco
Macko
Miljan
Dokic
meto65
11 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 8:07 pm

Evo sad se vracam iz centra i na 3 km pre kuce upali se odjednom kontrolna lampica od alternatora, i to jako, pa prestala, ali zari malo, i posle 500 m opet se upali i to jako, iskljucio sam farove, samo na poziciju vozim i ugasi se..........
Kad sam stigao kuci dam kontakt i malo mi ispraznio akumulator (na satcu voltmetra pise da je oko 9V ). Znaci trosio mi direktno struju od njega ( to sam odmah znao ). Doduse taj problem imam odavno, mislim na ono maaaalo se zarila sijalicka ali nisam obracao paznju na to, a gledam na satic voltmetra kako mi pada punjenje aku-a, a juce sam merio i punio 14.00 V bez potrosaca, a sa upaljenim farovima 13.40 V.

Pitanje glasi sta mi je crklo ? Alternator, cetkice od alternatora ili regler ? I sta da radim da otklonim kvar.

p.s. Zaboravio sam da kazem da mi inace alternator punio 14.40 V bez potrosace, a 14.00 V sa ukljucenim farovima, jos i ovo Smile, primetio sam pre neki dan da mi svetla u kabini svetle malo slabo a kad dam gas pojacali se bas dobro
Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 9:49 pm

Kad ga budeš skinuo,vizuelno ćeš lako da potvrdiš da li su četkice,a za ostalo će neko stručniji morati da ti kaže.
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 9:50 pm

Skini rekler pa vidi, moguce da su se cetkice istrosile, a ako su one ok, onda je regler crkao.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 10:19 pm

To su one dve cetkice na regleru? i dali se menjaju? Mislim dali se rasklapa regler, scratch  nekako mi to izgleda da je kompaktno, punktovano ........


Last edited by meto65 on Thu Oct 24, 2013 10:26 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 10:25 pm

Da.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 10:26 pm

ZAr nije punktovan regler? Msm dali se rasklapa ?
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 10:56 pm

Srafi se.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Macko
101 - 55KS
101 - 55KS
Macko


Broj poruka : 129
Datum upisa : 2011-12-24
Godina : 47
Lokacija : Ohrid

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyThu Oct 24, 2013 11:08 pm

Najisplatlivo resenje je da ides kod majstora da lepo proveri, jer ako je regler dzabe si menjao cetkice na starom kad bi morao novi da uzmes.  Ako je neka dioda (kao sto je kod mene slucaj) isplatlivije ti je neki repariran da uzmes nego na tvome da menjas diodnu plocu.
Sve u svemu moraces kod majstora, a ako imas nekog od poverenja tim bolje.
Pozdrav (ovo ti patilac govori thumbsup )
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 1:01 am

Najbolje je uvek imati ispravan alternator u rezervi, pa kad se desi ovako nesto namontiras njega, a posle sredis taj tvoj.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 7:07 pm

To cu i da uradim Miljane, jer planiram odavno da kupim 65A alternator, nasao sam jednog od slupanog yuga i to samo za 8,5 evra, ali nisam imao para kod sebe wallbash wallbash angry2 , a sad sam nasaso jedan od 45A Iskrin za 15 evra, dakle kupicu obavezno taj od 65A i to sto pre, ali svakako cu da napravim i ovaj, mislim da su samo cetkice otisle, inace mi ovaj regler punio 14,40 V tako da ga ne bih menjao, bio sam malopre da kupim cetkice ali su imali samo neke malo manje i tanje od mojih i nisam kupio, a inace nov regler star tip kao moj kosta 6 evra.
Evo slike od reglera da vidite cetkice
I nisam video nigde da se srafe, nego su zice zalemljene, a kod novog u radnji na oba tipa su bile lemljene  scratch

[img]Alternator, upalila se sijalica 3jzl[/img]

[img]Alternator, upalila se sijalica Pkdd[/img]
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 7:12 pm

Leme se nove cetkice.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 8:03 pm

Ali ove moje sa slike su otisle, jel'da? video sam na novom regleru da su duplo duze a mozda i vise
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 8:08 pm

Vidjao sam i dosta krace, ali trebalo bi da se zamene. S obzirom da je 33A ne vredi popravljati, uzmi jaci.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 8:31 pm

Znam, ali sad sam bez auta, ne mogu da ga vozim, tako da moram da sredim regler ali cim uzmem platu sad prvog ili drugog obavezno cu da kupim jaci alternator, ako ne mogu da nadjem 65A dali ce biti dovoljan i 45A ? Iskra i izgleda mi dosta solidno onako nov je, onaj sto sam gledao od 15 evra, noviji model isti onakav Miljane ko sto imas ti od 65A, ima crveni obruc i zadnji deo crn plasticni
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyFri Oct 25, 2013 10:03 pm

Kad je bio dovoljan 33A, sa 45 ima da radi ko zmaj.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptySat Oct 26, 2013 12:12 pm

Miljane jutros sam uzeo Iskrin alternator 45A, a sad nekoliko pitanja :

1. Jel mogu sam da ga zamenim i koliko da zategnem kais, negde sam procitao da treba da bude oko 1,5 cm gore-dole kais (mism kad ga cimam)

2. Zasto ima dve zice na B+ ? Kod mene je jedna ona sto ide na akumulator a ovaj ima 2

3. D+ bese za lampicu na sal tabli , jel'da ?

Evo slike

[img]Alternator, upalila se sijalica Ym7h[/img]

[img]Alternator, upalila se sijalica Vptv[/img]
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptySat Oct 26, 2013 1:27 pm

Mozes, nije preterano tesko, a kais tako treba biti kao sto si napisao.

Debela ide na B+, tanka na D+.
Nemam pojma sto taj ima 2, uglavnom svi koje sam video imaju jednu na B+.

I to djubre od Elmos reglera bacaj odmah i stavi Iskrin, sa tim ko zna kako ce da puni.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptySat Oct 26, 2013 2:00 pm

Ok druze, evo bas sad radim na autu, skinuo sam stari i ugradjujem novi alternator pa sam samo usao doma da proverim jesi li mi odgovorio Smile cheers2


EDIT : Namestio sam alternator i sad puni 13,90V bez potrosaca a 13,70V sa potrosace, Elmos regler nisam mogao da bacim za sada, vozicu s njim, a kad uzmem platu 1-og obavezno cu da potrazim Iskrin regler, mislim da ce bolje puniti

PITANJE - Kad radi bez svetla spava motor, a kad ukljucim svetla Weber pocinje da zvizdi jako kao turbo, zasto nemam pojma, inace u voznji svirao Weber i ranije ali slabije, to je muzika za moje usi biggrin , ali mi sad cudno zasto sad ovako radi, i to zvizdi dosta jace, pre zamene alternatora nije bilo tako
Back to top Go down
ljupco
101 - 55KS
101 - 55KS
ljupco


Broj poruka : 246
Datum upisa : 2013-09-04
Godina : 56
Lokacija : Strumica MK

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptySat Oct 26, 2013 10:14 pm

Da ne zvizdi kais alternatora jesi li ga dobro zategnuo ili neke lezaje na alternatoru. Ne znam sta ima veze karburator za alternatorom????
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptySun Oct 27, 2013 8:53 am

Ma nije kais niti lager zvuk si dolazi od karba, znaci SAMO kad upalim svetla onda jace zvizdi, to se i ja cudim sta imaju veze svetla ? Inace zvizdi dvogrli svakako
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptySun Oct 27, 2013 10:29 am

Iskreno nije meni bas jasno kako karb moze da zvizdi kad se svetla upale :nono: 

meto, najbolje ako mozes snimi zvuk, ali po mom iskustvu se to cuje alternator, nesto oko njega.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyMon Oct 28, 2013 1:04 am

Znaci da pojasnim, Weber svira , ono kad usisava vazduh ili jbm li ga sta je, al svira ko turbo samo manje, cuje se jako kad nabijam gas, ALI.... sad kad sam promenio alternator i dalje svira normalno, ali kad upalim svetla onda SVIRA brate, cu snimim neki sledeci dan i postavicu snimak ovde da ga cujete, al nije niti kais niti ista drugo, nit lager od necega, nego karb scratch , ne sekiram se ja sto svira, nego se mislim da nije neki problem, ako nije, neka svira ko ga jb, ionako uzivam u taj zvuk whistling thumbsup 
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyMon Oct 28, 2013 11:12 pm

101 generalno ima zviždukavi zvuk, koji stvaraju remenica vodene pumpe i karb u duetu. Kod mene je neda, kad sam bio mali, 101 čuo kao avion (umereno i lepo naravno), a zviždanje poput turbine se javljalo kada se šalta iz treće u dugu na semaforima.

Pokušao sam sve da taj zvuk ponovo napravim, ali jok... Pretpostavljam da je za to bio zadužen klinasti kaiš starog tipa - bez klinova sa jednom površinom. Pa ako slučajno imaš taj kaiš, imaš i odgovor na pitanje koje si postavio.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyTue Oct 29, 2013 12:40 am

Ma i ja sam oduvek voleo taj zvuk i povezao sam i ja da je to zvuk od karba zato mozda jer sam stavio nove dihtune i da sam ga dobro utegao i sad ne prima od nigde fals vazduh i zato tako svira,
Inace imam novi kais ovi noviji sto su nazubljeni, nije klasicni klinasti, al dobro, sad sam miran i bas mi se svidja to zvizdukanje Smile
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica EmptyTue Oct 29, 2013 12:48 am

Da ti nije neko preko noci ubacio TURBO naughty 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Sponsored content





Alternator, upalila se sijalica Empty
PostSubject: Re: Alternator, upalila se sijalica   Alternator, upalila se sijalica Empty

Back to top Go down
 
Alternator, upalila se sijalica
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Zastava 1300 - Automobil sa hiljadu sijalica
» Alternator-anlaser
» Koliko treba da puni alternator?
» Koji alternator i koji anlaser može biti PRAVI?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: