ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Koliko treba da puni alternator?

Go down 
+2
Miljan
doktor
6 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Koliko treba da puni alternator? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koliko treba da puni alternator?   Koliko treba da puni alternator? - Page 2 EmptyWed Feb 01, 2012 1:09 pm

Akumulator ti je super , a za punjenje proveri kablove sa klemama Od alternatora i Do anlasera i mase ,
Kod mene je ranije bilo 14.2 bez potrosaca, a 13.8 SA potrosacima, ali odjednom je pao napon kao kod tebe 13.6 - 12.8 i onda sam negde procitao po forumima da je moguce da su slabi kontakti na kablima, proverio sam i sve je bilo u redu a opet slabo punilo, onda sam kupio sve nove kleme ( zabice, buksne ) , ocistio zice skratio malo , namestio nove kontakte i pritegnuo dobro i onda je doslo na sadasnje stanje , 14.6 sa 14.2 , znaci proveri kablove od akumulatora do alternatora i mase , pa i do anlasera ocisti dobro i mislim da ce biti ok, a ako nije dobro tek onda proveri alternator
Back to top Go down
 
Koliko treba da puni alternator?
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Alternator-anlaser
» Alternator, upalila se sijalica
» Koji alternator i koji anlaser može biti PRAVI?
» Primeri kako ne treba spustiti vozilo
» povecana potrosnja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: