ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?

Go down 
+11
Mitke
vlash86
meto65
gosha_z101
YUgisa
dusan_veli
markoni
Vladislav
Dokic
Miljan
zastava101b
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptySat Apr 06, 2013 11:11 am

Stavi gumu, da si je imao, ne bi propali krajevi.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyThu Sep 04, 2014 10:41 am

Drustvo, trebalo bi da menjam spone i ramena, i hteo sam da uzmem komplet FAD, medjutim prodavnici gde i inace uzimam sve delove, kazu mi da su imali u poslednje vreme par reklamacija sa FAD-ovim ramenima, pa mi ih ne preporucuju, kao imaju italijanska ramena koja su navodno kvalitetnija. Sta mi je ciniti? Smile
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyThu Sep 04, 2014 11:31 am

Ja nisam imao probleme sa FAD-om, koja marka su ti sto ti nude ?
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyThu Sep 04, 2014 12:14 pm

Ma nisam ni ja zato me i buni, meni su jos fabricka ramena, menjam ih jer je guma oko zgloba propala. Kupovao sam i FAD lager za zadnje tockove i sve je ok... Ne znam tacno, ajd pitacu opet koja je marka, samo mi je receno da su uvozna italijanska i da su bolja od FAD-ovih kao. U fazonu, nije to to sto je bilo nekad, a skuplja su.
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyThu Sep 04, 2014 1:41 pm

Uzmi ti FAD slobodno, obicno to "Italijasnko" Italiju nije videlo ni na slici Very Happy
Back to top Go down
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyThu Sep 04, 2014 3:12 pm

Samo Fad ramena i spone, letvu uvek remontujem.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyThu Sep 04, 2014 10:03 pm

Kod nas su Ocap ramena. Nekih 15.000 km mi izdrže. Smile
Plava kutija, oko 12 € na komad, kao ova
Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 OCAP_Trucks_and_Buses_Steering_and_Suspension

Za FAD još nikad nisam čuo. Ali za FAG lagere jesam.
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyFri Sep 05, 2014 1:32 am

Izgleda da nas ovi Italijani obozavaju.Puna Srbija ,,italijanskih ,,delova ,a jos kad prodavac pocne da sere,covek koji se bar malo razume u delove ima neodoljivu zelju da mu razvali samarcinu.Pogledaj na netu cenu delova za Fiat 128 u Italiji ,pa ce ti sve biti jasno.Jos malo pa ce nam ,,zuti,, praviti i domaci hleb.
Starie ,ako nisi cuo za FAD, IKL, Soko..... ,to je kao da nisi cuo ni za Zastavu.
UNIOR je pravio najbolje zglobove,a LTH je odlila vise od polovine dekli i livenih. aluminijumskih delova za Zastavu.
Back to top Go down
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyMon Mar 23, 2015 6:31 pm

Imam problem sa vadenjem pesta kod prednjih kotača.

Skidam diskove, odvrtim navrtku homokinetičnog, izbacam tog nekoliko. Poslije toga?
Skidam pesto s kucanjem čekiča sa stražnje strane?

Ovu pesto ću zamjeniti jer ima loš navoj.


Znam da i ova matica tu negdje stoji, ali još je nisam otkrio... Mada se mora ovo prvo odvrnuti?
Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRy-LDpQvGrqTeUJHT8_-RA_jEam6VkzRzIa0VxvBKPmCCCo5lmvQ
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 EmptyTue Mar 24, 2015 2:12 pm

Ta matica stoji na rukavcu sa prednje (spoljašne strane). Izvuce se homokinetički iz ležaja, izbije se glavčina, i odvrne tu maticu. Izbije se stari ležaj, kad se odvrne ta matica. Pazi na navoj, mislim da zna biti kontra. Ako budeš imao problema sa odvijanjem matice, možeš šrafcigerom da je uviješ prema unutra.

Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Img4487
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
Sponsored content





Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?   Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti? - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Osnovni delovi vešanja - koji brend koristiti?
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Koji alternator i koji anlaser može biti PRAVI?
» Koje motorno ulje koristiti?
» Zastava 101 - modifikacija prednjeg vesanja
» Rezervni delovi
» delovi limarije

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Vešanja i kočnice / Suspension and brakes-
Jump to: