ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 delovi limarije

Go down 
+3
Miljan
ApolloNs
danilo101
7 posters
AuthorMessage
danilo101
SPECIAL
SPECIAL
danilo101


Broj poruka : 1722
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 27
Lokacija : vranje

delovi  limarije Empty
PostSubject: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 1:27 pm

eo ovako drugovi,skoro sam saznao da ce kec da ide kod limara za koju nedelju pa polako prikupljam delove za njega,medjutim,postoje delovi koje sam trazio po prodavnicama u vranju i nisam nasao....primetio sam da su vrata donji deo pocela da smeksavaju pa zelim to da zamenim medjutim nema nigde toga,zna li neko da mi kaze gde mogu da nadjem te delove,znaci u pitanju je donji deo vrata ili da mi preporuci dobrog limara koji bi mogao da mi odradi to savrseno kao i donji deo zadnjeg veznog lima koji smeksao previse i moram da ga menjam,gledao sam majstore kako KRPE druge automobile limcicima i uopste mi se nije svidelo i necu da bude moj KRPLJEN limcicima nego celim delovima...nasao sam neke stvari sto na tavanu sto po prodavnicama i kad skupim sve delove koje zelim ide na pakovanje.......
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 1:32 pm

najbolje ti je da kupiš i zameniš komplet zadnji vezni lim. ima ih još originalnih da se pazari. a imaš i "parčiće" to pravi "GOLAŠ", recimo donji deo ZVL ali su malo lošijeg kvaliteta. izguglaj Golašov sajt pa pogledaj šta nude. a vrata ti je najbolje da menjaš...
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 1:38 pm

Nema to, ne postoji kao rezervni deo, samo kompletna vrata, zato ih i krpe tako, ali to je sranje, eventualno da nadjes druga dobra vrata, pa da zamenis.
Eventualno mozda Golas pravi neke delove pojedinacno, ali to je zivo sranje, prvo kvalitet je nula, drugo izrada i oblik veze nema sa originalnim, em se tesko uklopi, em posle kad se ofarba ninasta ne lici.
Npr. Golas pragovi ninasta ne lice, neravan talasast lim, zavrsetak kod zadnjeg tocka katastrofa, ne prati uopste fabricku liniju, ona linija kod zadnjeg ruba koja se nastavlja na liniju vrata takodje. doh1

EDIT: Sad sam gledao, Golas IMA kadice vrata u svom programu, ali mogu da zamislim na sta to lici. Rolling Eyes
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
igor101
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
igor101


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 44
Lokacija : Zemun

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 2:38 pm

Ako se ne varam ja bi kod sebe u podrumu trebao da imam samo donji deo zadnjeg veznog lima, ako je jos uvek tu slikam ga pa ti okacim slike.

Ako hoces da uradis auto onako kako treba, onda Golas zaobidji u sirokom luku.
Totalni su KRS...

Limarijski delovi za 101 se jos uvek mogu novi naci, tako da nemoj da krparis nego menjaj cele segmente, sve drugo je sranje i bude kratkog veka.
Back to top Go down
danilo101
SPECIAL
SPECIAL
danilo101


Broj poruka : 1722
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 27
Lokacija : vranje

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 8:56 pm

ajde slikni mi taj donji deo veznog lima,otprilike je situacija sad kod mene kao na slikama kod noleta kad ga pravi,mozda nije toliko ali na tu foru,a sto se tice vrata de da nadjem nova vrata star tip...
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 8:59 pm

Vrata su ista, osim ovih zadnjih 2007-2008, ali tih ionako nema u prodaji.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 9:06 pm

pa nisu baš sva vrata ista. stari tip imaju otvor za šaraf leptir stakla i nemaju lajsne za tapacir. ali može da se ubudži i noviji tip Very Happy
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyWed Apr 18, 2012 9:12 pm

Pa dobro, samo ta rupa, lajsnu za tapacir imaju sva vrata koja sam video (osim nekih GTL '83-84 i GX '87.), a ostalo imaju sve, rupe za rukohvat oba tipa, rupe za tapacire oba tipa, za podizac oba tipa, tako da sve pasuje. Very Happy
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
danilo101
SPECIAL
SPECIAL
danilo101


Broj poruka : 1722
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 27
Lokacija : vranje

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyThu Apr 19, 2012 12:18 am

nasao sam na tavanu zadnja desna vratakao kod igora a i cini mi se da je i boja ista ,izgleda da su starija cak i od auta jer ima onu hrom lajsnu sto drzi tapacir,prljava su do zla boga,jedva sam uspeo da ih smetem,imalo je na njima barem 3 cm prasine,sad uvece nista ne mogu da vidim kako stoje stvari mada cini mi se da su dosta bolja nego ova original na mom stojadinu... : Smile
Back to top Go down
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyThu Apr 19, 2012 8:49 pm

ako treba,odradi sledece godine limariju,al nek bude kako Bog zapoveda,u pravu su momci, a i mlad si i treba da ti traje ako hoces da uzivas u njemu Smile
Back to top Go down
danilo101
SPECIAL
SPECIAL
danilo101


Broj poruka : 1722
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 27
Lokacija : vranje

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyThu Apr 19, 2012 11:10 pm

pa ja hocu,ali plasim se da nece da dozivi iducu godinu zato sto je mnogo omeksao,dosad mu limarija nije uopste radjena a vozen je i zimi i po kisi i tako dalje.....mnogo je mek lim postao Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyThu Apr 19, 2012 11:15 pm

Izlizao se pa omeksao biggrin biggrin
Kako bre brate mislis postao lim mek...jel istrulio ili ne? Ajde slikaj ta kriticna mesta pa izbaci ovde da bacimo pogled..
Back to top Go down
danilo101
SPECIAL
SPECIAL
danilo101


Broj poruka : 1722
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 27
Lokacija : vranje

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyFri Apr 20, 2012 2:32 am

znas kako je,pocele su pucke sa spoljasnje strane,a kad cuknem rukom ne odzvanja mi cist zvuk lima,nego kao da ima nesto,a to nesto je korozija koja ga izjeda sa unutrasnje strane i tako lim pocinje da smeksava i propada,a i recimo kad pretisnem rukom vrata donji deo,cuje se pucketanje i lim pocinje da upada sto znaci da je uveliko poceo proces propadanja i sve to mora da se zameni pod hitno
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyFri Apr 20, 2012 10:24 am

Mekan lim znaci kada pritisnes prstom, a iz lima cujes krckanje, to znaci trulo, a ne odzvanjanje moze da znaci da je dobro zasticen kobitom sa unutrasnje strane...
Bolje ne diraj nista dok se ne prosuplji, taman dok polozis voznju, pa ce doci na red da se radi.

Smisli se sta hoces od svog auta, tj. u kom pravcu zelis da ides sa stilom radova.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyFri Apr 20, 2012 2:53 pm

to sto je omeksalo moze da pregura godinu a mozda i dve,ne plasi se,sve to sredi brusilica,anti rost i CO2,sakupi para,kupi limariju,i kad ga odradis kako valja,miran si 10 godina ako se odradi kvalitetno i bez propusta,veruj mi isplati se dati vise,al duze da traje,limari su uzasno skupi da ga krparis svake godine,dok skrpis rub,vezni i sajtnu,protruli kos,patos i vrata,pa sve jovo nanovo
Ne zuri,saberi na njemu sta je za menjanje i samo lagano Smile
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije EmptyFri Apr 20, 2012 3:38 pm

ili odradi momački sve do detalja da te ispadne nekih 3-4000e ili budi strpljiv pa kupi nekog u prvoj boji dobrog za iste pare ili manje Laughing ja sam recimo naišao na mediterana 1980, prva boja 18.000km za 1000e Rolling Eyes
Back to top Go down
Sponsored content





delovi  limarije Empty
PostSubject: Re: delovi limarije   delovi  limarije Empty

Back to top Go down
 
delovi limarije
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» napuklina limarije
» Antikorozijska zastita limarije
» Rezervni delovi
» Održavanje limarije u zimskom periodu
» Polovni delovi Cakic

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Karoserija / Coachwok-
Jump to: