ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač

Go down 
4 posters
AuthorMessage
radoole
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 5
Datum upisa : 2014-04-28

Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač EmptyTue Apr 29, 2014 10:55 am

Pozdrav svima,

Od skora sam vlasnik Zastave 101, prva registracija u martu 2009. godine, pređeno 10-ak hiljada km.

Imam par pitanja, ne znam da li za svako da otvaram posebnu temu?

1. Ugradio bih svetla za maglu ( http://www.myhellalights.com/index.php/default/auxiliary-lamps/halogen-lamps/ff50-series/ff50/ ). Da li mogu, i ako da onda kako, da povežem instalaciju svetala sa instrument tablom (novi tip table, korejanska), tako da mi svetli sijalica za prednja svetla za maglu na instrument tabli, ili da odmah nađem pištolj i pucam sebi u koleno? Gde bih mogao da nađem fabrički prekidač za prednja svetla za maglu, i na koju poziciju na isntrument tabli se postavlja?

2. Pošto u ovom primerku fabrički nije ugrađen, ugradio bih uložak za upaljač, i eventulano, na isti vod, USB priključak za punjenje smart phone-a i sličnih stvari. Sa kog osigurača da vučem napajanje?

3. Radio. Sa kog osigurača da vučem napajanje za radio i antenski pojačavač?


Last edited by radoole on Wed Apr 30, 2014 8:35 am; edited 1 time in total (Reason for editing : No rasprava, no problem :))
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Re: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač EmptyTue Apr 29, 2014 4:14 pm

Radio ako hoćeš da radi i kad je auto ugašen vučeš sa preposlednjeg osigurača, gledajući sa leva na desno, to je stalni plus, jedini stalni plus na Z101. A upaljač i usb bi najbolje bilo da vučeš sa zadnjeg osigurača, on ima napajanje kad upališ auto, jedino ako hoćeš da možeš uvek da puniš telefon, pa onda stavi na stalni plus. Za maglenke nemam pojma. Pozdrav
Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Re: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač EmptyTue Apr 29, 2014 8:51 pm

Kao prvo,najljubaznije bih te zamolio da ne pocinjes raspravu na temu da li je bolja Skala ili Confort(isto vazi za sve clanove,DOSTA JE TOGA OVDE,nista licno).
1.Moj ti je savet,kao korisnika istog auta,istog godista,i 10x vece kilometraze,da ne kacis te maglenke,samo ce uruzniti auto,nece biti velike potrebe za njima,pogotovo ako bi umesto njih stavio xenone,progledace ti auto.A instalaciju mozes da sprovedes,imas predvidjen pin na koji dovodis signal za upaljene maglenke,ja sam tako uradio.
2.Upaljac nema nijedan kec 2008.godiste koliko sam upoznat,ali instalaciju za isti imas,skini tu policu za radio,videces tamo iza toga.
Radio ako hoces bez kontakta,dovedi plus sa glavnog osiguraca,a ako hoces preko kontakta,kacis na kontakt bravu,na zicu koja daje plus kad je ukljucen kontakt,ne znam koja je,jer sam ja kacio preko stalnog plusa sa osiguraca.
Back to top Go down
radoole
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 5
Datum upisa : 2014-04-28

Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Re: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač EmptyWed Apr 30, 2014 8:58 am

Hvala na brzim odgovorima.

0. No rasprava, no problem, crva nije ni bilo.

1. Te maglenke sam koristio na starom Confortu, pošto sam dosta putovao i često me hvatala magla od Banstola do Stare Pazove. Maglenke su radile posao odlično, video sam i desnu ivicu puta i srednju belu liniju. Nije to loša stvar, iz mog iskustva. Pokušaću da nađem pin za povezivanje na tablu.

2. Divno za instalaciju, iskoristiću postojeću.

3. Radio ću na stalan plus.
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Re: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač EmptyWed Apr 30, 2014 11:29 am

Ako ces radio na stalan plus, onda ga izvlacis od osiguraca od 16 A, to ti je drugi od volana ka vratima. Takodje i za upaljac mozes sa njega.

Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Re: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač EmptyWed Apr 30, 2014 7:50 pm

Ti pinovi su retki kao igla u plastu sena kad se trazi,meni je drugar uzimao na pijaci na Novom Beogradu,jedva.Mogu kad budem kuci da ti posaljem i semu table,da tacno znas gde da ubodes signal.
Back to top Go down
Sponsored content





Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty
PostSubject: Re: Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač   Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač Empty

Back to top Go down
 
Zastava 101, 2008. godiste - Svetla za maglu, radio, uložak za upaljač
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Svetla za maglu
» Kraj proizvodnje Zastava automobila 21.11.2008.
» Usporeno gasenje unutrasnjeg svetla
» Pomoč! palim svetla auto se gasi!!
» Vidi i budi vidljiv - Ugradnja releja za svetla

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: