ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Voda na mestu vozaca

Go down 
+2
Miljan
meto65
6 posters
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyWed Apr 23, 2014 10:01 pm

Ovo zelim odavno da pitam, ali stalno zaboravim kad se vreme podobri  boske 
Znaci ovako, evo sad je bila kisna sezona i primecujem da mi na patosnici kod mene (vozaceva strana ) gomila barica. Taj problem je auto imao pre nego sto sam ga kupio. Znaci dobro mi dihtuje keder na vratima, prozor se zatvara dobro, soferka dihtuje, sve sam proverio, bas sve i nemam pojma odakle se stvori ta voda. Nije samo vlazno vec barica mala. Ako je neko imao slicna iskustva molim da mi odgovori. Istrulice mi patos  angry2 . Inace imam gumene patosnice pa mi zato malo lakse, ali vlazno je sa strane patosnice prema vratima vozaca i tu mi tepison vlazan.
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyWed Apr 23, 2014 10:41 pm

Jel ti prohodni odvodi za vodu iz ventilacije (ispod onih resetki sa strane i na kutiji za grejanje) ?
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyWed Apr 23, 2014 10:56 pm

To mislis na one sto su ispred soferke sa leve i desne strane ? Ako mislis na te mislim da sam ih cistio, ali zar voda kroz njih ne ide u motorni deo? Valjda mislis na te dve resetke
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyWed Apr 23, 2014 11:58 pm

Kad su prohodni odvodi voda ide u motorni prostor, a kad se zapuse prepuni se i voda ide unutra.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyThu Apr 24, 2014 12:15 am

Miljane mislim da si 100% u pravu. Garant je zapuseno tu, jer nema sta drugo da bude. Cim svane odmah idem u auto da proverim to. Pa cu javim obavezno ishod  thumbsup 
Back to top Go down
dejca
101 - 55KS
101 - 55KS
dejca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 2013-05-20
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyThu Apr 24, 2014 7:52 am

Voda hoce da curi tu kod tih resetki ispod soferke o kojima ste pisali a procuri i soferka. Ako izgleda sve super, voda nadje put i nemozes ni znati gde je popustila. Ja sam moju bio lepio silikonom spolja i nista nije pomoglo. Potrebno je skinuti soferku, iskrpiti mesta ako je negde popustio rub i ponovo namestiti onim lepkom za soferke. Meni je bila curila i prednja i zadnja soferka.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyThu Apr 24, 2014 1:02 pm

Soferke su super i napred i nazad, ali OTKRIO sam odakle mi curi, mamicu mu  angry2 ,
Tamo gde prolazi sajla za otvaranje haube, podigla se gumica koja zaptiva rupu a stoji na samoj sajli i tacno otvor od one resetke pada BAS tu na taj otvor,
Resen problem koji me muci godinama, opet zahvaljujuci drugu Miljanu koji mi posocio gde da pogledam  thumbsup , a znam da sam cistio te resetke ali nije mi palo na pamet da pogledam gde ima rupe tu  wallbash 
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyMon May 05, 2014 7:40 pm

Meni je tu curelo samo tako, na kraju sam otkrio rupu iza motora brisača. Malo varenja i sve je ok. Ali mi pušta tako što voda ulazi između kedera šoferke i plastične rešetkice - tu će na kraju silikon da odradi posao.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyMon May 05, 2014 9:13 pm

Bas mi se sinoc javio i nas clan Brane Banjanski iz Negotina i kaze da isto i kod njega bas na istom mestu tu proklizava voda, a kaze da je sve u redu, i resetka i keder  scratch , da nije mozda neki fabricki propust ? Kako moze na nekoliko nas na istom mestu da curi? mada sam ja to sanirao, ali opet me jede crv dali ce biti u redu  Question 
Back to top Go down
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyMon May 12, 2014 9:17 pm

Meni na svih 3 stojadinih (bivših i sedanjih) curi na jednom i istom mestu (samo u mnogo mnogo veliki kiši ili pranju). Požarni zid (iza armaturne ploče) ima na ljevi i desni strani rupo, kroz koju dolazi vazduh iz onih rešetka ispod prozora. Taj vazduh služi kao zračenje kroz ona dva okrugla otvora na svaki strani, pa kad se nabere nešto više vode ispod onih rešetka, onda voda ide kroz taj otvor i iscuri ispod armaturne ploče na svaki strani (ali obično kod mene uvijek na sovozačevi strani nešto više kao na vozačevi).



Ja sam zalepio taj otvor tako, da je ostalo samo gornjih 1,5 cm otvora, a dole nema otvora. Tako mi ne curi više.  Smile 


Voda na mestu vozaca Dsc07525
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyMon May 12, 2014 9:41 pm

Starie ajd mi slikaj taj deo gde se nalazi bas to mesto na pozarnom zidu, molim te, ako imas vremena slikaj to i postavi ovde u temi, ok? Hvala
Back to top Go down
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyMon May 12, 2014 10:07 pm

Evo, na srečo sam to slikao Smile 

Voda na mestu vozaca Img8733

Voda na mestu vozaca Img8737
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyMon May 12, 2014 11:45 pm

Hvala jos jednom Starie  thumbsup 
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyThu May 22, 2014 10:47 pm

Da, tu uvek curi kada jako pada kiša. Ja sam kod sebe poludeo i stavio sirovu gumu između kedera šoferke i plastične rešetke i sada je ok, nema više velikog curenja kada jako pada kiša.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyFri May 23, 2014 1:23 am

Planiram da poluzatvorim tu rupu sa necime, mozda parce plastike i silikon ili nesto drugo, ali sigurno cu ovih dana to sanirati  5976866 
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca EmptyFri May 23, 2014 9:49 pm

sa te dve rupe sam imao problema pre par godina i kada sam provalio sta je zatvorio sam ih sa unutrasnje strane automobilskom gumom i lepkom a sa druge ugurao zivu gumu. Sada buduci da sam radio limariju to je lepo zavareno i nema rupa vise  Wink 
Back to top Go down
Sponsored content





Voda na mestu vozaca Empty
PostSubject: Re: Voda na mestu vozaca   Voda na mestu vozaca Empty

Back to top Go down
 
Voda na mestu vozaca
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Filmovi za obrazovanje vozača
» Kletva vozača Zastave 128 lopovu koji mu je ukrao auto

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Karoserija / Coachwok-
Jump to: