ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Međuploča karburatora

Go down 
4 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3469
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora EmptyThu Oct 03, 2013 2:29 pm

Imam u planu da napravim ploču koja će služiti kao adapter da se jednogrli karburator može lako montirati na usisniu granu za dvogrli karburator.

Ima li neko iskustva sa ovim radovima?

I drugo pitanje, da li je to uopšte pametno raditi? Very Happy 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Re: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora EmptyThu Oct 03, 2013 2:57 pm

Pa nisam licno radio niti video bas tu kombinaciju ali vidjao sam kombinacije kada su ljudi pravili adaptere za IPM da ugrade na druge motore. Usustini jedna ploca debljine 5-10mm, isecena na dimenziju postolja karburatora od dvogrlog karburatora, rupe da se zasrafi na usisinu, rupa na sredini kuda ce prolaziti smesa iz jednogrlog karburatora sa 4 rupe okolo sa navojem i uvrnes srafove ili po mom misljenju bolje brezoni uvrnuti sa silikonom ili tecnim metalom radi izbegavanja falsa vazduha preko kojih se pricvrsti jednogrli. Izmedju adaptera i usisine ide jedan dihtung i drugi izmedju adaptera i karburatora... Ono sto treba da vidis koliko debela ploca moze da bude da ne bi bilo da sa jednorglim da lupa u haubu...

Sto se tice toga da li je pametno, pa nisam korisnik karburatora ali bih tu ideju samo razmotrio u nekom fazonu kad imas kombinaciju jednogrli za svakodnevnu voznju (ili leptir samo na plin) i neki zajeban dvorgli ili jos bolje dupli karburator (da se oba leptira istovremeno otvaraju) pa da trosi mnogo tako... Za ove "prosecne" dvogrle karburatore, mislim da nema nekog smisla... Ne stiskas skroz gas i ide i trosi manje vise ko jednogrli Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Re: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora EmptyFri Oct 04, 2013 8:13 am

O tome sam i ja razmisljao iz jedno razloga, koji Apollo vrlo dobro zna. Imali smo kvar na dvogrlom karburatoru, a u rezervi jednogrli. I ova medjuploća bi nas oslobodila skidanja usisne grane, izduvne grane, dihtunga grane i menjanja raskladne tećnosti. Jednostavno staviš jednogrli koji ima postolje od dvogrlog.

Sad jedino neznam koliko ima veze visina. A ne zbog haube već zbog vece udaljenosti od usisnih ventila...
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3469
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Re: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora EmptyFri Oct 04, 2013 11:18 am

Meni je isti cilj, da imam rezervu, mada sve više razmišljam da kupim još jedam DMTR i završim tu priču...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Re: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora EmptyFri Nov 29, 2013 9:13 am

Međuploča karburatora C6n8qcwkkgrhqmokm4ez69cu

Nesto u tom fazonu...
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Re: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora EmptySat Nov 30, 2013 1:49 am

upravo tako Nole. ako imas dvogrli nosi dvogrli u rezervi. ono u sloveniji je bila specificna situacija. tada bi nas ta ploca spasola. tamo zastava iscezla... ali rado se secam te avanture sunny

ima te medjuploce u italiji da se kupe. doduse za abart varijante ali siguran sam da postoji za 128
Back to top Go down
Sponsored content





Međuploča karburatora Empty
PostSubject: Re: Međuploča karburatora   Međuploča karburatora Empty

Back to top Go down
 
Međuploča karburatora
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ciscenje karburatora
» Prepravka IPM karburatora,razbušivanje difuzora
» Zac, Saradnik BMR-a za reparaciju i prodaju karburatora, anlasera, altenatora...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Uradi sam / DIY-
Jump to: