ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE

Go down 
4 posters
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyTue May 14, 2013 11:25 pm

Zanima me motor 1.4 od Fiata Tipo 1.4, klasicni ne turbo, dali neko zna performanse, brzinu, potrosnja, kakav je to motor i kako se ponasa sa menjacem od Yuga 17/64/5 brzina....... dali odgovaraju poluosovine od nasih 101/128 ... dali ima elektronsko paljenje... odgovaraju li usisna i izduvna grana, koja izduvna grana ...4-2-1 ili ?
Isto me zanima i koje dizne ima karb Weber 32-34 TLDE i koja je potrosnja sa gore pomenutim motorom , kakav chok ima, rucni ili ? scratch
Znaci sve me zanima u vezi ovoga, kakva kombinacija ce biti to sa osmicom,.......Miljane ?

p.s. Ili koja je najbolja kombinacija snaga-potrosnja za nasa vozila, ne zelim 1.5 ili 1.6 vec nesto izmedju, inace moj motor je super ali cisto me zanima kombinacija sa malo jacim motorom Smile

Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyTue May 14, 2013 11:41 pm

Ok je motor, u fabrickoj varijanti bi trebalo da ide oko 11-12s do 100 i max brzina preko 170km/h, ali nije taj motor za neko gazenje, vise je za laganu, opustenu voznju, ne ocekuj da se vrti kao 1.1 i 1.3.
1.3 je bolji, i uz male modifikacije jaci i brzi od tog 1.4.

Sve odgovara sa 1.1 motora, grane, paljenje, menjac, poluosovine, sve...

_________________
Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE ZCZ
Model Skala 55 nastao je višedecenijskim usavršavanjem, kao poslednji naslednik
modela Zastava 101 i najbolji rezultat stručnjaka Zastave
wub Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE 701049760 SKALA POWER Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE 701049760wub
Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Emwm1sz2rdrlgx67rtq

...ja odavno vozim tu startnu masinu, njom prelazim lako i svaku krivinu...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyTue May 14, 2013 11:46 pm

Odlican motor (posebno ako je maalo doradjen, dignuta kompresija, bregasta od 1.1). Potrosnja ti pre svega zavisi od karburatora i stila voznje, tako da to niko ne moze da ti kaze ovako generalno...konkretno kod drugara sa 34/34 DAT uz gazenje do daske preko 15 litra...uz npr jednogrli sa laganom voznjom verovatno kao 1.1 (zanemarljivo vise). Brzina....opet zavisi od karburatora, stanja motora, da li je std, menjaca, tockova, ali u svakom slucaju dovoljno Very Happy
17/64 5b je za njega taman (tipo fabricki ima 19/64 ili tako nesto)...13ica je prekratka za svakodnevnu voznju. Usisna i izduvna pasuju. Sve isto kao 1.1, osim remenica bregaste i radilice, drugaciji je modul zuba (isti kao na 1.6). Poluosovine pasuju.
A TLDE je pooh od karba...sad ce Miljan da me demantuje, da kaze da je dobar ko zna da ga usteluje, ali ne slusaj ga, ne valja Very Happy Potrosnja sa njim nije tako mala, a sauh je valjda rucni, ali ima on neku struju, neke gluposti, grejace u usisnoj grani itd.. Ja licno ne volim da ga vidim ni na slici..

EDIT Dok sam ja kucao, Miljan vec napisao...brz covek kao munja Very Happy
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 12:09 am

Znaci Miljane ipak 1.3, hmm, to sam i mislio, ali citao sam po forumima dobre stvari za taj 1.4, ali ako ti tako kazes onda verujem da je tako, e sad dal da trazim od specijala ili od DMB-a 1.3 ? I dali ce moj karb 32-32 da odgovara i sa koje dizne scratch (znam da je 1.3 imao taj karb)
Inace ja se ne spremam za trke, nego samo zelim da imam malo jacu mashinu, za kad zatreba Twisted Evil , i ako smenim deklu sa 1.1 na 1.3 sta dobijam? Znam da ce bude vise kompresije, nego u vezi brzine i potrosnje, performanse ? Ili da si ostane 1.3 dekla.......

@ Djolee- Hvala i tebi na sugestijama druze, ipak vidim da nisam sam na forumu Smile thumbsup i da imam s kim da razmenim misljenje, svaka cast notworthy

p.s. Sinoc sam bas gledao sheme od 17/64/5 i video da ima sinhroni i za prvu brzinu, dok mislim da 13/53 nema sinhron u prvoj, jer mora da se stane pa da se ubaci u prvu , ili mozda gresim scratch , mada ja ne silujem menjac, nego ga lepo iscekam i polako ubacim, ali ima situacija kad mora brzo da se reaguje i da se preshalta brze
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 10:18 am

Kao prvo ne ide nista bolje od 1.3 motora jer upravo zbog toga sto ljudi trpaju sve sto treba i ne treba sa 1.1 motora. Mozda to pase fizicki ali ne znaci da je dobro ili jednako. Kao prvo, jedino kuciste sa bregastom treba prepakovati sa 1.1 motora na 1.4 motor, 1.4 motor zato nije drasticno jaci od 1.3 motora jer ima "blazu" po performansama bregastu od 1,1 i 1.3 motora iz Zastave. Izduvna 4-2 i usisina pasu ali ih ne treba stavljati jer na Zastavi imaju kanale od 27mm dok 1.4 motor ima 29mm kanale. Takodje ima takve kanale i u glavi i veci usisni ventil.

Drugo, custo sumanjam da ce mato da ga navlaci na 8000, a obrtaje koji postizu vecina i dokle vredi zavrteti taj "fabricki" 1.4 ne zaostaje mnogo za 1.3 motorom, pogotovo ako se sklopi na nacin koji sam iznad pisao. Drugo, ima duzi hod radilice sto znaci da ima veci obrtni moment u nizim obrtajima odnosno ima vise snage tako da za neku opustenu voznju, ici ce bolje.

Ako se zadrzi fabricki menjac sa Zastave koji pase na taj motor, onda nema neke filozofije oko poluosovina, ono sto jeste fora je kvacilo. 180mm kvacilo je na nekoj granici mogucnosti i mora da se kupi neko kvalitetno. Licna preporuka, MecArm. Ako se zeli preci na 190mm, onda mora da se uzme zamajac takav i da se nadje lamela koja je taj precnik a da odgovara na spojnicku od Zastavinog menjaca. Jer tu postoje razne varijante, npr od Una 1.1 ne odgovara lamela na Zastavin menjac, ima manju spojnicku iako je isti SOHC motor...

Sto se tice da li 13/53 ili 17/64, ja ne vidim sta ima da bude kratko ili dugacko? Obrtaji su obrtaji i ako je sa 13/53 isao na 3000 u drugoj lupam 40km/h sa 1.1 motorom, onda ce ici toliko i sa 1.4 motorom. Isto tako 1.4 motor postize jednake obrtaje i pri maksimalnoj brzini (naravno govorim za neku redovan 1.1, ne za neki ulenjen na plin sa najslabijim jednogrlim koji ide 120 maksimalno), jedino mozda nesto vise da se zavrti u petoj gde ce onda biti bolje rasporedjena snaga sa 13/53 menjacem. Nece sigurno razvrteti i petu do maksimuma pa da mu je kratak a niti sumnjam da mato ima nameru da postize brzine od preko 150+km/h. A ako se misli na slajfovanje pri startu i slicno, pa ako se zadrzi fabricki obim tocka, onda nema problema uz neke 165-175 gume. Ti koji se zale na kratkocu su obicno oni koji smanje drasticno obim tocka. 17/64 licno za mene samo ako se auto vozi cesto na autoputu.

Ono sto je problem, barem po mom misljenju je da fabricki auto ne moze da prenese kako treba snagu od preko 65ks... Niti je stabilan pri vecim brzinama da se komotno vozi, niti moze da iskoristi mogucnosti motora u krivinama niti koci dovoljno. Tako da vredi ga ubaciti samo za neka bolja medjuubrzanja ako je to cilj, a za to ce biti najbolji fabricki 1.4 posto i sa fabrickom njegovom bregastom ima bolju krivu razvoja snage odnosno momenta pri najnizim obrtajima.

U svakom slucaju, govorim iz licnog iskustva i takvo je moje misljenje, postujem ako neko misli i ima drugacije iskustvo Wink Licno ja da imam 1.1 motor u dobrom stanju, skinuo bih glavu, prosirio kanale i stavio vece ventile i napakovao usisnu i izduvnu od 1.4 motora ili napakovao i glavu od 1.4 motora koju bi malo obrijao za veci stepen kompresije i to bi islo sasvim lepo i najmanje komplikacija Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 12:13 pm

Hvala Yugisa, bas si dao malo opisrniji opis, odnosno ono sto me i zanimalo, bravo , cheers2
Inace moj 1.1 je dosta solidan motor, menjao sam karike, ventile i ima fiatovu bregastu, dvogrli i 4-2-1, znaci ide dosta dobro, a to sto si rekao je tacno, ja se ne spremam za trke nego zelim samo da imam malo jaci motor, pa sam zato trazio vase misljenje, jer imate vise iskustva oko motora i ostale stvari, tacno da ne planiram da idem preko 150, i to jedino kad idem autoputem kuci, a vise ga vozim po gradu, inace ja sam licno zeleo 1.3 od specijala, medjutim procitao sam po forumima da je taj 1.4 dobar motor pa sam zato trazio misljenje od svih vas, inace zamena motora i nece da me kosta ko zna koliko, kupim novi, prodam moj i bice tu negde, sto se tice cene naravno, inace ja sam veoma zadovoljan od moje mashine, lepo radi i dobro ide, zadnji put kad sam isao autoputem bio sam pretovaren sa stvarima , full, a isao je oko 140 km bez problema, mogao je i vise, ali nisam hteo da silujem mashinu jer sam nosio stvarno tovar, pa , to je to hvala jos jednom svima na savetima thumbsup
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 12:45 pm

Pa bas posto je u dobrom stanju ja bih ga pre doradio nego stavljao drugi motor koji je pitanje u kojem je stanju. Wink 1.1 sa 1.4 glavom, usisom i izduvom sa dobrim karburatorom ce ici slicno kao i 1.3 iz Specijala Wink A uz to znas sta imas i nema nikakvih komlikacija oko vadjenja i brojeva motora Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 4:47 pm

Gledaj ovako, primera radi, da uzmemo 4ti stepen prenosa na 6000 obrtaja:
Sa 17/64 i 145/80 R13 gumama postici ce brzinu od 162km/h
Sa 13/53 i 145/80 R13 gumama postici ce brzinu od 150km/h
Sa 17/64 i 175/50 R13 gumama postici ce brzinu od 145km/h
Sa 13/53 i 175/50 R13 gumama postici ce brzinu od 134km/h. Ovo isto vazi i za 195/45 R13 gume.

E zato je mnogima kratak 13/53 na "jacim" motorima, jer je neki standard da se montira niskoprofilna R13 guma. I to drasticno obara brzine koje mogu da se postignu u odredjenom stepenu prenosa. Ako se zadrzi priblizno fabricki obim tocka, onda vec to nije slucaj Wink Plus je problem kod smanjenog obima tocka da vise sajfuje na startu.

Primera radi 195/45 R15, cime se zadrzava obim tocka slican tocku opremljenim sa 145/80 R13 postize ovo:
Sa 13/53 na 6000 obrtaja u cetvrtom stepenu prenosa ide 148km/h.

Menjac je kratak ako recimo motor ima maksimalne obrtaje na recimo 6000 obrtaja i moze da savlada u odredjenoj karoseriji aerodinamicki otpor do 170km/h a menjac dozvoljava motoru da u najvisem stepenu prenosa ide 150km/h pri maksimalnih 6000 obrtaja. E onda je kratak. Ali nema smisla stavljati duzi menjac da moze da postize 190km/h ako moze da savlada samo aerodinamiku do 170km/h i onda nece ici u maksimalnom stepenu prenosa na 6000 nego na lupam 5000 obrtaja pa jos moze da postigne manju brzinu jer ima manje snage motor zbog niskih obrtaja.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 4:48 pm

Hahahaha nestade poruka koja je bila ispred moje prethodne Laughing Ne znam koji je razlog ali barem je vlasnik iste dobio objasnjenje Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 4:56 pm

Ja sam obrisao poruku, jer sam u medjuvremenu odustao od rasprave sa tobom, jer sam znao da me ceka roman...
Ali posto si ti u medjuvremenu odgovorio, evo je moja gornja poruka, da ne bude da pricas sam sa sobom.


Quote :
Quote :
Sto se tice da li 13/53 ili 17/64, ja ne vidim sta ima da bude kratko ili dugacko? Obrtaji su obrtaji i ako je sa 13/53 isao na 3000 u drugoj lupam 40km/h sa 1.1 motorom, onda ce ici toliko i sa 1.4 motorom. Isto tako 1.4 motor postize jednake obrtaje i pri maksimalnoj brzini (naravno govorim za neku redovan 1.1, ne za neki ulenjen na plin sa najslabijim jednogrlim koji ide 120 maksimalno), jedino mozda nesto vise da se zavrti u petoj gde ce onda biti bolje rasporedjena snaga sa 13/53 menjacem.


E ako ce istu brzinu da razvije pri istom broju obrtaja i 1.1 i 1.4, onda se izvinjavam. Ja mislio sto veci motor to brze ide auto bez obzira na menjac i obrtaje... heh onda su ovi budale sto na 1.6 uglavnom ne stave 13icu, verovatno im niko nije rekao to za obrtaje, da ce istom brzinom da ide

Ukratko, za 1.1 i 1.3, motore sa malim momentom koji moraju da se vrte je 13ica. Za motore sa vecim momentom je 17ica.
Govorim o svakodnevnoj voznji u manje vise std autu.
13 na 1.4-1.5 i 1.6 je za brdo i kurcenje..
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 4:58 pm

A sto se obima tocka tice nisi izmislio rupu na saksiji, to je normalna stvar, ne vidim uopste poentu sad te price. Ako uporedjujemo menjace, onda se podrazumeva da ih uporedjujemo na istom obimu tocka.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 5:26 pm

Ja imam na 155/70 13", kolko bi isao sa 17/64/5 i sa ovim sto imam 13/53/4, Yugisa ??
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 6:15 pm

Djole, ti i ja ne pricamo istim jezikom koliko vidimo tako da ok, neces da se raspravljas, nemam ni ja sta vise da dodam. Ko je shvatio, shvatio je sta sam hteo reci, ko nije onda ni nece.

Mato, stvar je u tome da kod 17/64 menjaca se koriste prve 4 brzine najcesce a peta je "ekonomik" brzina tj sluzi da obori obrtaje kad se vozi na otvorenom putu da bi se smanjila buka i potrosnja goriva. Dok kod 13/53 se peta ravnopravnije koristi uz postizanju maksimalne brzine i boljeg ubrzanja. Ovako napamet bez opipljivih podataka (snaga, maksimalni obrtaji motora) je tesko reci koji menjac ce imati bolje osobine pri maksimalnoj brzini, ono sto iz prakse mogu da ti kazem da najcesci motori koji se ubacuju u Zastave imaju vise prednosti od 13/53 menjaca u odnosu na 17/64 (ako su oba petobrzinci) uz zadrzavanje fabrickog obima.

Rado bih ucestvovao u daljoj raspravi, ali previse teoretisemo bez preciznih podataka i ja mogu mnogo primera i teorija napisati i onda ce neko doci bez uvrede za Djoleeeta da mi napise da izmisljam toplu vodu i rupe na saksiji tako da se necu truditi.

Po pitanju onoga sto je trazeno, ja sam se izjasnio, pa videcemo da li ce se jos neko javiti ili ne, pa ti mato odluci cija ti prica i iskustvo najbolje zvuci pa onda radi po njegovim preporukama, jer mnogo babica, kilavo dete Wink

Srecno u radu i nadam se da ces biti zadovoljan postignutim kad zavrsis cheers2


Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 6:27 pm

Ma nema tu teorije, 13/53 i kraj. Twisted Evil


_________________
Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE ZCZ
Model Skala 55 nastao je višedecenijskim usavršavanjem, kao poslednji naslednik
modela Zastava 101 i najbolji rezultat stručnjaka Zastave
wub Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE 701049760 SKALA POWER Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE 701049760wub
Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Emwm1sz2rdrlgx67rtq

...ja odavno vozim tu startnu masinu, njom prelazim lako i svaku krivinu...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 6:33 pm

Znaci ipak ostaje 13/53, znao sam to, samo sam cisto pitao jer se 13/53 teze nalazi, a 17/64 je jevtin i ima ga, znaci ipak ostaje da kupim 17/64 i da posle trazim vreteno i tanjirasti 13/53, radi 5-te brzine , inace ja imam 13/53 ali 4 br, a znam i to da je 5-ta na 17/64 economic a na 13/53 da je brzinska 5-ta, ok thumbsup
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE EmptyWed May 15, 2013 7:45 pm

YUgisa wrote:

Rado bih ucestvovao u daljoj raspravi, ali previse teoretisemo bez preciznih podataka i ja mogu mnogo primera i teorija napisati i onda ce neko doci bez uvrede za Djoleeeta da mi napise da izmisljam toplu vodu i rupe na saksiji tako da se necu truditi.

Bas zato sto nema svrhe teoretisati i izvoditi neke racunice ovako generalno i ne zelim dalju raspravu, jer sam znao da me cekaju podaci, racunice i otvaranje jos minimum 3 teme.
Ponovo kazem, generalno, za 1.4 motor, manje vise std auto, za svakodnevnu voznju, 17/64 je prava stvar, i stojim iza toga. A svako neka pravi svoj auto onako kako misli da treba..

A Miljan bi 13icu stavio i na M6 kad bi mogao biggrin
Back to top Go down
Sponsored content





Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty
PostSubject: Re: Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE   Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE Empty

Back to top Go down
 
Karakteristike za motor Fiat Tipo 1.4 i specifikacije za dvogrli Weber 32-34 TLDE
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Modelarstvo Z 101
» Dvogrli ??
» Karakteristike zastavinih motora
» Zastava 101 Karakteristike i podaci 1971
» Dvogrli karburator i mesac

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Friziranje / Tuning-
Jump to: