ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Koje gorivo za maksimalan učinak?

Go down 
+4
vlash86
Miljan
YUgisa
zastava101b
8 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyFri Nov 09, 2012 1:07 pm

Hajde da razgovaramo i o ovoj temi, pošto ne videh da smo je ranije otvarali.


Svi znamo da je gorivo jako bitna stavka za performanse automobila.
Kakvo je vaše iskustvo?
Koji benzin/plin na kojoj pumpi daje najbolje rezultate?
Da li koristite bilo kakvu vrstu aditiva za benzin? Bilo da je ''olovni'' ili oktanski?


Evo mog iskustva:
Benzin je uvek bio skup, okreni obrni, tako da se na cenu neću osvrtati.
Davne 2005, još su bili aktuelni MB - Premium 95, MB - Super 98 i BMB - Bezolovni
MB 98 je za moj auto bio daleko bolji, davao je više snage u odnosu na MB 95, ALI u nekom trenutku, neposredno pre nestank ove opcije sa tržišta MB 95, iako jeftiniji, davao je bolje rezultate...

Sada je naravno potpuno drugačija priča. Redovno sipam gorivo na EKO petrolu i zaključak je sledeći : EURO BMB 98 najbolje performanse u smislu ubrzanja, najniža potrošnja, ALI EURO Premium 95 ne zaostaje mnogo za 98, tako da je za moju vožnju sasvim dovoljan EURO Premium 95.
Od aditiva ne koristim ništa.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyFri Nov 09, 2012 2:24 pm

Koje gorivo za maksimalan učinak? V-power_Racing

Sipao jednom kanticu od 10l. Cisto zlo i naopako... Yugic je vukao u trecoj brzini ko sa nasim gorivom u drugoj... Shocked Od svih modifikacija na motoru i menjacu, najvecu razliku je napravilo to gorivo Laughing Ceo auto i okolina u precniku od 2m oko auta se osetila na taj benzin, skroz je proziran i mirise kao aceton. Laughing

Kad sam presao sam obicnog BMB na EURO Premium BMB, bilo je razlike ali vremenom opet nije bilo to to, pa sam jednom opet sipao obican BMB i ustanovio da nema neke razlike... angry2

98micu nisam nikad sipao, mrzi me da idem na drugi kraj grada da sipam...
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyFri Nov 09, 2012 3:34 pm

Nekada dok je bio Super MB 98 do 2005 sam to koristio i bio je dobar, kasnije Premium MB 95 koji je cisto djubre, dodavao sam mu Wynns 10+ octane booster i bilo je razlike, kasnije sam presao na Premium BMB 95 sa pomenutim aditivom i tu je bila osetna razlika, lepsi zvuk, veca snaga, manja potrosnja, a od kad se pojavio Europremium BMB 98 samo njega koristim, jeste skup, trenutno je 189,9 din/litar, ali vredi, najbolji je od svih do sad. Twisted Evil
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyFri Nov 09, 2012 4:32 pm

a koja je razlika u ceni i performansama itd... izmedju tog boostera sa bmb EP 95 i samo bmb 98
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyFri Nov 09, 2012 9:31 pm

EP 95 je 169.90 a taj booster oko 500 din, sipa se pola bocice na pun rezervoar, EP 98 je 189.90 ali je znatno bolji od 95 + booster.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
andronik
101 - 55KS
101 - 55KS
andronik


Broj poruka : 104
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 38
Lokacija : Istočno od raja

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyFri Nov 09, 2012 11:31 pm

Sipao sam te razne kombinacije te oaj aditiv te onaj i ništa.Samo jednom to je bilo pre nekoliko godina sam u Mostaru naišao na neki super od 100 oktana,koji kad sam sipao auto je osetno bolje vukao,pogotovu preko Tjentišta (ko je tuda bozio zna o čemu govorim Twisted Evil )Ovo na našim pumpama je sve isto govance.
Back to top Go down
http://staystrong.com
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptySat Nov 10, 2012 4:47 pm

U mom kraju nema 98ce,mogu samo Euro BMB 95 da sipam,po ceni koju je Miljan naveo,ali otkakoga ima ovde,isključivo njega i sipam,skroz pristojno ide auto,bolje nego sa običnim 95icom.
Imao sam prilike na auto-putu da sipam 98cu,jeste cena jača,ali poprilično manje troši auto a ide kao metak!
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptySat Nov 10, 2012 4:52 pm

Jel auto trosi tu 98micu toliko manje da cena sipanja ispadne ko 95ica ili ne? Laughing
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptySat Nov 10, 2012 8:30 pm

Ja mislim da da, manje trosi.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptySun Nov 11, 2012 9:57 pm

Ja sam oduvek sipao SUPER 98 , na bivsem Jugopetrolu, a sadasnjem MAKPETROLU od pre 6 meseci ima EXTRA SUPER 100 oktana i stavljam samo taj, auto leti , prima turazu, i ide brate , ideeee, weight_lift2 , thumbsup , i mnogo mi manje trosi sa weberom 32/32 negoli sa jednogrlim IPM ............. e sad dal je to do oktana ili do karba ............. Question
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? EmptyThu Dec 06, 2012 12:42 am

ja sipao dosta dugo 95, pa jedno vreme 98 gde je razlika ocigledna, a posle sam kupio winys booster i 95 sam sipao i osetis razlika i tu, a uskoro cu da isprobam sa 98+booster Very Happy
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
Sponsored content





Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty
PostSubject: Re: Koje gorivo za maksimalan učinak?   Koje gorivo za maksimalan učinak? Empty

Back to top Go down
 
Koje gorivo za maksimalan učinak?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Električna pumpa za gorivo
» Koje amortizere na Z 101?
» Koje felne na Z 101?
» Koje ime dati autu?
» Koje filtere ugrađivati na Z 101?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Friziranje / Tuning-
Jump to: