ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Klesta lose rade

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Klesta lose rade Empty
PostSubject: Klesta lose rade   Klesta lose rade EmptyFri Mar 02, 2012 1:26 pm

Da pocnem sa svojim problemom.

Danas bio na tehnickom i vratili me, kazu kocnice nisu kako treba affraid . Pitao sam u cemu je problem i covek mi je rekao "kada se pritisne kocnica prednja desna strana kasnije hvata, a kada se pusti kocnica duze zadrzava klip, tj ne vraca na vreme". To se u voznji nije primecivalo.

E sada da napomenem, kada sam prosle godine menja diskove imao sam isti problem samo je bio bas izrazen. Isto je vukao u desno ali sam ispustio vazduh i resio to.

Sada sam skinuo oba tocka i klesta, da bih pokusao da vidim sta se desava. Stavio caleta da stiska kocnicu i probao. Na stiskanje kocnice desna strana stvarno malo kasnije izbaci klip bolje receno sporije ga izbacuje, a kada sam pokusao da vratim klip nazad radapcigerom, leva strana se vratila "lagano" a desna strana dosta teze. Pokusao sam da izpustim vazduh ali vazduha nema.

Ima li neko ideju sta moze da bude, jel neka glupost, ili treba da razvaljujem nesto? 4275502


Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Klesta lose rade Empty
PostSubject: Re: Klesta lose rade   Klesta lose rade EmptyFri Mar 02, 2012 2:00 pm

Ja sam imao sličnih problema prošle godine(doduše na ovom tehničkom pregledu nikad nisam imao ispravne kočnice,navodno uvek velika razlika između točkova),dešavalo se da nisu lepo funkcionisala klešta.
Naime,problem je u sledećem,najverovatnije su ti zaštitne gumice propale,pa je ušla voda u cilindar i onda je taj klip zarđao,pa ne može da radi kako treba.
Ja sam kupio te zaštitne gumice prošle godine,izvadio taj klip,ošmirglao ga dobro,malo ga namazao kočionim uljem i vratio sve to,posle je kočilo mnogo bolje i vraćao je kako treba.
Taj klip treba da se ubaci slobodnom rukom,NIKAKO srpskim metodama(čukanje čekićem i slično),tek kad tako ubaciš klip,onda si odradio posao.
Mislim da bi to trebalo i tebi da reši problem,mada sačekaćemo da vidimo još neko mišljenje!
A čisto da ti napomenem,ako ti gumice,one na kleštima,nisu ispucale,one kao harmonika,nemoj ih menjati,ja sam ih promenio i ove su mnogo više propale za manje od godinu dana,nego fabričke za skoro 2 ipo godine!
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Klesta lose rade Empty
PostSubject: Re: Klesta lose rade   Klesta lose rade EmptyFri Mar 02, 2012 3:05 pm

I ja mislim da ima necistoce u cilindru kleste, zato se ne vraca kako treba i i izlazi sporije, treba da skines i ocistis cilindar i klip i mislim da ce raditi ok, imao sam slicnih problema kod tristaca, skinuo sve i dobro ocistio , radilo je super i vise nisam imao taj problem ponovo
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Klesta lose rade Empty
PostSubject: Re: Klesta lose rade   Klesta lose rade EmptyFri Mar 02, 2012 7:33 pm

Ponovo ja.

Bio sam do majstora i covek je sve pogledao, probao auto i rekao mi da je sve ok, da malo sporije idu desna klesta ali da nije nista znacajno. Onda sam otisao na drugi tehnicki pregled u AMSS, ljudi prekontrolisali i rekli mi da je odlicno, ima razlike u prednjm tockovima ali kazu da je minimalna, i da ne smeta ni za voznju ni za pregled. Onda sam se ponovo vratio tamo, odakle su me vratili, sa pricom da sam popravio. Ponovo auto stavljen na valjke kod njih, i ovaj put navodno sve ok death giljitoni wallbash.

E onda sam mu se onako posteno na**bao majke i ostale uze i sire familije, i zamalo da ga umlatim PP aparatom. Sve u svemu, tehnicki sam ispravan i u ponedeljak odoh u SUP da produzim registraciju clap

Hvala na odgovorima u svakom slucaju. cheers2
Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Klesta lose rade Empty
PostSubject: Re: Klesta lose rade   Klesta lose rade EmptyFri Mar 02, 2012 9:17 pm

Generalno,ne može da ti škodi da se prekontrolišu ti klipovi kad budeš u mogućnosti,samo može tebi da bude bolje,tako da,kad ugrabiš vremena,odradi to! clap
Back to top Go down
Sponsored content





Klesta lose rade Empty
PostSubject: Re: Klesta lose rade   Klesta lose rade Empty

Back to top Go down
 
Klesta lose rade
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kako rade DISK kocnice
» Ne rade neke bitne stvari

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Vešanja i kočnice / Suspension and brakes-
Jump to: