ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Kako ste ubacili konjiće pod haubu?

Go down 
+4
abarthson
jollyjumper
dusan_veli
zastava101b
8 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyWed Jan 18, 2012 1:00 pm

Ovo posve nije tema u kojoj ja mogu išta pisati jer sam na mom motoru radio sve što je u normamam STANDARDA.

Ali me interesuje Vaš razvojni put, šta ste sve probali? Ova tema će naročito biti korisna kolegama koji tek ulaze u priču RALLY stila.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptySat Jan 21, 2012 12:10 am

za pocetak je dovoljan dvogrlni a za dalje malo glava,brega,izduv Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptySat Jan 21, 2012 2:03 pm

Trapovi,kocnice,ojacanja,bolja sedista,pojasevi,covek se malo navikne na auto,pa dovgrli i onda idemo dalje. Tako je u mom slucaju. Smile
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptySat Jan 21, 2012 3:00 pm

jok bre bolje ga nasviras pa ga vozis pa uocis da neces moci da ga kontrolises sa std opremom pa menjas trapove kocnice Very Happy Very Happy
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
abarthson
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 3
Datum upisa : 2012-01-23

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyTue Jan 24, 2012 8:21 pm

najbitniji je lim,zatim trapovi i kocnice....
tako sam uvjek sebi radio
od motora,svasta sam radio od 1.3 pravio 1.5,od 1.6 pravio 1.9,glave uvjek uredjivao
sada sklapam 1.3 koji ce biti samo za dusu,fun i poneke stvari.....nije sve u kubikazi
da se i 16v iskemijat ,glava sa brava,sve je ovisno,kolko to neko cjeni,zeli,i ima para naravno
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyTue Jan 24, 2012 9:08 pm

ja sem se uvek vodio nekom optimalnom uloženo-dobiveno politikom! Twisted Evil
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyFri Jan 27, 2012 1:18 am

za mene je najbitnija guma da bi mogo da nagazim auto moram da imam dobre gume pa sve ostalo!!!!!!
ja na prolece radim big update tako da ce i trapovi i kocnice biti promenjeni a pored toga i dodati konjici ispod haube Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
numanja
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 152
Datum upisa : 2012-01-09

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Feb 16, 2012 4:56 pm

sto se tice nekog kompromisa cene-snage,ja sam za neke minimalne pare dobio dosta,sve je radjeno sto bi rekli u cugu,2grli weber 32dmtr32,komplet auspuh mi je radio batasportauspuf iz petrovaradina za neke "sitne" pare,glavu sam radio kod cubike,izaslo me nekih 30 eura,prosirivanje sedista ventila(najosnovnije i najjeftinije) bila je varijanta da se stavljaju veci ventili ali bi u tom slucaju dao 100 eura.
ja sam zadovoljan sa svime time,ubacio sam sanke malo da ga ukrutim,nikako krivu kosku da ubacim,kaze apolo pod hitno da ubacim,a meni se bas i ne zuri Smile i to je to,moze tu jos svasta da se uradi,kraci menjac,druga bregasta(tesko se nalazi ona "prava") sto kaze abarthson sta god hoces mozes kad imas para,i to su neke "najminimalnije" stvar za poboljsavanje snage motora.kocnice mozes da se ubace od floride,iliti sa novijih tipova zastavinih vozila veci diskovi i svasta jos... Very Happy
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Feb 16, 2012 6:17 pm

ma ljudi bavimo se skupim sportom pare idu ko lude nismo svesni.....nas drugar sa ZFC-a ivan cabrio je platio auto 6500e+500e plin=7000e + sto je mrckao kola ovo ono ispalo mu 2000e sto dalje iznosi = 9000e i sad ga prodaje za 2000e racunica nema nigde ali kad se voli merak nema cenu Wink Smile Smile ..........

Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptySat Nov 10, 2012 7:01 pm

Nije bas motor koji se nalazi u Z101 posto je u pitanju 1.1EFI motor.

Obrijana glava da se poveca stepen kompresije, stavljena duza dvocevka i bio je vec uklonjen katalizator, modifikovan leptir (stanjena osovina na minimum i uklonjene sve neravnine), sportski filter u kucistu odvojenom od toplote motora sa posebnim dovodom hladnog vazduha i cip (pomeranje blokade i paljenja).
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptySat Nov 10, 2012 9:03 pm

EFI je takođe projekat koji je odličan za Z 101.
Doca je odradio na svom autu, RESPECT. To je zapravo najmodernije rešenje tuningovanja Z 101
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
BRLJAVKO
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 21
Datum upisa : 2013-06-07
Godina : 49
Lokacija : Barajevo, Beograd

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Oct 03, 2013 12:16 pm

Zdravo...ima li neko ko moze da mi kaze po stavkama kako da sredim glavu motora od EFI yugica da izvucem maximum...to ce naravno posle da se prebaci na mog keca
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Oct 03, 2013 2:50 pm

Koliko si ti para spreman da ulozis u tako nesto, maksimum je vrlo rastegljiv pojam, takodje je pitanje sta ces uraditi sa ostatkom motoram pre svega sa usisnom granom... Da li imas neku ciljnu snagu? Koja kubikaza?
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
BRLJAVKO
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 21
Datum upisa : 2013-06-07
Godina : 49
Lokacija : Barajevo, Beograd

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Oct 03, 2013 5:48 pm

motor je standardan 1100 kubika...kec mi je 2004 god istice za koji dan registracija i on do daljnjeg ide u "penziju"...nisam pri parama ali hocu polako da mu radim stavku po stavku da izvucem maksimalnu snagu...plin mi je u saobracajnoj uveden i najveca cena koju sam dobio za njega je 300 eur...alu felne centralna brava alarm sad da sednem u njega mogu u Spaniju da idem da ne razmisljam...e ne dam ga...neka ga kupicu drugi auto da vozim a njega ocu da napravim polako ali da bude fulll
Back to top Go down
BRLJAVKO
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 21
Datum upisa : 2013-06-07
Godina : 49
Lokacija : Barajevo, Beograd

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Oct 03, 2013 5:53 pm

Uglavnom hteo sam reci da cena nije bitna jer cu raditi stavku po stavku ali da to bude kako valja a ja cu pomalo da krpim sa parama i neka ga radim godinu ali na kraju da bude vrh....
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? EmptyThu Oct 03, 2013 6:58 pm

Pa gledaj, ovo sto ti kazes je jako rastegljiv pojam, bez ogranicenja snage i novca usustini se prosto namece sto ne turbo onda? Jer ovako mozemo pricati do besvesti, realno ako su iz Zastave mogli da izvuku 120ks iz 1.4 motora, onda tom logikom moze i 100ks iz 1.1 a realno moze i vise jer sigurno nisu ugradili neke specijalne legure koje su sada dostupne i koje mogu da omoguce jos vise snage... A glavno je pitanje da li si ti vozio neku Zastavu sa 100ks i kakav je tvoj zakljucak iz toga, da li ide dobro ili ne? Ja kad sam hteo da kupim Yuga imao sam zelju 200ks da ima, pa sam smanjio na 120, pa 95ks pa sam se onda provozao u Yugu koji ima 115-120ks i shvatio da je to jako jako brzo i mnogo vise nego sto meni treba a realno sad sam manje vise zadovoljan sa ovih teoretskih 75ks, mozda jos koji ks kroz nitro, cisto da mi GTIovi i TDIovi ne nabijaju na nos da su brzi na 400m... Jer nije samo stvar ubaciti tu snagu u motor nego je i preneti na put...

Da se vratimo nekom realizmu, ja ti predlazem da nadjes neku ozbiljno pripremljenu Zastavu sa tacno definisanom snagom i lepo provozas. Pa vidis koliko ti realno treba snage.

Sto se tice samog EFIja tice, sa parama sve moze, ali da se zadrzimo u nekoj prici koja ima smisla, moja preporuka je 37.5/33 kombinacija ventila, posto za 1.1 motor ne treba staviti vece i niti se dobija mnogo vise zbog manjka protoka izmedju ventila i zidova cilindra, ozbijan rad oko siceva ventile koji kod nas vecinom ljudi zanemaruju a tu ustvari leze najbitnije zalihe snage na fabrickom motoru i blaga obrada kanala, jer ih ne vredi mnogo povecavati posto si ogranicen usisnim kanalima u usisnoj grani... Ako bas hoces nesto specijalno, onda umesto 20e za ventile ulozi 100-150e u titanijumske ako nadjes gde da ih napravis i onda imas jo vece mogucnosti oko siceva ventila. Treba kubicirati cilindre i povecati stepen kompresije brijanjem glave i/ili bloka, za 95icu se preporucuje 10.5:1, za 98micu bi mogao 11:1, a na 100 bi moglo i blize 11.5:1, mada sa povecanjem stepena kompresije opada procenat dobitka snage. Posto si ogranicen sa kolicinom protoka, dalje prepravke su usmerene u povecanju trajnosti te kolicine protoka pa samim tim jedna bregasta od Specijala bi bila super. Da bi to imalo smisla, dalje je cipovanje, bilo bi super mapiranje, pogotovo 4.6 sistema koji ima velike mogucnosti ali to kosta poprilicno, mozes podici pritisak goriva sa nekim univerzalnim regulatorom pritiska goriva i prepraviti leptir na recimo 51mm umesto 45mm za veci protok, toliko kuciste leptira omogucava a kanali u glavi i usisnoj grani su dovoljni za leptir od 52mm... To je nesto razumno i i kad se uradi realno bi trebalo da zadovolji jako veliki broj ljudi i trebao bi razmisljati o tome kako to preneti na kolovoz posto fabriko oslanjanje to bas nece moci da savlada. Racunaj da se snaga gubi na plinu, pogotovo ako je venturi jer pravi usko grlo u usisu.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Sponsored content





Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty
PostSubject: Re: Kako ste ubacili konjiće pod haubu?   Kako ste ubacili konjiće pod haubu? Empty

Back to top Go down
 
Kako ste ubacili konjiće pod haubu?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kako popraviti grejanje u 101
» Kako frizirati Zastavu 101?
» Old school saveti za zimu / Old school tips for winter
» Kako su se nekada kupovali Stojadini?
» KAKO JOŠ 20KS U ZASTAVU 101 - "AUTO"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Friziranje / Tuning-
Jump to: