ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Kako popraviti grejanje u 101

Go down 
AuthorMessage
petar101
101 - 55KS
101 - 55KS
petar101


Broj poruka : 102
Datum upisa : 2011-12-23

Kako popraviti grejanje u 101 Empty
PostSubject: Kako popraviti grejanje u 101   Kako popraviti grejanje u 101 EmptyFri Jan 20, 2012 10:52 pm

Evo par saveta onima koji imaju problem sa grejanjem kabine, kao sto sam ja imao. Evo u kratkim crtama cu opisati kako sam ja to resio.
U vecini slucajeva uzrok slabog grejanja je neispravna slavina na ulazu u grejac (zapekne vremenom i ne otvara lepo). Da bi se ona skinula sa grejaca potrebno je skinuti ceo grejac, predpostavljam da svako zna kako se dolazi do grejaca i kako se skida. Posto je grejac skinut, skinuti slavinu, drze je dva srafa koji se odvijaju kjlucem 10 mm. Razradjivanje slavinice se vrsi tako sto se ista prethodno naprska sprejem WD 40. Ukoliko nije moguce popraviti slavinicu, ista se zameni.Kada se kupuje druga bolje naci polovnu i ispravnu metalnu nego ove sad plasticne nove sto ima u prodaji. U medjuvremenu a i posto je grejac vec skinut moj je savet da se isti ispere malo jacim mlazom vode kako bi se odstranila eventualna zaostala prljavstina u njemu. Kada se slavinica vraca opet na grejac obavezno promeniti gumicu (staviti novu), ne vracati nikad tu koja je vec bila, jer u suprotnom rizikuje se da na to mesto procuri antifriz. I to bi bilo to, vratiti to sve na auto i grejanje ce svakako biti dosta bolje nego sto je bilo.
Ovo je pod predpostavkom da je termostat na kolima ispravan tj da motor brzo dostize radnu temperaturu negde oko 90 ak stepeni.
Back to top Go down
 
Kako popraviti grejanje u 101
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Popravka komandi za grejanje i ventilaciju
» Prekidac za grejanje zadnjeg stakla
» Pojacano grejanje u kabini i zadnje soferke
» Kako frizirati Zastavu 101?
» Old school saveti za zimu / Old school tips for winter

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: