ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Provera polovnog motora

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Provera polovnog motora Empty
PostSubject: Provera polovnog motora   Provera polovnog motora EmptyThu Apr 24, 2014 4:38 pm

Iz godine u godinu sve je ociglednije da se ne isplati raditi generalnu, jer iole kvalitetna moze da izadje nekoliko stotina €.
Mozda je bolja varijanta naci neki polovan motor 1.1 ili 1.3 koji moze da se proba i za nekih 150€ 'resi pitanje'. E sad na sta posebno obratiti paznju pri kupovini motora? Narocito onde gde je recimo izvadjen iz auta sto je najcesce i slucaj. Smile 
Back to top Go down
Milos
Moderator
Moderator
Milos


Broj poruka : 147
Datum upisa : 2013-10-29
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd

Provera polovnog motora Empty
PostSubject: Re: Provera polovnog motora   Provera polovnog motora EmptyThu Apr 24, 2014 5:13 pm

Prva stvar papiri, postarati se da je sve legalno. Izmeriti kompresiju, pregledati svecice u kakvom su stanju sto moze ukazati na sagorevanje ulja ili rt. Gumice ventila recimo ne mozes proveriti dok ne otvoris motor ili do prvog hladnog paljenja.
Ne znam koliko se ta varijanta isplati obzirom da sam nacuio da ce od sad biti potreban atest za svaki motor koji se ubacuje u auto, cak i fabricki 1.1 i 1.3 za sta do sada nije bio potreban atest. Uostalom atest i nije neki problem, najveci problem je dobiti potvrdu od proizvodjaca a koliko je to moguce dobiti od Zastave, niko ne zna.
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Provera polovnog motora Empty
PostSubject: Re: Provera polovnog motora   Provera polovnog motora EmptyThu Apr 24, 2014 7:10 pm

Ne treba, barem je tako on rekao ako 1.1 menjas sa 1.1, ali ako menjas 1.1 sa 1.3 onda treba atest i uz to potvrda... Sa druge strane polovan motor licno meni je resenje ako planiras da se oslobodis auta u narednih 20-30.000km... Posto sem ako ne bi nasao bas neki koji je u jako savrsenom stanju, nista ti ne garantuje da ce neki motor u dobrom stanju da potraje na neke duze staze... Za razliku od toga ako se generalka uradi dobro potrajace mozda i duze nego sto je fabricki potrajao... Normalno nije ni tu sve crno/belo, posto su problem kvalitetni majstori i delovi...
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Provera polovnog motora Empty
PostSubject: Re: Provera polovnog motora   Provera polovnog motora EmptyThu Apr 24, 2014 7:55 pm

Ja ako bih menjao motor, uzimao bih strogo 1.3. Very Happy
Ali nisam znao da bih morao atest da imam, to onda malo menja stvari.
Moja ideja je donekle bila da se proba motor koji se nalazi u kolima, izmeri kompresija, pogleda ulje, iber, provoza, pogledaju svecice, izduvni gasovi itd. Ukoliko je sve ok mozda jedino radi svake sigurnosti zameniti karike, i proveriti glavu. Uz cenu motora od nekih 150€ recimo, plus ovi zahvati opet ne prelazi 250 sto je sasvim ok. Meni je industrijski remont bio interesantan nekad ali i to je upitno zbog kvaliteta delova. Verovatno u magacinu imaju motore i 'motore'. Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Provera polovnog motora Empty
PostSubject: Re: Provera polovnog motora   Provera polovnog motora Empty

Back to top Go down
 
Provera polovnog motora
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vadjenje motora
» Termostat motora
» Zupcenje motora
» Dijagnostika motora za Zastavu 101
» Postolje za testiranje motora

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: