ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Mane i vrline paljenja

Go down 
+5
YUgisa
miljanxXx
Vladislav
Miljan
meto65
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyTue Jan 14, 2014 12:20 pm

Da si stavio radilicu na 12 i tako uzubio kais, imao bi da skidas glavu jer bi pokrivio ventile.  lol! 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyTue Jan 14, 2014 4:20 pm

Objasnjenje za one koji znaju engleski Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyWed Jan 15, 2014 1:00 am

:draguljce: , zato i pitam, da ne zajebem nesto, nego u kom smeru da okrecem razvodnik, jel u smeru kazaljke sata ili obrnuto Miljane?


Hvala na videu Yugisa  thumbsup 
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyWed Jan 15, 2014 12:59 pm

Ccc opet ne citas Meto. Very Happy
Kontra od kazaljke dok se ne cuju detonacije, cim ih primetis vrati malO nazad dok ih ne eliminises,pritegni radapcigerom, nasteluj reduktor i gotovo. Very Happy
Salim se samo stegni razvodnik. Smile
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyWed Jan 15, 2014 1:44 pm

Najpreciznije sto mozes da podesis bez stroboskopa je ovo, ubacis u cetvrtu i guras auto dok se reper na remenici radilice ne poklopi sa reperom za 12 stepeni na poklopcu zupcastog, povuces rucnu da se slucajno ne pomeri reper, skines kapu i ruku, i pipci na onom krstu u razvodniku koji predstavlja rotor treba da se poklope sa pipcima statora, ako nisu poklopljeni, otpusti razvodnik, dovedi ga da se poklope, stegni, vrati kapu i ruku i to je to, sa tim si podesio najbolje sto mozes bez stroboskopa, obicno je +/- 2 stepena.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyWed Jan 15, 2014 1:54 pm

To su ione 4 crte na poklopcu zupcastog, 2 krace pa dve duze, znaci pocinju sa leve na desno, to je valjda 0,5,10 i 12 stepeni , znaci zadnja duza prema PVL treba da je 12 stepeni, jel tako? I kako cu da vidim gde je reper ako stoji poklopac?  scratch Ajde molim te objasni mi jos ovo lepo, ko sto si mi objasnio za dovodenje pretpaljenja lepo Very Happy (msm na razvodnika) .
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyWed Jan 15, 2014 3:30 pm

Ne nego obrnuto 12, 10, 5, 0 ka veznom limu je 0.
A vidi se reper, osvetli necim i videces ga.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyThu Jan 16, 2014 12:56 am

thumbsup , E sada mi reci samo jel treba ruku da namestim na prvu svecicu??? Kad guram u 4-tu ko i obicno ili nesto drugo je posredi .......
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyThu Jan 16, 2014 12:57 am

Ne
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyThu Jan 16, 2014 1:38 am

Znaci ne diram nista, samo namestim na 12 stepeni paljenje i podesim pipce na krstu da se pogode u red, stator pipci i onda je ok? Msm da sam shvatio sada Miljane, znam da te zamaram i da je to za tebe gola voda, ali ja ocu da podesim sve kako treba, zato te i pitam, a i da naucim Smile
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyThu Jan 16, 2014 1:28 pm

A zar nije najjednostavnije i najpreciznije pre svega, da lepo odes kod nekoda da ti to lepo nasteluje stroboskopom?
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyThu Jan 16, 2014 1:40 pm

A zasto da ne naucim i ja Smile? Zelim da znam , inace uvce imam, prvi put sam bio namestio najbolje, ali ovaj put zelim da to strucno odradim uz vasu pomoc i Miljanovu naravno Wink

Inace i majstori rade uz pomoc uva, ne veruju bas mnogo stroboskopu.....
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyThu Jan 16, 2014 2:51 pm

Pa treba da naucis, to ok, ne kazem ja za to, ali napreciznije je stroboskopom, a ti majstori sto rade na uvo njih se batali.

A i vec ti je napisano sta i kako treba da uradis, pa zato kazem ako i dalje ti nije jasno, bolje da castis majstora koji dinar da ti to precizno nasteluje i da nemas brige  cheers2 

Ja bih se svakako pre odlucio na stroboskop, cisto radi preciznosti stelovanja.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptySun Jan 19, 2014 1:05 pm

Znaci Miljane brate car si  king notworthy 
Evo sad se vracam od probne voznje, namestio sam paljenje na 12 stepeni Very Happy , ne mogu da verujem kako poteze auto, a za rad motora .....pih ja sam mislio do sada da imam dobro nastelovan motor, ma kakvi OVO sada ne mogu da ga prepoznam, kolko tise radi, ko da imam nov motor, ne cuje se na leru, smirio se mogu i kafu da pijem na poklopcu od filtera vazduha, obrtaljka spava na 800 obrtaja , ne znam, ne mogu da opisem , toliko sam uzbudjen, nikada nije radio ovako,
Svaka ti cast Miljane, znaci koliko novca si mi ustedeo sto nisam placao majstore, a i da ne govorim kako to radim iz ljubavi, pogotovo kad znam malo vise i sigurniji sam u tome sta radim
Duzim ti jednu dobru terevenku, rostilj i pice  cheers2 cheers2 
Evo bas sada pricam sa sinom da si od samog pocetka sa mnom da mi pomazes, pocevsi od povezivanja satova od lade pa sve do danas, a to je mnogo posla, mnogo sam uradio i to sve sam sa sinom uz tvoju pomoc i instrukcije, ti si bio mozak a ja ruke koje su izvrsavale pos'o
Nemam reci s kojima mogu da ti iskazem zahvalnost, zdrav i ziv bio brate 100 godina  thumbup  cheers2 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyTue Jan 21, 2014 10:17 pm

cheers cheers cheers2 cheers2 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyWed Jan 22, 2014 10:02 am

Nije Miljan dzabe ambasador,presidente djenerale i tako to... Very Happy
Back to top Go down
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptySun Aug 09, 2015 10:00 pm

Zašto platine mogu da crknu (ne da se iztroše, nega da kod kontakta postanu plave i u jedan trenutak crknu)?

Dogodilo mi se na novom confortu, da su prestale raditi platine posle 300 km. Ali na bjelom radu već 20.000 km... oboje su marke Facet i na oboje vozila su u jedanput bili promjenjeni i drugi elementi paljenja (sve osim kablova za svječice i bobine).
Platine sam sad promjenio i radi sad bez grješke, ali neću da opet i ove ukratko crknu kad budem ja negde bogu za nogu...
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptySun Aug 09, 2015 10:57 pm

Los kvalitet platina, los kondenzator, losa ili neodgovarajuca bobina.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyMon Aug 10, 2015 8:05 pm

Mogu biti samo zbog lošijih kablova? Kod svih 4 svječica se u mraku pomalo vidi plavo bljeskanje.
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyMon Aug 10, 2015 8:14 pm

Moze i to.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyFri Aug 14, 2015 9:23 pm

Neki autoelektričar mi je objasnio zašto dođe do ovakih, plavo obojenih platin. Zbog vžigalne tuljave, koja nije za ovo paljenje, uopče vuče mnogo više toka nego originalna.

S drugarom sva uz pomoč osciloskopa pomerila koliko toka (I) vuče ova vžigalna tuljava na plavom stojadinu i koliko na bjelom, koji ima 100 % originalno.
Na plavom oko 7 A, na bjelom 3 A.
Imam i jedno rezervno od Škoda Favorit, ona mi kaže i preko 10 A, tako da nikako nije za 101.


Prva slika prikazuje vžigalno tuljavo na plavom, neka Bosch, plave boje s narančastim poklopacom. Druga, treča originalna, koju sad tražim.

Mane i vrline paljenja - Page 2 Dsc09710
Mane i vrline paljenja - Page 2 Dsc09706 Mane i vrline paljenja - Page 2 Dsc09707
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 EmptyFri Aug 14, 2015 10:39 pm

To ti je bobina za elektronsko paljenje, napisao sam ti u prethodnom postu da moze biti zbog toga. Ona daje mnogo jacu varnicu, ali vuce i vecu struju, koju platine ne mogu da izdrze.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Sponsored content





Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Mane i vrline paljenja   Mane i vrline paljenja - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Mane i vrline paljenja
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: