ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx

Go down 
+4
zastava101b
meto65
Djoleee
Miljan
8 posters
AuthorMessage
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptySun Dec 25, 2011 1:23 am

Evo teme o kojoj se malo piše, malo govori, a vrlo retko praktikuje. Sve što ću napisati rezultat je proučavanja literature I proba svega u praksi.

Jedan od jako bitnih sistema na automobilima uopšte je sistem za provetravanje bloka motora, poznatiji kao iberlauf.. Najčešće su dve greške koje se javljaju u praksi:
Prva- da se iberlauf skida sa filtera za vazduh ‘’da se filter ne zaprlja’’
Druga – Da se sistem NIKADA ne čisti…

*Prva greška je plod ustaljenih verovanja da će motor da ‘’prodiše’’ eliminacijom sistema. Ova hipoteza je delimično tačna, ALI SAMO uslučaju da je motor već uveliko amortizovan I izbacuje toliko uljnih para da motor ne može da radi na leru.

Kroz iberlauf sistem se iz motora odstranjuju mnogi štetni gasovi kao što su ugljen monoksid, prljava vodena para, sumpor….
Konstruktori motra FIATa 128 koji smo mi preuzeli je itekako mislio na zagađenje sredine, ali što je najbitnije, mislio je na zdravlje putnika u automobilu… Gasovi koji izlaze iz motora idu direktno u usisni kolektor, I ne prolaze kroz filter za vazduh, tako da teorija o ‘’prljanju filtera’’ je u startu netačna, može se javiti zatamnjenje papirnog uloška, a uzrok tome je hidrofilnost paira koji upije sitne uljne čestice, ali samo u površinskom sloju.
ULJNA ISPARENJA SU ITEKAKO POVOLJNA PO MOTOR, jer vrše alternativno podmazivanje manjih sklopova kroz koje para prolazi. Majstori će reći ‘’to stvara garež na ventilima I usisnoj grani’’ I to je tačno, ALI uzrok tome je ponovo nemarnost…

-U sistemu iberlaufa, u cevi kutije filtera za vazduh treba da se nalazi tzv. ‘’mrežica za gašenje plamena’’ a ona je u stvari žičana mrežica savijena tako da se klopi u cevi. Većina će se naći u čudu jer tu mrežicu nikada nije videla….Ta pojava je rezultat uštede u Zastavi lenjost servisera da mrežicu održavaju-o tome kasnije… Njena uloga je da sprečava dotok kapljica čistog ulja u usisni kolektor, služi kao sistem za delimičnu kondenzaciju ulja koje se kroz crevo vraća nazad u korito motora, služi kao delimični kondenzator za vodu-sprečava šok motora zbog velike vlažnosti iz ulja, gasi plamen koji može nastati usled kvara kada benzin dospe u korito I počne da isparava-bez mrežice može doći do otvorenog plamena u koritu motora, takođe mrežica sprečava čestice gareži da dospeju u motor.

-Treći sistem u sistemu za provetravanje je povratni vod za usisavanje viška uljne pare I kapljica iz kolektora na kutiji filtera za vazduh. To je ‘’Ono crevo’’ ili ‘’Ona višak cevčica na karburatoru.

-Takođe, najčešća je pojava da ‘’majstori’’ izvuku crevo ibera a da pri tom NE zatvore pampurom od vina cev na kućištu filtera I skinu malo crevo sa karburatora. Vaš motor mirnije radi zbog čistijeg vazduha koji uvlači kako iz kutije filtera tako I na cevčicu na telu karburatora, ali zato guta pesak I prašinu koju iz pomenutog razloga uvlači nefiltriranu direktno u motor. Nije portebno da pišem o šteti koja tako nastaje…
*Druga greška je odsustvo održavanja ovog sistema. Period na koji je potrebno izvršiti održavanje sistema je 20 000KM!!!!!
Potreban material:
-Nitro razređivač
-NOVA četka za farbanje
-četka za pranje flaša
-Šrafciger
-Ključevi 10 I 13
-Parče žice
-Klešta
-Pamučna krpa
-Pumpa za gume

Postupak je jako jednostavan, I opisivaću ga po delovima sistema:

1.Zvono iberlaufa – nalazi se na bloku motora I pričvršćeno je vijkom. Jednostavno pomoću 13 ključa odvijte vijak I kleštima izvucite zvono. Potopite ga u nitro da odstoji nekoliko minuta, zatim četkom očistite sve zaprljane površine. Ukoliko je kanal slučajno zapušen, pročistite ga žicom. Pamučnom krpom obrišite ležište u bloku motora-BEZ upotrebe razređivača.Prilikom vraćanja zvona, obratite pažnju da li je zaptivka zvona još uvek čitava.

2.Crevo iberlaufa –Isperite ga nitroom I pročistite četkom za pranje flaša

3.Mrežica za gašenje plamena – Potopite je u niro nekoliko minuta, pretrljajte četkom, ukoliko je mrežica zapušena, ostavite je u nitrou da prnoći I izduvajte je pompom za gume

4.Kutija filtera za vazduh-Po demontaži sa automobile, nalijte nitro u cev na koju se priključuje crevo I dobro proterajte četkom za pranje flaša, vodite računa da uklonite sve čestice suve gareži. Priključak za malo crevo proterajte žicom I produvajte pompom za gume.

5.Malo crevo- isperite nitroom

6.Sistem na karburatoru, održava se prilikom čišćenja karburatora o čemu je več bilo reći na forumu.

To je cela mudrost koja utiče na vek trajanja motora.

by zastava101b
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 1:52 am

Svaka cast za ovaj tekst.
Samo da dodam, ako je iber vec izvucen, i nemate nameru da ga vracate u kuciste filtera, treba da se vodi racuna gde je i kako crevo izvuceno.
Kad se naglo pusti gas, u crevu ibera se javlja podpritisak, tako da moze da usisa prasinu. Meni je npr bilo izvuceno pored poluosovine, dosta nisko. Posledica toga je da je crevo (a i solja, odnosno kako u tekstu pise, zvono iberlaufa) bilo puno prasine i peska...o negativnim posledicama toga necu ni da pricam, to je svima jasno.
Neko ovo "resi" stavljanjem mrezice-filtera na kraj creva...medjutim tu se javlja problem zimi, kad se isprlja i nakvasi ta mrezica, desava se da zaledi, pa kad se upali auto, u crevu se javi pritisak, i onda obicno nesto pukne (u najboljem slucaju ta mrezica) Very Happy

I obavezno voditi racuna da gasovi iz ibera potpuno odlaze...ili van auta, ili u kuciste filtera. Uglavnom te uljane pare i ostalo djubre nikako ne smeju da se oslobode ispod haube i udju u sistem za ventilaciju...zdravije je da se smrce kokain nego to da se udise Very Happy
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 2:28 am

Ako zaledi, pritisak obavezno izbije sipku za ulje i napravi sranje po motornom prostoru.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 2:49 am

Sto je jos gore.
Mada, ja sam menjao skoro gumu na meracu, i sad po 2 minuta ne mogu da proverim ulje Very Happy Izgleda da je malo veca guma, to je strasno koliko tesko ulazi i izlazi...nisam siguran da bi je tek tako pritisak izbio Very Happy

Nego, ako se iber vec uklanja iz kucista filtera, sta je po tebi najbolje resenje, gde i kako ga izvuci? Neko izvlaci napred ispod branika, neko pored poluosovine itd
Razmisljao sam, bilo bi lepo kad bi mogla da se izbusi rupa recimo na dvocevki, zavari cevcica, navuce na nju crevo od ibera i stegne selnom, tako da izduvava to sve pozadi...samo ne znam koliko je to izvodljivo zbog pritisaka...odnosno pretpostavljam da nije izvodljivo, verovatno je veci pritisak u auspuhu pa ne bi mogao iber da izduva, a mozda bi cak vracao i izduvne gasove iz auspuha u zvono iberlaufa... smile1
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 3:03 am

Jaci je pritisak u auspuhu, vracao bi gasove u iberlauf.
Najbolje je ispod termostata preko menjaca i spustis ga tamo iza menjaca, vezes za cev za gorivo ili samo skratis na odredjenu duzinu da dodje skoro do donje ivice menjaca i to je to.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 3:24 pm

I kod mene je izvuceno crevo iberlaufa , zeleo sam da ga namestim na kuciste filtera za vazduh, ali ovde nigde ne mogu da nadjem mrezicu za crevo i sada ne znam sta da radim, citao sam podosta o ovoj temi a i sada sam samo ucvrstio to znanje zahvaljujuci Miljanu Smile , ali opet ne znam sta da radim sa crevom scratch
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 5:55 pm

Drago mi je da je moj tekst dobro posluzio cheers u principu mozes da vozis i bez mrezice ako motor ne dimi mnogo.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:01 pm

Menjao sam karike i ventile , nove, pre 6-7 meseci, e sad kolko dimi, ima malo dima , malcice ali ipak bez mrezice me strah od plamena bom
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:04 pm

Meni je bio izvucen iber, i vratio sam ga u kuciste filtera, a mrezicu nemam (iskreno nisam ni znao da treba da imam, dok nisam procitao ovaj tekst) biggrin
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:07 pm

U principu plamena tu i nema dok iz nekog razloga benzin ne dospe u karter. Koliko je samo keceva i jugica proslo kroz dedinu radionicu, vrlo mali broj je uopste i imao mrezicu
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:09 pm

Nek me neko ispravi ako gresim, ali benzin ne bi trebao da moze da dodje u karter, osim ako su karike bas mnoooogo propale...
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:12 pm

Da dopunim temu:

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Iber.th
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:31 pm

Znam ja da nema benzina u karteru, taman posla, ali za svaki slucaj, to se jednom desava bom , Razz
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 6:59 pm

Cek, a zar ne bi trebalo manje da purnja na iber ako ima mrezicu, valjda bi se kondenzovalo ulje na nju i vracalo kao kapi nazad. scratch
A kako moze da zaledi zimi, ako se stvori ''majonez''?
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 7:07 pm

Moze benzin da dospe u karter ako strada membrana pumpe za gorivo.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 7:45 pm

Vladislav wrote:
Cek, a zar ne bi trebalo manje da purnja na iber ako ima mrezicu, valjda bi se kondenzovalo ulje na nju i vracalo kao kapi nazad. scratch
A kako moze da zaledi zimi, ako se stvori ''majonez''?

Mom teci je zamrzao iberlauf na Jugicu juce u Kragujevcu i napravio je cirkus...ali nista ozbiljno. Inace znas valjda da sve mrzne,samo na razlicitim temperaturama,nemoj da me razocaravas. Smile
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
markoni
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
markoni


Broj poruka : 85
Datum upisa : 2011-12-25

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 8:06 pm

Toga se i ja bojim , meni je izvucen iber , nastavljen sa basteniskim crevom preko one plastike od hladnjaka i savijen dole izmedju sanke i menjaca , imam mrezicu u crevu onom fabrickom , ali sam nesto letos probao i ubacio jos 1 mrezicu u lulu od kucista filtera , rezultat je da se sva uljna para tu zadrzava , i povremeno skinuti crevo i ocistiti obe mrezice i lulu u kucistu , i skinuo sam poklopac dok motor radi i jedva se primecuje da izbacuje tu nesto , od kada su dosli ovi bas hladni dani razmisljam da vratim iber u kuciste ... mada nisam pametan sta da radim
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 8:16 pm

Ako ti ne dimi puno vracaj to crevo u kuciste filtera, ali ne sa dve mrezice, tu drugu salji ovamo u Makedoniju kod mene jer ja nemam bleh boske
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 8:38 pm

Vlajko nisam se lepo izrazio, nisam mislio da majonez stiti, nego da zbog njega ledi, a valjda za ulje treba dosta niska temperatura da bi zaledilo, cak i ako se zadrzi na mrezici...
Znam da sve mrzne na odredjenoj temperaturi nisam pa ni ja bas tol'ko... boske boske boske
Jesam malo ali ne mnogo. bleh
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyTue Jan 31, 2012 8:49 pm

Pre ce da zamrzne kad je u kucistu nego kad je izbacen.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyWed Feb 01, 2012 2:36 pm

Malopre bio da upalim malo auto i da ga provozam, posto se nije vozio ovih dana dok je bilo snega i mrazeva i vratim crevo od ibera u kuciste. Inace crevo je bilo zamrzlo malo, to sam prvi put sad video, ali nista strasno bilo je ''prohodno''. Dok sam vozio cinilo mi se da je isao bolje sa crevom u kucistu, kao da je bolje vukao, sad dal sam se ja nesto utripovao ili je stvarno tako, ko ce ga znati. biggrin
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyWed Feb 01, 2012 3:19 pm

Cini ti se zbog hladnoce, sto hladniji vazduh, bolje ide, zato se na turbo motore stavlja intercooler.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Macko
101 - 55KS
101 - 55KS
Macko


Broj poruka : 129
Datum upisa : 2011-12-24
Godina : 47
Lokacija : Ohrid

Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx EmptyWed Feb 01, 2012 11:17 pm

Zdravo
Ja sam pre 15tak dana dobro "okupao" motor uljem. Sada vidim i zasto. Hvala Miljane, od sad cu bolje da pazim da mi ne zaledi iber. Pustio sam crevo do poluge menjaca(predugo), prikacio sam ga bakarnom zicom. Kad je bio veliki sneg (vuko se sneg odozdo), splosnule se bakarni prsteni i zapusili crevo. Pritisak je izbio i te kako plastificiran cep na sipku za proveru nivoa ulja i ...krpa u ruke Smile .
Back to top Go down
Sponsored content





Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty
PostSubject: Re: Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx   Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx Empty

Back to top Go down
 
Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Održavanje iberlauf sistema na motoru tipa 128A 0xx
» Fijatova porodica motora započeta sa 128A.000
» Alat za održavanje Z 101
» Rukovanje i održavanje - Zastava 101 - VI 1973.
» Sta vam je sve potrebno za redovno odrzavanje Zastave 101

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Uradi sam / DIY-
Jump to: