ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Ramena i nosaci balans stangle

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 12:25 am

Da li je neko od vas odstupio od standarda oko ramena i nosaca balans stangle? Poliamid, uniboli itd? Kako se ponasao auto?

Ja sam odavno planirao da napravim poliamidske caure za ramena, medjutim nisam nasao u Kragujevcu PA6.
Ali sad lik prodaje poliamide za ramena po ceni od 5e (tako mi je rekao, ali jos mi nije poslao, videcemo da li je ta cena i kakvi su).
Uglavnom prenecu utiske kad (i ako) stigne to biggrin
Back to top Go down
Janko
101 - 55KS
101 - 55KS
Janko


Broj poruka : 76
Datum upisa : 2012-01-14
Lokacija : Pale, BiH

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 9:56 am

Na oba auta sam imao Floridina ramena, koja su malo duza od standarda, sa polijamidima, kao i balans stangla!
Razlika se osjeti itekako, auto je dosta precizniji i direktniji a pogotovo kada pocnes BAS da napadas krivine!
Optika trapa stoji kako stoji, nema uvijanja i klizanja (sem ako gume dopustaju)!
A sve to nije pretvrdo da bi ubijalo skoljku jer ostavis std gumu u ramenu na mjestu gdje se veze sa istom!

Pored polijamida ne vidim svrhu uniballa na cestovnom autu sem za kurcenje!A i dosta su skuplji od PA6!
Back to top Go down
Janko
101 - 55KS
101 - 55KS
Janko


Broj poruka : 76
Datum upisa : 2012-01-14
Lokacija : Pale, BiH

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 10:09 am

Za one koji ne znaju, ovako to izgleda....

Ramena i nosaci balans stangle Dsc00021qe
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 6:44 pm

To, i ja racunam da nece da ubija previse karoseriju, zato sto ostaje guma gore, gde se srafi.
Pretpostavljam da znace dosta nosaci b. stangle, ali ja to za sad ne planiram da menjam...nadam se da ce da se oseti razlika sa standard nosacima, kad se stave poliamidi u ramena.
Back to top Go down
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 8:49 pm

Vozio sam auto sa platformama koji je na trapu imao unibale i poliamid, fantazija kako je zanimljivo i dobro voziti,osecaj ne moze da se opise,a direktnost na volanu je savrsena. Ali nikada to ne bi stavio na skoljku koja nije ojacana jer sve vibracije koje gume upijaju kod poliamida i unibala trpi skoljka. Bolje naruci tvrdje gumice pa njih stavi umesto standardnih.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 9:33 pm

A gde poruciti tvrdje gumice, i koliko pare to zadovoljstvo? Smile

Jbg dvoumim se oko poliamida, zbog rastresanja skoljke, zato sam i hteo da cujem misljenje ljudi koji su imali iskustva sa tim.
Back to top Go down
Janko
101 - 55KS
101 - 55KS
Janko


Broj poruka : 76
Datum upisa : 2012-01-14
Lokacija : Pale, BiH

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyWed Apr 04, 2012 9:43 pm

Moje su obje rastresene, i Yugo i 101, ali povezao sam ja to sve paljenom zicom da se ne raspadne! Laughing

Salu na stranu, kada ostane std guma na krajevima ramena nema problema!Bar je to moje iskustvo!
Zato se svi ovi kompleti i prodaju bez plastike za taj kraj!Ima masu auta sa tim trapom voze se godinama bez problema!
Uniball nisam vozio ali mislim da to jedino ima smisla za trke, auto sa prikolice i gas!
Sve to sto se uzme sa trkacih auta tesko da je prihvatljivo za grad!

Najbolje bi bilo uraditi komplet polijamide, ja u te gume ne vjerujem!
Malo se strpi, skupi pare i uradi odjedanput sve! Vrijedi! Wink
Back to top Go down
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyThu Apr 05, 2012 12:09 am

Slazemo se oko toga da je najbolje odraditi sve od jednom Smile
Nisam do sada imao prilike da vidim auto koji ima te gume na krajevima ramena umesto poliamida. Vozio sam full sredjen auto.
A tvrdje gume imas da narucis u Bg ona firmi Kristina sto rade i nosace motora.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle EmptyFri Sep 07, 2012 5:18 pm

Ja koristim Pa6 nosace b. stangle i u ramenu gde prolazi b. stangla. Razlika je drasticna u odnosu na standard iako koristim standardnu gumu u ramenu gde se kaci rame za karoseriju i fabricki nosac (solju) amortizera, mada sam ja to ojacao pa je smanjeno disanje u solji. Sto se tice koriscenja na svakodnevnom vozilu, ja preporucujem to pod uslovom da su amortizeri i opruge nestandardne tj da je smanjen hod oslanjanja i pozeljno da je vozilo spusteno (zbog ugla koji b. stangla zaklapa sa ramenom) jer u suprotnom, rame ce prilicno da se uvija pa ne preporucujem da koristite Pa6 u ramenu, a za nosace b. stangle moze. U ovom drugom slucaju ako zadrzavate fabricki hod oslanjanja a zelite da unapredite taj spoj ramena i b. stangle, morate ugraditi unibal. Ako opet zelite kompletan trap napred da modifikujete u smislu izbacivanja gumica, onda napred u nosace moze Pa6, moze Pa6 u spoju ramena sa b. stanglom ili sa spojem na karoseriju, ali ne i oba, jedno mora da bude unibal. A posto je veci prostor na spoju ramena i b. stangle, onda bolje tamo unibal. Takodje gore nosac amortizera odnosno solja mora isto da ima unibal. Za neko "jeftino" resenje i za gradske uslove, vrlo dobar spoj bi bio poliamid tj Pa6 za nosace b. stangle i kod ramena, a poluretan za rame na spoju sa karoserijom i za solju amortizera. Ovo planiram i ja meni da napravim ali posto su svi gumeni delovi novi, nisam bas u fazonu da ih menjam a i nisam uspeo da pronadjem jos gde bih mogao da nabavim poliuretan.

Ne znam bas da li je za ovu temu, ali ja sam iskoristio prednju b. stanglu (uz manje modifikacije) i fabricke nosace i ugradio sebi pozadi u Yuga i iznenadio se poboljsanjem "lezanja" Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Sponsored content





Ramena i nosaci balans stangle Empty
PostSubject: Re: Ramena i nosaci balans stangle   Ramena i nosaci balans stangle Empty

Back to top Go down
 
Ramena i nosaci balans stangle
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Aluminijumski nosaci, poliamidske i poliuretanske caure balans stangle, aksijalni granicnici
» UniBall ramena prednjeg oslanjanja i spone

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Vešanja i kočnice / Suspension and brakes-
Jump to: