ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 „Stojadin” stigao do bečkog muzeja

Go down 
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

„Stojadin” stigao do bečkog muzeja Empty
PostSubject: „Stojadin” stigao do bečkog muzeja   „Stojadin” stigao do bečkog muzeja EmptyThu Feb 09, 2012 1:33 am

Stara tema, ali joj je mesto i ovde

Činjenica da je „zastava 101” u nekadašnjoj Jugoslaviji bila idealan autombil Mladenu je bila inspiracija za izložbu koja je podeljena u tri dela – form, perform i reform.
- Zanimljivo je da „zastava 101”, otkad je počela da se proizvodi 1972, nije menjala svoj izgled. Kroz izložbu sam želeo da predstavim kako određene forme mogu da naprave progres u društvu, a u tom progresu mora da učestvuje i publika. Zbog toga posetioci vozeći se u „stojadinu” na neki način učestvuju u izložbi – kaže za „24 sata” Miladin.
U „form” delu predstavljeni su crteži i kolaži automobila i tu posetioci mogu da vide sigurnosne pojaseve i išarane haube, ali i dve originalne „zastave 101”.
- Prvi je obložen ogledalima, a unutra je opremljen kao kapsula za odmaranje i relaksaciju, odnosno kao auto budućnosti. Tu je i auto koji sam sa dvojicom prijatelja zazidao na otvaranju izložbe, kao i hauba koja je okačena, a iza nje su postavljeni fenovi, od kojih jedan greje, a drugi hladi. Njihovi senzori se uključuju kada posetilac priđe haubi – opisuje postavku Miljanović, koji je u prvih nekoliko dana izložbe u „stojadinu” provozao više od 40 ljudi.
- To je počelo kao eksperiment, a ispalo je super, zato što imam priliku da ih upoznam s automobilom. Ljudi su različiti, neki sa čuđenjem gledaju automobil jer ga nikada u životu nisu videli, kao što su, na primer, neki Njujorčani koji su već prvog dana došli, ali ima i onih koji su čuli za „stojadina” pa sami odu na izložbu, ali se kasnije ipak jave da se provozaju – kaže Mladen.

I film o „zastavi 101”
Izložba će trajati do 10. septembra, a na zatvaranju će biti prikazan i dokumentarni film o Mladenovom pripremanju izložbe. „Za izložbu sam iskoristio četiri automobila. Bilo je jako zanimljivo tražiti automobile i gledati reakcije njihovih vlasnika. Vlasnik auta koji sam zazidao dao mi je blok u kome je zapisivao svaki deo koji je promenio na autu. Kada sam mu rekao da će auto biti na izložbi, potapšao ga je po haubi i rekao: ‘Hajde budi dobar, pokaži se’”, priča Mladen.

Izvor: 24sata.rs












Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
 
„Stojadin” stigao do bečkog muzeja
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Izložba Fića kod muzeja istorije Jugoslavije (25. avgust 2012.)
» Stojadin sanja muzej
» Stojadin gastarbajter
» Električni Stojadin
» Prvi Stojadin - jubilej

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: