ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Preporuke za TNG sistem

Go down 
+6
andronik
PlaviZmaj
Komercijalista
medo_kv
gosha_z101
zastava101b
10 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptyThu Jan 19, 2012 12:12 am

Koji TNG sistem je najbolji za Z101?

Koja boca?

Koji brend?

U kom servisu ugraditi i održavati?

Kakava su vaša iskustva?

_________________
ZASTAVA 101 VOZILO USPEHA

SVI MOJI TEKSTOVI O ZASTAVI 101
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptyFri Jan 20, 2012 10:42 am

Ja sam ugradio sve novo,Lovato,boca 50 litara,staje skoro od kosa do kosa,ima malo lufta izmedju za sitnice koje se nose po gepeku,ugradio u Rakovici na okretnici 37-ice i tramvaja,za sad sam zadovoljan,presao oko 2000 sa plinom,pocetak je najgori dok sve ne legne na svoje,kostalo me 22 hiljade,plus 5300 din atest, mada sacekaj da se javi jos neko ko malo duze ima plin Smile
Back to top Go down
medo_kv
101 - 55KS
101 - 55KS
medo_kv


Broj poruka : 26
Datum upisa : 2011-12-30
Lokacija : Kraljevo

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptyFri Jan 20, 2012 12:45 pm

Imam lovato plin ugradjen u keca, jos 2004 god. Boca od 33l. Taman mi je za alat i potrebstine koje se nalaze u autu, a i jos u slucaju da zatreba ima jos mesta.
Mesecno autom prelazim oko 1000km. nisam imao apsolutno nikakvih problema vezanih za plin. Skoro sam prestelovao paljenje, i plin, i u ovom hladnom periodu imam manju potrosnju od 10l na 100km. Prezadovoljan
Back to top Go down
http://www.limundo.com/ref/Medolino_92  registrujte se brzo i la
Komercijalista
101 - 55KS
101 - 55KS
Komercijalista


Broj poruka : 44
Datum upisa : 2012-10-02
Lokacija : Novi Beograd

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptyTue Oct 09, 2012 1:11 am

Jedno pitanje - Kec kojeg sam pominjao u Predstavljanju ima ugrađen plin, koji bih hteo da skinem. Može li neko da objasni postupak skidanja, kao i koje je sve delove potrebno skinuti da bi instalacija bila kompletna? Smile Nikada do sada nisam ništa radio oko automobila sa plinom, pa me zanima da li su potrebne neke posebne mere predostrožnosti, zatvaranje nekih posebnih ventila i sl. Smile
Back to top Go down
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptyTue Oct 09, 2012 7:58 am

da,na boci imas ili 1 ili 2 tockica,tj ventile,oba zavrni do kraja i ako ima i ako nema plina,za svaki slucaj Very Happy
Ovo dalje u principu nije komplikovano,skini crevo sto dovodi plin do boce,pa imas crevo sto vodi u motorni prostor,otkaci kajseve sa boce i posle imas posla ispod haube,skini rasprsivac i ostalo sto je u vezi plina,tipa elektrike,sacekaj da se jos neko javi u slucaju da nesto mora pre ili posle ovoga uraditi,tj redosled skidanja komponenata,ako redosleda uopste i ima cheers2
Back to top Go down
PlaviZmaj
101 - 55KS
101 - 55KS
PlaviZmaj


Broj poruka : 17
Datum upisa : 2012-10-06

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Oct 20, 2012 2:21 am

Danas ugradio plin Lovato sve novo i naravno ocekivao da ce auto ici isto ili cak losije,kad ono sednem stisnem ga ono auto ide bolje nego na benzin . Very Happy E sad da li je to zato sto je sve novo i dok se nasteluje sve kako treba ili ce tako ostati i kasnije ? Naso sam se u cudu jer nikad nisam cuo niti video da auto bolje ide na plin nego na benzin ...
Back to top Go down
andronik
101 - 55KS
101 - 55KS
andronik


Broj poruka : 104
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 38
Lokacija : Istočno od raja

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Oct 20, 2012 10:38 am

Novice AC Rašić,malo su neljubazni ali meni ne trebaju da se keze,već da odrade posao kako treba.Imaju lep sajt,pogledaj pa odluči.
Back to top Go down
http://staystrong.com
danilo101
SPECIAL
SPECIAL
danilo101


Broj poruka : 1722
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 27
Lokacija : vranje

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Oct 20, 2012 1:01 pm

novice,imas mnogo dobrog majstora kod mene u vranju za plin,gledam dolazi i makedonci i leskovcani da stave plin,taj je decko mom stojadinu ugradio plin i sve je ispalo savrseno,o vece kad je ugradjen plin pravo iz radionice puni krenuli smo na more u canj,u crnu goru,ja sam bio skeptican,kako ce sve da ispadne jer je ipak novo,mozda treba da se dosteluje ali sve je ispalo super,potrosnja je oko 6-7 litra ali kad imas jednogrli karburator,kad smo ubacili dvogrli bilo je dosta izmena,nekako se nije slagao plin sa karburatorom,morali smo da promenimo racvu za plin,tj da se skine racva sa jednim podesavanjem a da se ubaci za svako grlo posebno,morali smo takodje da dostelujemo paljenje i sad sve u svemu ne zalimo se,plin imam skoro 5 godina.....
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Oct 20, 2012 2:06 pm

aj da skratim, nema ko plina mnogo mudrosti, svi hvale AC Rasic na visnjickom putu, bio sam kod njih da mi ubuse dmtr i uradili su to vrlo brzo i kako treba, ok im je radionica. Sto se tice uredjaja, najbolje Lovato pa oda Landirenzo ( ja imam ovaj ), jer se najvise koriste i imas lakse pristupacne rezervne delove ( membrane itd... ). Bocu uzmi neku manju do 30 l imaces vise mesta u gepeku, veca ti i netreba, realno neces da puni 60 l osim ako neides na more, pa i u tom slucaju napunis 30l pa dopunis usput, imas pumpi usput ko pekara i banaka u gradu, aj ziv bio toliko od mene i mog skracenog texta

P.S. OBAVEZNO nemoj da stavljas mesac na karburator nego ubusi i neces imati nikakvih problema

PlaviZmaj wrote:
Danas ugradio plin Lovato sve novo i naravno ocekivao da ce auto ici isto ili cak losije,kad ono sednem stisnem ga ono auto ide bolje nego na benzin . Very Happy E sad da li je to zato sto je sve novo i dok se nasteluje sve kako treba ili ce tako ostati i kasnije ? Naso sam se u cudu jer nikad nisam cuo niti video da auto bolje ide na plin nego na benzin ...

moze da ide na plin kao i na benzin ali ce trositi vise plina, sve zavisi kako nastelujes plin, u svakom slucaju na benzin mora da bude skroz cist karburator, dizne idt... dok na plin samo probusus karb i bole te patka
Back to top Go down
andronik
101 - 55KS
101 - 55KS
andronik


Broj poruka : 104
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 38
Lokacija : Istočno od raja

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Oct 20, 2012 2:20 pm

BRC je najbolji plinski uređaj.
Back to top Go down
http://staystrong.com
Valas
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 120
Datum upisa : 2012-09-25
Lokacija : Novi Beograd

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptyThu Nov 01, 2012 1:52 am

vlash86 wrote:

P.S. OBAVEZNO nemoj da stavljas mesac na karburator nego ubusi i neces imati nikakvih problema

Meni nije bušen karb i nisam imao nikakve probleme. Jel tvoje iskustvo suprotno ili je to neka preporuka?
Back to top Go down
PlaviZmaj
101 - 55KS
101 - 55KS
PlaviZmaj


Broj poruka : 17
Datum upisa : 2012-10-06

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Nov 03, 2012 8:04 pm

Planirao sam da stavim KN filter ( pecurku ) ,ali cuo sam da plin ne voli previse vazduha i da ce samo vise da trosi.Pa me interesuje vase misljenje i savet oko toga,da li valja to da se stavlja ili ne?
Back to top Go down
andronik
101 - 55KS
101 - 55KS
andronik


Broj poruka : 104
Datum upisa : 2011-12-22
Godina : 38
Lokacija : Istočno od raja

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySat Nov 03, 2012 8:11 pm

Plin ne voli vruć vazduh već samo hladan što hladniji.Ako možeš da postaviš "kajen" Very Happy filter tako da usisava hladan vazduh,onda ne vidim problem.
Back to top Go down
http://staystrong.com
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySun Nov 04, 2012 1:28 am

moze i sa pecurkom, vozio sam i sa njom, ali kao sto rece koleza, mora ladan vazduh. Stavi pecurku na onu surlu pa je postavi negde napred
Back to top Go down
PlaviZmaj
101 - 55KS
101 - 55KS
PlaviZmaj


Broj poruka : 17
Datum upisa : 2012-10-06

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySun Nov 04, 2012 2:01 am

Pricao sam sa par ljudi danas i niko mi nije preporucio da stavim ...Da li je neko od vas vozio sa tim filterom i ako jeste kako se auto ponasao ,da li se gusio ,da li je drugacije radio ?

Evo ovakav nastavak za filter imam i filter ,nije KN nego kopija....
Preporuke za TNG sistem Filter22
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySun Nov 04, 2012 5:29 pm

Ajd kad smo vec kod toga, kako vozite zimi na plin, drzite poklopac kucista na letnjem ili zimskom polozaju?
Back to top Go down
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem EmptySun Nov 04, 2012 6:19 pm

Zimi na plin kao i na benzinu,da usisava topao vazduh Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Preporuke za TNG sistem Empty
PostSubject: Re: Preporuke za TNG sistem   Preporuke za TNG sistem Empty

Back to top Go down
 
Preporuke za TNG sistem
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Preporuke za Svećice za Z 101
» Izduvni sistem
» BMR Oil Accumulator Can - Sistem za poboljsanje podmazivanja motora (zamena za suvi karter)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Auto-gas sistemi / LPG systems-
Jump to: