ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Иницијатива - Сачувајмо део историје!

Go down 
+4
vlash86
Radule89
Dokic
Djoleee
8 posters
AuthorMessage
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyFri Mar 28, 2014 9:03 pm

Поштовани пријатељи,

овде смо сви окупљени због заједничког интересовања за Заставина возила. Та фабрика и возила која је производила су, једноставно речено, део историје, а сваку историју, па и ову нашу, аутомобилистичку, морамо чувати од заборава. Нажалост, свесни смо да о томе нико не води рачуна на неком вишем нивоу, посебно од када Застава више не постоји, већ се све своди на појединачна залагања ентузијаста. А као и за све остало у животу, људи удружени могу да постигну много више него појединачно, што је била мисао која се развила у идеју кад сам случајно у огласима налетео на ово:

http://www.polovniautomobili.com/oglas4406107/zastava_poly_jedinstven/

Дакле, у питању је уникат, који ће ако се ништа не предузме да служи још годину-две као радни коњ, и на крају ће да заврши у преси. Не верујем да постоји још неко осим нас ко би евентуално прихватио да сачува овај примерак. Пошто не верујем да би било ко од нас био спреман да самостално купи и среди ово возило, и уложи сопствено време и материјална средства, хтео сам да покренем иницијативу да као клуб то урадимо.
Основна идеја је да сви ми дамо нешто пара, колико је ко у могућности, рецимо 1000 или 2000 динара, да купимо возило, и да га код неког „удомимо". То би био први корак, како возило не би отишло ко зна где и пропало потпуно. Члан који би прихватио да узме возило би имао обавезу да га среди кад, како и колико може, без икаквих притисака, макар то трајало и 10 година. Боље је да стоји код неког од нас и да се сређује него да заврши на отпаду.
Код кога би возило отишло је ствар договора, али ја лично сматрам да би најправедније било да то буде Миљан, наравно, ако је заинтересован и ако може да прихвати тако нешто. Мислим да и Миљан заслужује ово возило, и возило заслужује Миљана Smile
Наравно, то је велика одговорност и трошак, тако да га молим да се изјасни да ли има воље и могућности да се упушта у то, и молим остале да се изјасне шта мисле о овој иницијативи, да ли су спремни да учествују и да изнесу своје предлоге.
Размислите, мислим да бисмо тиме као клуб урадили јако велику ствар!

Поздрав свима
Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptySat Mar 29, 2014 1:46 pm

Dobra je to zamisao,ali lično mislim da od toga nema ništa,treba tu dosta para sakupiti.
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptySat Mar 29, 2014 2:16 pm

Slažem se sa Dokićem, mnogo je to novca, mnogi nemaju 1000 din da "poklone", lepa je zamisao Đole, nema šta, ali problem je besparica, definitivno, pričao sam juče sa Dokićem, pitao me da li bi uzeo šolju, trakice i to, ja bih, ali nemam odakle... Stoji mi auto već nedelju dana, provozao bi se vrlo rado, ali nemam goriva, čekam platu da natočim da idem kući... Nažalost, takva je situacija u državi...
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptySun Mar 30, 2014 9:40 pm

Знам ја то све, и код мене далеко од тога да претиче, али јбг ипак сам мислио некако да се искомбинујемо, ко колико може, неко може 1000, неко може 200 дин итд, па да видимо колико би могло да се прикупи, па да се позове власник, да му се објасни ситуација и каже колико пара може да се да, може и да му се покаже ова тема, па ко зна, можда човек буде вољан да попусти мало и са ценом и тако помогне ову акцију..
Али добро, пошто видим да генерално нема интересовања, чак толико да већина неће да се изјасни уопште, макар да каже да не може/неће да подржи идеју, онда стављајте катанац, шта да радимо.
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptySun Mar 30, 2014 10:44 pm

Dobra ideja ali i ja sumnjam da bi mogla da se sprovede, jer trebalo bi barem 50 clanova da da po 1000 dindzi sto je ne skoro nemoguce vec stvarno nemoguce. Mislim da kada bi se spojili sa zfc-om nebi skupili toliko + taj ciji auto bude u vlasnistvu isto mora da izdvoji jos para da ga sredi a ovde svi voze neku zastavu i samo im hvali jos 1 za sredjivanje a oni koji nemaju vozilo uglavnoim nemaju sa razlogom = nedostatak novca.

Odmah da kazem evo ja bih dao i 2000 ako se skupi pa evo stavljam spisak samo da vidim dokle stvarno mozemo da doguramo

1. Vlash 2000
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptySun Mar 30, 2014 10:52 pm

Druze, pogledaj koliko clanova ima ovaj forum, al cenu auta ne mozes da delis na nas 300 ili kolko nas ima, nebitno. Mozes da uzmes samo recimo nas 50-ak u najboljem slucaju koji smo stalno aktivni, malo je bezveze traziti od nekog ko tek eto navrati ponekad da izdvoji tu sumu za ovakav projekat. A i ko sto radule kaze situacija je takva besparica je, ja do pre neko vece nisam znao dal cu uzimati majicu jer mi nije bila legla dnevnica sto sam radio za vikend jos pre 2 nedelje. A i opet ko god bude uzimao taj auto, ne moze sam da vrsi restauraciju iz svog dzepa, prvo jer je to skupo, a drugo to je 'zajednicki auto' pa je i odgovornost podjednaka, pa bi bilo fer da svi izdvojimo i za tako nesto, sto opet znaci odvajanje, natezanje ko ce koliko i tako dalje... Komplikovana je stvar, a sto bi vise nas izdvojilo to bi komplikovanije i bilo. Nemoj pogresno da me shvatis, ideja je super, ali je tesko ostvariva. Sad
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 1:48 am

Pa to sam i ja rekao, znam da ima dosta prijavljenih clanova ali treba barem 50 njih da da po 1000 ali ko sto rekoh to je nemoguce, jer nema toliko aktivnih, naravno, ne bih ni trazio nekome ko je tek dosao na forum nego aktivnim clanovima i zainteresoivanim clanovima. Spisak sam stavio samo radi toga da vidim koliko bi uopste mogli da izdvojimo
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 9:28 am

Izvini vlash, ja sam odgovor uputio djoletu, al preko mobilnog ulazim, prilicno mi je nepregledno, pa tek sad vidim tvoj post pre mog. Very Happy
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 1:50 pm

Potpuno ste u pravu, slazem se sa vama, ali opet nekako bi mi bilo bas zao da ovo propadne, a nisam u mogucnosti ja sam da ga sacuvam...zato rekoh da probamo da pokrenemo nesto. Objektivno stanje vozila je dosta lose, sigurno nema mnogo interesovanja, mozda bi mogao da se kupi jeftinije, sta znam, pa sam mislio da bismo ipak nekako mozda mogli da se skripimo.
Sto se restauracije tice, u pravu si Vlajko, to kosta mnogo i glupo je ocekivati da neko sam ti odradi, ali bar kad bi se kupio i dovezao kod nekog, makar i da stoji, opet bolje nego da ode pod presu...moci ce nekad da se sredi, a ako se ispresuje to je to. Mozda se nekad pojavi inicijativa za osnivanje muzeja Zastavinih vozila, a ovo je svakako redak i vredan primerak.

1. Vlash 2000
2. Djoleee 2000

Vlash, to nije lose da se vidi i sa ZFC...nisam aktivan po forumima, nemam pojma kakva je situacija, ali mozda bi tako moglo nesto da se uradi.
Kako god, s obzirom na to da nema interesovanja, necu vise da smaram, sve je ovo na dobrovoljnoj bazi...nista ne mora  Very Happy 
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 2:42 pm

Nema leba od zfc-a tamo ne moze da se skupi 8000 za sajt a clanova ima koliko hoces, mislim da su najveci ljubitelji zastava na ovom forumu, to je neko moje vidjenje
Back to top Go down
Mitke
Facebook Moderator
Facebook Moderator
Mitke


Broj poruka : 746
Datum upisa : 2011-12-26
Godina : 34
Lokacija : Beograd

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 3:42 pm

Ideja je odlicna, ali po mom licnom misljenju neizvodljiva, jer ona ovom forumu ima u najboljem slucaju 20 do 30 AKTIVNIH clanova, dakle koji su tu redovno, koji su zaista ljubitelji zastave, a ostali su tu eto cisto radi reda, da pitaju kad im nesto crkne, ili prosto da citaju da se informisu, ali ni na koji nacin ne ucestvuju u radu foruma, e sada, od tih 20-30 aktivnih, cenim da polovina sigurno nema/nece/ne moze iz nekog svog razloga da izdvoji neku sumu novca za to, jer kao sto i svi znate besparica je, sve je skupo itd, itd sad da ne nabrajam, tako da pretpostavljam da tesko da ce neko da izdvoji 2000 eto da ih da kazemo "pokloni". Plus kasnija restauracija, tu bi opet trebalo da se izdvaja novac, sto opet mislim da bi neko mozda tesko izdvojio, jer vecina nas prvo svoje automobile nema da sredi odmah u fulu nego se to razvlaci kad i koliko mozemo da damo.

Inace sto kaze vlash nema leba od zfc-a, oni vec jace od mesec dana ne mogu da skupe 8000 za sajt, a imaju mislim preko 11000 clanova, tako da se slazem sa misljenjem da su najveci LJUBITELJI zastava na ovom forumu, dakle ne oni kojima je jugo/kec prevozno sredstvo jer nemaju za bolje, nego oni koji su istinski ljubitelji i postovaoci Zastave.

U principu sto se mene tice, kao sto rekoh ideja je odlicna, i ukoliko se pokaze neko interesovanje, ja bih gledao da ucestvujem u tome koliko mogu, ali mi se sve cini da od toga nema nista, iz gomile navedenih razloga Sad U principu neka tema stoji necemo stavljati katanac, jer daleko od toga da ti smaras nekoga, prosto mozda se pokaze interesovanje, i moje misljenje je da bi to moglo za nesto manje para da se uzme, tako da ko zna, mozda se i skupimo Very Happy
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 3:51 pm

Ideja je lepa ali da zazivi, tesko... Da postoji neki ozbiljan i masovan klub koji bi to otkupio i postavio u svoje prostorije ili poklonio nekom muzeju, mozda bi bilo od toga nesto, ovako tesko sem ako se ne nadje neki sponzor koji bi isplatio celokupne troskove a za tako nesto cisto sumnjam da je moguce naci za jednu Zastavu... Ako pogledate malo forume i to ne samo za Zastavu, imate mozda 10, maksimalno 15 ljudi koji su slozni i aktivini i ostalo su samo neki posetioci koji gledaju i pitaju nesto za svoje potrebe... Jer kod nas forumi nisu nikad dostigli taj nivo da je model ili marka iznad svega nego su nastali oko grupe ljudi koji se poznaju i druze. Jer kod nas 95% ljudi nece da napravi nikakve komromise i ako neko kaze da nije u pravu to prosto ne moze da se zadrzi na tome nego je to kao da si mu opsovao sve u porodici do 50og kolena i onda mora da se zavrsi na krv i noz... Pogotovo sto su pravi ljubitelji Zastave i retki jer vecina ih poseduje samo zato sto nema mogucnosti da poseduje nesto drugo... Uz tesku finansijsku situaciju, ni pravi ljubitelji nemaju bas para da se razbacuju.

Cisto da ne bude mrtvo slovo na papiru da drzim pridike, ja trenutno nisam u situaciji da finsijski podrzim ovu ideju.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! EmptyMon Mar 31, 2014 5:55 pm

Slazem se i ja, ideja je odlicna, ali tesko izvodljiva, teska je situacija sa parama i u MKD, to jest kod mene, rado bih poklonio 2.000 dinara, ali se nema,
Inace bi to vozilo bilo bas odlicno za nas klub, jos mi se i veoma dopada, nekako nije klasican Poly, nego sa prozorima, i nije skup, ali........
Inace podrzavam ideju potpuno.
Back to top Go down
Sponsored content





Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty
PostSubject: Re: Иницијатива - Сачувајмо део историје!   Иницијатива - Сачувајмо део историје! Empty

Back to top Go down
 
Иницијатива - Сачувајмо део историје!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: