ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!

Go down 
4 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3469
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptySun Mar 09, 2014 11:53 pm

Drage kolege, kao što znate, fabrika boja i lakova Duga je stavila katanac na svoju proizvodnju autolakova, da li će krenuti u novu proizvodnju ili nešto drugo nije sigurno, ali je sigurno da će se menjati katalog boja.

Imam dve informacije:

Prva, da je DUGA dala specijalan softver za pravljenje nijansi autolakova prema kolor karti gde su uključeni svi proizvođači uključujući i Zastavu. Taj softver funkcioniše po principu vage - ukuca se nijansa primer crvenma 110, i on preračuna koliko grama koje nijanse i laka ide u željenu zapreminu boje sa različitim opcijama za kutiju i sprej.

Druga informacija je da postoji Duga ton-karta gde su lepo deklarisane SVE Zastava nijanse, po sam u nesvest koliko je precizna ta ton karta.

Pitanje je sledeće, ima li neko nekoga ko bi nam mogao izbunariti ove dve stvari, s obzirom da vrlo uskoro neće biti tako lako doći do fabričkih nijansi boje?
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptyMon Mar 10, 2014 12:21 am

To moze da pomogne samo ako farbas godinu-dve star auto jer boja bledi, cak i kad se ispolira nije kao prvog dana, ako je auto star 5-10 i vise godina deo ofarban tom bojom bice tamniji, iako je fabricka nijansa u pitanju. U tom slucaju na scenu stupa laserski uredjaj kojim se "uslika" boja na autu i on odredi tacnu kolicinu komponenti da bi se dobila identicna nijansa.
Ili stara dobra rucna metoda mesanjem boje i isprobavanjem na poklopcu rezervoara.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptyTue Mar 11, 2014 7:04 pm

Vidjeo sam uživo karto z nijansami boja za Zastavina vozila, ali crvena i bijela koje sam tada dobro poznao na autu, nisu baš jednake kao na karti. Možda bih mogao to slikati jednom, kad budem trebao farbo..
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptySat Mar 15, 2014 11:20 am

ovo sam ukr'o sa ficinog foruma mislim[url=Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! R2nrb7]
+[url=Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! 339j4wh][url=Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Nf4fi1]
Te karte su mislim imale i nijanse za izblijedjele boje(ne samo nazivne) ali kosto i Miljan spominje uz danasnju tehnologiju imaju malo smisla
Back to top Go down
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptyFri Mar 21, 2014 12:05 am

Eh, zaboravih da pitam a trebaće mi akoBogda za moga Yuga 311;
Da li su 1986. godište auti isto farbani u taj Alkidni Emajl ili nešto drugo (I da li možda izvozni za Englesku u nešto drugo)?
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptyFri Mar 21, 2014 5:43 pm

Mislim da su standardnim bojama farbani modeli za englesko trziste, akrilni emajl Duga ili Hempro Sid.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! EmptySat Mar 22, 2014 2:39 am

Hvala ijopet Miljane
Back to top Go down
Sponsored content





Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty
PostSubject: Re: Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!   Krećemo u potragu za Duga katalogom boja! Empty

Back to top Go down
 
Krećemo u potragu za Duga katalogom boja!
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Skala 55 paleta boja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Karoserija / Coachwok-
Jump to: