ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Rad na 3 cilindre?!

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptySat Dec 07, 2013 5:22 pm

Imam jedan problem na žutom confortu i još nisam uspeo da ga uklonim, pa zato i pišem.

Problem se pojavio odjednom, vrlo teško pali, i kad pali ovako ili lošije radi. Motor u višim obratima radi ok, ali na manjima "kuca" i hoče da se gasi. Još nisam vidjeo kako radi motor na samo 3 cilindra, ali ćini mi se da je to to?! giljitoni 

Zamenio s novim ili potupno bezhibnim iz bjelog 101:
razvodna kapa, kondenzator, razvodna ruka, platine, kablovi svječica i svječice, naštelao predpaljenje.

Kako se to osjeću u vožnji nemam pojma, jer več mjesecima nemam više registarskih tablica.
Kako otkloniti kvar?


Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptySat Dec 07, 2013 10:10 pm

Meni ovo lici na problem sa karburatorom, ne sa strujom, jer na visim obrtajima radi ok i prima gas, problem je samo ler i prelazni rezim, a to lici na zapusenu ler diznu ili kanal za smesu lera.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptySun Dec 08, 2013 9:17 am

Hvala Miljane! Ako još kome nešto padne na pamet, slobodno napišite.

U pravu sam skidao karburator ukupno s sesalnim kolektorom malo prije nastanka tog problema. Radi čištenja zunanjosti glave motora i promjene brtve kolektora. Pa je posle toga radio normalno 5 - 10 minuta, pa onda odjednom ta problem.

Onda sljedi ćiščenje karburatora bjelog i žutog, jer se obadva zezata u različtim režimoma... Evil or Very Mad 
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptySun Dec 08, 2013 12:36 pm

Mene je ovako zezao sa platinama bas par dana pre nego da stavim elektronca. Ali istovetna stvar, vergla i kao da ce da upali i onda krene da trokira, pa mora gas da se daje da bi radio inace ako pustis sam da odrzava ler nema sanse, ali zato u visim obrtajima sve ok, cak i kad turiras lepo prima gas, ali cim padne na oko 1000 obrtaja ugasi se, i ajmo Jovo nanovo. :/
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptyMon Dec 09, 2013 1:20 am

Mene je tako fuck  jednogrli IPM, na 3 svecke radi stalno, pa nece da upali, pa odjednom prorade sve 4, ispostavilo se da mi je plovak u karbu bio zaglavljen i da mi prelivao gorivo, odnosno presisavao auto, sad sa dvogrlim nemam tih problema, (otkako sam nastelovao plovak zahvaljujuci drugu Miljanu) po dimenzijama
Back to top Go down
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptyTue Dec 24, 2013 5:59 pm

Danas sam ispravio problem.  Very Happy 

Drugovi, hvala svima na predlogima. Upravo sam još jednom proverio pretpaljenje i shvatio da je puno prerano i to zato što se kontrolna lampica pali kad ruka rotora kaže na 2 (paljenje drugog cilindra)... Podesio sam da se pali kot prvog cilindra, i sada radi super.  clap 

Ali samo malo dosta bijelo dimi... Možda zbog kondenza, zbog mraza. Auto nije u garaži, nego je vani ispod krova, ali ima vazdušne vlage, pa je tako i auto stajao mjesec ili dva bez da ga upalim.
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! EmptyWed Dec 25, 2013 7:23 pm

thumbup 
Back to top Go down
Sponsored content





Rad na 3 cilindre?! Empty
PostSubject: Re: Rad na 3 cilindre?!   Rad na 3 cilindre?! Empty

Back to top Go down
 
Rad na 3 cilindre?!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: