ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Održavanje limarije u zimskom periodu

Go down 
2 posters
AuthorMessage
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Održavanje limarije u zimskom periodu Empty
PostSubject: Održavanje limarije u zimskom periodu   Održavanje limarije u zimskom periodu EmptyThu Jan 05, 2012 4:08 pm

Zanima me čime prskate kritične delove vozila pred zimu?

Kod mene su limarija i farbanje završeni u leto 2009. i tada je auto komplet izvoskiran. Nemam garažu, tako da je auto stalno napolju ali se zimi ne vozi nego se "konzervira" na parkingu. Ovo mu je sada treća zima. prvu zimu je bio sveže izvoskiran pa nisam "konzervirao", drugu zimu sam kod drugara u puškarnici kupio "SINOL" tečno ulje za podmazivanje i konzerviranje oružja te naprskao kritična mesta.

Ove zime kritična mesta prskam sa WD-40. Sinoć sam skinuo gumu i oplate gepeka i naprskao pod, džepove i koševe. Skinuo sam sa leve strane vozila hrom lajsne na pragovima, zadigao tepih da vidim kakva je situacija posle 3 god. Sve je zdravo kao dren ali sam poprskao malo po ćoškovima i u prag kroz sve otvore dok ne curne malo dole na asfalt. Tu je već otišla boca WD-40 srednje veličine. Verujem da će još jedna takva ista biti dovoljna za ostatak vozila.

Na leto planiram da malo rasklopim stojadina. Da mu skinem kedere i tepih. Drugar mi je spominjao neku mast kojom su u vojsci konzervirali tenkove, pa sam time hteo pod da premažem.

Kakva su vaša iskustva i saveti oko preparata za konzerviranje i saveti koja kritična mesta treba posebno zaštititi?
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Održavanje limarije u zimskom periodu Empty
PostSubject: Re: Održavanje limarije u zimskom periodu   Održavanje limarije u zimskom periodu EmptyThu Jan 05, 2012 4:29 pm

evo nađoh sada reklamu za WD-40 kojom se vodim. Najbolji stojadinov prijatelj... Very Happy
Održavanje limarije u zimskom periodu 79430829
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Održavanje limarije u zimskom periodu Empty
PostSubject: Re: Održavanje limarije u zimskom periodu   Održavanje limarije u zimskom periodu EmptyThu Jan 05, 2012 4:59 pm

Carobni sprej Twisted Evil

_________________
Održavanje limarije u zimskom periodu ZCZ
Model Skala 55 nastao je višedecenijskim usavršavanjem, kao poslednji naslednik
modela Zastava 101 i najbolji rezultat stručnjaka Zastave
wub Održavanje limarije u zimskom periodu 701049760 SKALA POWER Održavanje limarije u zimskom periodu 701049760wub
Održavanje limarije u zimskom periodu Emwm1sz2rdrlgx67rtq

...ja odavno vozim tu startnu masinu, njom prelazim lako i svaku krivinu...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Sponsored content





Održavanje limarije u zimskom periodu Empty
PostSubject: Re: Održavanje limarije u zimskom periodu   Održavanje limarije u zimskom periodu Empty

Back to top Go down
 
Održavanje limarije u zimskom periodu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Zaštita guma u letnjem periodu (oldschool nacin)
» napuklina limarije
» delovi limarije
» Antikorozijska zastita limarije
» Alat za održavanje Z 101

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Karoserija / Coachwok-
Jump to: