ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Ojačanja trapova

Go down 
+2
YUgisa
zastava101b
6 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 5:19 pm

Mislim da je negde već bila ova tema, ali od viška glava ne boli.

Imam najbolje iskustvo na svom Stojadinu sa sledećim dodatnim delovima za ojačanje trapova, svi su marke FELNA - firme iz Malog Mokrog luga, tel. 2877-517. Svi proizvodi imaju ateste, homologacije i certifikate CMV Vinča.

1. Koska za između prednjih koševa, sa krivinom za rezervni točak.

2. Sanke koje ne zahtevaju navarivanje dodatnih nosača

3. Dodatne opruge za zadnje vešanje, danas sam ih postavio i mogu reći da vrede svaki dinar - kače se na kraj zadnje viljuške, na šrafove nosača gibnja,a sa gornje strane se postavlja nosač koji se samo nabije na most. Sa ovim delom zadnji trap je tvrđi, ALI daleko bolje podnosi rupe i udobnost vožnje je daleko veća.

_________________
ZASTAVA 101 VOZILO USPEHA

SVI MOJI TEKSTOVI O ZASTAVI 101
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 5:49 pm

zastava101b wrote:

3. Dodatne opruge za zadnje vešanje, danas sam ih postavio i mogu reći da vrede svaki dinar - kače se na kraj zadnje viljuške, na šrafove nosača gibnja,a sa gornje strane se postavlja nosač koji se samo nabije na most. Sa ovim delom zadnji trap je tvrđi, ALI daleko bolje podnosi rupe i udobnost vožnje je daleko veća.

Poboljsanje udobnosti i upijanje rupa se odnosi na prethodno fabricko stanje ili u odnosu na neko drugo vanstandardno stanje? Wink

Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
markoni
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
markoni


Broj poruka : 85
Datum upisa : 2011-12-25

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 6:04 pm

Sanke + koska najbolja kombinacija za prednji trap , e sad zadnji vidjao sam te opruge na zastavama ali mi se ne svidja kako izgleda , 2lisni gibanj je mekan cim se stavi neka stvar u gepek ili neko sedne pozadi odma legne kao da je natovaren sa 200kg , ja sam kod mene vozio 3lisni peglani gibanj na std visinu , tvrdoca sasvim ok , auto ne legne , smanjeno naginjanje.
Back to top Go down
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 6:49 pm

kako izgleda to pozadi, jel moze neka picture

ocu da kratim i tvrdo punim amortizere pa da nebih dodavao jos jednu kamionsku platnu mozda i ovo posluzi
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 7:38 pm

Te opruge su dobre kad neko stavi veliku plinsku bocu pozadi u fabricku Zastavu pa hoce da digne na fabricku visinu... Nista vise, nema to nikakvog efekta za neke ozbiljne performanse a pri spustanju samo pravi probleme sa usladjivanjem visine auta jer mora i gibanj da se pegla i opruga sece i slicno...

Inace bih ja oko zamene gibnja bio pazljiv, nije isto staviti npr gibanj sa 1 ili 2 lista od nekog kamiona koji se sabije pod 250kg za 6cm ili recimo fabricki gibanj sa 4 lista koji ima iste te osobine da se sabije 6cm pod opterecenjem od 250kg... Jer za dobre performanse po gradu, najbitnija je progresivnost oslanjanja... Kad vi nagazite izbocinu od 2cm ako je gibanj sa 1 listom, onda ce on odmah sa celom svojom tvrdocom da upije udarac dok ce recimo fabricki gibanj sa 4 lista recimo ta 2 cm da upije sa upola manje snage jer ce da se deformisu samo dva najduza lista, a tek za vece neravnine ce da bude veci uticaj da se krene kriviti i treci gibanj itd... I to je velika razlika po pitanju performansi jer je najbitnije zadrzati stalni kontakt sa tlom, nije fazon da bude samo tvrdo pa da odskoci na neravnini...
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 7:41 pm

Ojačanja trapova Scanhg.th

Evo i zvanicnog prospekta.

Poboljsava udobnost sa STOCK trolisnim gibnjem. Dok stoji auto, tvrdji je osetno, a dok ide, ponsa se kao da je meksi. Ne znam koje se tu sile kombinuju i sta rade, ali sve pozitivno mogu da kazem, videcemo sta ce raditi na makadamu i kaldrmi....

_________________
ZASTAVA 101 VOZILO USPEHA

SVI MOJI TEKSTOVI O ZASTAVI 101
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyThu Jan 31, 2013 7:49 pm

Nisam siguran kako je moguce da bude udobniji sem ako nije neki defekt na nekom delu... Ili je auto legao previse od zamora materijala u gibnju (ako nije peglan) pa je dovatao odbojnu gumu i onda se podizanjem auta na visinu opet omogucio ispravan rad tj hod oslanjanja ili je amortizer dotrajao i ne moze da zaustavi oscilacije fabrickog gibnja pa mu je ovako nesto opet otezalo totalno sabijanje pa oslanjanje ima adekvatan hod. Mozda nisam u pravu, ali trenutno ne vidim neko drugo objasnjenje za tako nesto... Wink

EDIT: Koja je cena uopste za tako nesto?
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 11:42 am

NE znam kako, ali ja na autu imam remontovan trolisni gibanj u fabrickoj visini.
Cena je 4000 din

_________________
ZASTAVA 101 VOZILO USPEHA

SVI MOJI TEKSTOVI O ZASTAVI 101
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 11:59 am

Trebalo bi proveriti amortizere Wink Mada za te pare moze da se kupi nov gibanj i da se ispegla na meru... Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 12:40 pm

Dobro,možeš da kupiš gibanj,ali što bi ga kupovao ako ove opruge dodatno stabilizuju zadnjinu,a pritom dobije se da ne padne pod teretom. Koliko sam razumeo,opruge služe da ne padne auto pod teretom,što je full ako recimo spusti se auto malo,i posle on pod teretom ne padne skroz,bez obzira što su 3 platne,on ostaje na toj visini na kojoj je otprilike.
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 1:18 pm

Kupis sa 4 lista Wink Ubacivanje jednog lista i peglanje je jos jeftinije... Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 4:02 pm

I tvrdiš iz iskustva da je to bolje nego ubaciti opruge na trolisni? I da to neće gredu i ostatak da rasturi?
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 4:07 pm

Po meni je bolje meksi gibanj i ove opruge nego tvrdji gibanj, jeste da su ruzne ove opruge kad se vide, ali se dobija isto, a raspodela sila je bolja sa oprugama, manje trpi karoserija.

_________________
Ojačanja trapova ZCZ
Model Skala 55 nastao je višedecenijskim usavršavanjem, kao poslednji naslednik
modela Zastava 101 i najbolji rezultat stručnjaka Zastave
wub Ojačanja trapova 701049760 SKALA POWER Ojačanja trapova 701049760wub
Ojačanja trapova Emwm1sz2rdrlgx67rtq

...ja odavno vozim tu startnu masinu, njom prelazim lako i svaku krivinu...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 4:16 pm

Nisam imao prilike da se vozim u autu u kojem su ugrađene te opruge,meni konkretno sa 3 platne auto mnoooogo skakuće nazad kad je prazan,dok kad je pun osećaj u vožnji je full,pa stoga pitam kakva je situacija,da li to koliko toliko smiruje to "truckanje" ili kako da ga već nazovem?
Pre dok je imao 2 platne bio je mekši,ali kao što je neko već rekao,pada pod teretom dole.Pa sam sa trolisnog stavio srednju platnu i sad kad je pun auto legne max 2-3 cm,što mi je taman.
Samo da se ublaži ta krutost zadnjine,to mi je cilj.
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyFri Feb 01, 2013 6:02 pm

Dokic101 wrote:
I tvrdiš iz iskustva da je to bolje nego ubaciti opruge na trolisni? I da to neće gredu i ostatak da rasturi?

Nemam licnog iskustva sa oprugama... Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyTue Feb 05, 2013 4:04 pm

Evo feed back o oprugama, išao sam na put, prešao sam preko raznih puteva, od makadama, lošeg asfalta do rally vožnje po krivinama.
Samo mogu reći da sam potpuno oduševljen.
Imam trolisni gibanj, SACHS amortizere i FELNA opruge. Stojadin daleko manje skakuće po makadamu a amortizacija je daleko bolja, lupanje koje je uobičajeno je sada daleko manje.
Udarne rupe na asfaltu se manje osećaju a trzaj je manji.
U sportskoj vožnji je daleko manje zabacivanje unazad prilikom ubrzanja i startovanja. Ljuljanje u krivinama je umerenije i ujednačenije.

Pravi test opterećenja nisam imao, ali kada se parkiram na prevoju betona ispred kuće, gde auto leže pod svojom težinom unazad, sada je to leganje daleko manje, pa smatram da će bolje podnositi i teret.

Što se estetike tiče, meni i nisu tako ružne, odozgo gledano se ni ne vide, ali stvar ukusa je to.

Toliko od mene, pa prosudite sami.

_________________
ZASTAVA 101 VOZILO USPEHA

SVI MOJI TEKSTOVI O ZASTAVI 101
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova EmptyTue Feb 05, 2013 4:12 pm

Koliko je visi auto sa tim oprugama ako je uopste visi? I na kojoj je sad visini, odnosno pre bio, mereci izmedju ruba i centra tocka?
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Sponsored content





Ojačanja trapova Empty
PostSubject: Re: Ojačanja trapova   Ojačanja trapova Empty

Back to top Go down
 
Ojačanja trapova
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Sportsko podešavanje geometrije trapova

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Vešanja i kočnice / Suspension and brakes-
Jump to: