ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Yugo 1.1EFI & BMR

Go down 
+14
alexandarltd
jollyjumper
Mitke
Radule89
Dokic
Starie
vlash86
Miljan
Djoleee
meto65
miljanxXx
gosha_z101
zastava101b
ApolloNs
18 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
AuthorMessage
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptySat Aug 12, 2017 10:26 pm

Kao sto je prethodno receno, poceo sam da pravim branik posle skromnih 10 godina Very Happy Prvo sam prestelovao blatobrane kako bi zazori na spojevima karoserije bili barem u nekoj normali za Yuga. Ispeglano ostecenje na "novom" donoru braniku, napravljena dodatna ojacanja na sini, modifikovana sina zbog hladnjaka ulja i drugacijeg dizajna branika, modifikovano kacenje branika na karoseriju i napravljene ivice pod 90 stepeni na dodiru karoserije plus pojacane neke sabe tacke branika i maske gde najcesce puca fabricki, prepravljen nosac hladnjaka ulja. Takodje stara poliesterska (mozda bolje reci git) obloga (barem deo sto je ostao od nje) je vrhunskih 6kg, dok je nova obloga kompletnog branika 3.5kg Very Happy

[You must be registered and logged in to see this link.]


Kupljeni 21 oktobar zmigavci, brdo prohromskih srafova matica i napravljene specijalne aluminijumske matice, mreza...

[You must be registered and logged in to see this link.]


I nakon svih uklapanja sa karoserijom, pocelo se sa vizuelnim prepravkama, prvo sto je letelo je Z znak sa maske.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyWed Aug 16, 2017 6:31 pm

Test mrezice za masku:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyWed Aug 23, 2017 9:27 pm

Napokon na grubo gotova maska, napravljen usis za CAI i ugradjeni osiguraci haube, sad idemo polako na branik kad se nadje vremena:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Fabricki leptir VS usis:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyThu Aug 31, 2017 10:35 pm

Svaka čast na modifikacijama.Mali hladnjak iza branika beše za ulje?
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyThu Aug 31, 2017 10:40 pm

Da jeste u pitanju hladnjak za ulje Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptySat Sep 09, 2017 4:31 pm

Dok prednji branik ceka red, resio sam da uradim neke sitnice usput, napravljena nova alu. caura za sajlu kvacila (cak 10g laksa Very Happy ), kupio sam nove zadnje pojaseve posto su kopce na starim tesko zabravile ponekad, a pojasevi ce biti bitni kad se prosire rubovi i budem dozvolio ljudima da se voze na zadnjem sedistu Very Happy I modifikovano kacenje plasticnih pragova, posto me iritiralo fabricko resenje na plasticne tiple. Ovako ce se pragovi skidati za par sekundi odvrtanjem prohromskih srafova, bez mucenja i kupovine novih tipli.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
vlash86
101 - 55KS
101 - 55KS
vlash86


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2012-01-10

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptySun Sep 10, 2017 1:13 am

Pametno ti je to za pragove, nikada nisam bio njihov ljubitelj samo iz razloga sto se nakupi blato i prljavstina i sajtne odu vrlo brzo
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptySun Sep 10, 2017 9:07 am

Pragovi ce biti modifikovani kao i branik pa ce biti manje sanse da se nesto zavuce, a i sajtne ce biti bolje zasticene plus sto ce lako da se skidaju pragovi tako da imam u planu da u buducnosti, najverovatnije posle zime, poskidam sve plastike i isperem auto detaljno Wink Cilj mi je da napravim da se lako sve skida, kako bih mogao lako da odrzavam auto i da izvrsim eventualne popravke ako se osteti, zato je i sve prohrom/aluminijum. Sve ce tako biti izvedeno da treba samo mala gedora sa 10 i 13 nastavcima i krstak srafciger.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyThu Sep 14, 2017 9:16 pm

Nabavljene maglenke:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Nastavljeni radovi na braniku:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyWed Sep 27, 2017 8:00 pm

Stigle neke sitnice za Yugica. Vodonepropusni konektori, kuka za slepanje, otvori ventilacije za roof scoop i plasticni rubovi koje treba prosiriti jos nekih 30ak milimetara:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptySun Oct 29, 2017 1:02 pm

Nastavljeni radovi. Prvo na spisku je bio problematicni sper, pa je menjac ponovo skinut, rastavljen, modifikovan sper drugim oprugama, preradjena feroda i dodatnim kanalima za odvodjenje ulja:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Dok se sper krcka u menjacu, nastavljeni radovi i na braniku. Napravljeni donji nosaci branika i kuka za slepanje:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pa sam to modifikovao laksim alu nosacima i prohromske podloske zamenio konusnim od aluminijuma:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Onda je vareno svasta nesto na braniku:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Modifikovana sina branika jer je smetala novoj poziciji zmigavaca:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Registrovan auto po desetu godinu otkad je kod mene, skromnih 13500din:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Uporedno stanje trenutnog stanja branika i prethodnog, koji je i dalje 0.5kg tezi iako dobar deo fali i sina je jedva funkcionalna:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Naravno prosli su meseci otkad nisam posvetio paznju tuningu pa je najnovija ideja izrada accusump sistema:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Sistem je nesto na nivou poor man dry sump, odnosno sluzi da odrzi konstantan pritisak i dotok ulja u motoru cak i uslovima kada standardna mehanicka pumpa nije u mogucnosti da usisa ulje iz kartera usled recimo prolaska kroz krivinu ili pri snaznom kocenju. Takodje jos jedna prednost sistema je da postoji opcija podmazivanja motora pod pritiskom pre nego sto se startuje i na taj nacin izbegne "suv" start motora ukoliko stoji duzi period. Ali videcemo jos sta cu po pitanju toga, pre svega zbog finansija.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyThu Dec 28, 2017 9:27 pm

Da nastavimo sa radovima za kraj ove godine. Namontirane maglenke:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Zamenjen polomljen (nije moja krivica Very Happy ) amortizer gepeka i zamenjen ostecen konektor na MAP-u koji je pravio problema sa radom motora:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Napokon posle 10 godina, auto ima kuku za slepanje, mada bi zadnja bila puno korisnija, ali bice i to uskoro:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Posto sam polomio moj adapter cepa za ulivanje ulja, napravljen nov, duplo jaci na mestu pucanja:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Napravljeno par nosaca i suspleh:
[You must be registered and logged in to see this link.]


I par zimskih slika od pre koju nedelju:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyTue Jan 23, 2018 5:50 pm

Posto moje igranje oko geometrije i sirenja trapa ima nekih manjih negativnih posledica po visinu auta, da bih to korigovao, napravio sam distancere pod solju:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Pre i posle:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Posto sam se 5 godina mucio sa alternatorima, odlucio sam da mi je zaista dosad jer je vec postalo komicno i kupio sam nov od 65A, puni 14.65v. Istorija:

-Pre 5 godina prestane da puni Magneton 65A, svi simptomi su bili kao da je crkao regler
-Zamenjen regler, problem nije resen jer se ispostavilo da je kolektor potrosen
-Kupljen Iskra 65A alternator, u "super" stanju, ispitivanje na stolu kad ono nesto skripuce, zalutali sraf u njemu.
-Pri rastavljanja utvrdjeno da je kolektor isto potrosen skroz i da regler nije original
-Kupljen originalni regler i zamenjen kolektor i lezajevi
-Razlemi se kolektor i pokida namotaj na rotoru
-Premotan rotor, nece da puni propisano
-Kupljen nov rotor, montiran
-Magneton alternator drzan duze vreme u rezervi, na kraju kompletno repariran i za male pare prodat
-Nedugo nakon toga ispostavi se da je nov rotor u Iskri bio duzi 2-3mm duzi od starog, iako knap staje u kuciste alternatora, najverovatnije se na stazi rotor zagrejao do te mere da se izduzi i pukne kuciste alternatora
-Kupljen drugi Iskra 65A alternator u takodje "super" stanju, testiran. Kad ono isto tako potrosen kolektor, potrosene cetkice, stator u prekidu
-Od dve Iskre sklopljena jedna, posto je prva bila ST, druga NT razlikovale su se dimenzije lezajeve pa su lezajevi ponovo zamenjeni.
-Rotor druge Iskre odnet na zamenu kolektora, kako bi se izbeglo opet da se odlemi zica. Dodje do nesporazuma i novi kolektor ispadne po ceni skoro ko dva nova rotora.
-Razlemi se stator, ponovo zalemljen
-Nedavno ponovo prestane da puni, iz nekog razloga rotor kaci o stator i nema punjenja
-Kupljen novi Mahle, odnosno Letrika tj nekadasnja Iskra.
-Montiran nov alternator kad se odvoji stopica glavnog voda do alternatora, zamenjene stopice na obe zice, zalemljene i izolovane.

[You must be registered and logged in to see this link.]


Montirao sam fabricki zadnji branik da vidim kakva je situacija, stara kombinacija 10.6kg, nova trenutno (ukljucujuci i maglenku) 6.3kg, ispravljena sina i zamenjeni svi srafovi sa prohromskim:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Takodje testiran sper, ima manje progresivno dejstvo, blokada je od 95 do 120Nm. Nemam nikakvu korisnu sliku za to, verovatno bih trebao slikati neke dve strafte na putu Very Happy
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyFri Jan 26, 2018 9:27 pm

Morao sam da se pohvalim idejom koju sam godinama hteo da uradim, kombinacija maglenke i treceg stop svetla:
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 EmptyThu Mar 08, 2018 3:51 pm

Nastavljeni radovi, nije puno uradjeno zbog mog zdravstvenog stanja, ali moramo ubrzati radove narednih nedelja.

Prvo, struja je pocela ozbiljno da se svadja sa mnom, posto sam izbacio fabricki spojler sa stop svetlom, odlucio sam jai sti vec pokazuje postavljen snimak, da montiram trece stop svetlo u kombinaciji zajedno sa maglenkom. Naravno to nije moglo da prodje lagano, jer ja uvek imam srecu da sve odjednom ne radi, prvo zadnja maglenka nije imala dobar kontakt kod sijalice, pa onda u grlu, pa u fabrickom konektoru u gepeku i na kraju ni prekidac u kabini nije imao dobar kontakt xD Ali napravljeno da radi, postavljen konektor da moze da se ugasi trece stop svetlo ako bude problema na tehnickom, maglenka montirana privremeno ispod branika:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Onda nekim cudom ne radi CB za gepek, nije mi jasno kako od brdo zica koje su sve zajedno izolovane, mogu da se precvikaju i masa i plus za CB xD Izbacena ta masa, iskoriscena fabricka masa od treceg stop svetla i provucena nova zica za plus, takodje stavljen vodonepropusni konektor za motorcic CB:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ociscen OCC i vracen 51mm leptir malo za probu:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Napravljeni nosaci za instalaciju u braniku, zavareno pojacanje branika oko karoserije plus montirani dodatni srafovi na spoju branika i karoserije, tako da vise nema zavlacenja prstiju izmedju karoserije i branika i da se branik talasa:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Zamenjene calnicne platne sa alu na sini branika gde se montira obloga branika, izbusene rupe na braniku da moze koliko toliko da se oslobodi zarobljen vazduh iza branika i namontiran branik na auto, pa sad moze da se krene u vizuelne prepravke:
[You must be registered and logged in to see this link.]

I nabavljeno par sitnica za novu "ideju":
[You must be registered and logged in to see this link.]
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Sponsored content





Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty
PostSubject: Re: Yugo 1.1EFI & BMR   Yugo 1.1EFI & BMR - Page 14 Empty

Back to top Go down
 
Yugo 1.1EFI & BMR
Back to top 
Page 14 of 14Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» Yugo 55 '87
» Yugo 100 by Lazioman
» YUGO FLORIDA 1.3 EFI
» Yugo Koral 60
» CHAT 101 tema

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Moja vizija 101 / Zastava 101 vision-
Jump to: