ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Cudan zvuk kod anlasera

Go down 
2 posters
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyMon Jul 09, 2012 11:36 pm

Zdravo kolege, nesto me nema u zadnje vreme na forumu, ali to ne znaci da sam Vas zaboravio , nego imam veoma mnogo posla, tako da i ne palim kompjuter, ali povremeno se ukljucim da vidim sta ima novo i to,
Nego da ne duzim , evo i pitanja :

- Bio mi crkao anlaser, ja mislio da su piksne i promenio ih, ali ispade da je automat, promenim i njega i auto kresne na pola kljuca, ALI , ponavljam ALI cuje se neki cudan zvuk, pravi kao KRRRRRRRRRR, ali ne krci , lepo vergla ali se cuje taj cudni zvuk.............. scratch
vadio sam jedno 5-6 puta anlaser i otvarao ga, te podmazivao ga, pa onda procitah negde da su te piksne samopodmazujuce bronzane, pa ga onda izbrisah , ali zvuka ima, mada sad se manje cuje ali nije iscezao, inace kad nije na autu anlaser na prazno van motora pici ko lud
scratch scratch scratch sta li moze da bude ????????????
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyMon Jul 09, 2012 11:54 pm

Bendiks ti proklizava, tj. pogonski zupcanik.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyTue Jul 10, 2012 12:02 am

A resenje?? Da nije zbog toga sto sam ga podmazao?? Mozda samo po sebi se prosusi scratch scratch ili moram opet da ga vadim i osusim death crybaby crybaby

Bilo je puno sitnog peska i prljavstine pa sam ga nastrcao dobro sa WD-40 tamo u onom zatvorenom lageru sto ide u jedno stranu a na drugu nece ??? mislim na samom bendeksu .........

Jeli to lose i kako da ga resim ?
Hvala Miljane
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyTue Jul 10, 2012 12:34 am

Sto bi ga susio, bolje je kad je podmazano sve, ja uvek podmazem sve obavezno, a kod njega nema popravke, samo zamena.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyTue Jul 10, 2012 12:41 am

Ali pre zamene piksni i automata nije radio to, bilo sve ok, zato me i cudi, samo sam promenio piksne i automat i kad sam ga namontirao bio je prisutan taj zvuk, znam da je od WD-a mozda sam ga previse naspricao, ali ako mu ne smeta onda ne mari, a i cini mi se da pri svakom startovanju manje se cuje


p.s. mozda je bio zapecen, a kad sam ga podmazao onda se pojavila ta anomalija, reci mi Miljane dali treba da ga promenim ili ne ? Hvala
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyTue Jul 10, 2012 1:07 am

Vozi tako i prati kako se ponasa, ako krci i dalje, menjaj, jer ce jednom samo da bude krrrrr, bez paljenja.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyTue Jul 10, 2012 1:13 am

Ok, hvala jos jednom Miljane, videcu kako se ponasa, a ako i dalje krci onda da kupim samo nov bendeks jel'da? Nadam se da cu ga lako zameniti, jer iznad bendeksa na samom rotoru ima neki deblji kao osigurac, a to ne znam kako se vadi, scratch , ali snaci cu se vec nekako, pozz
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera EmptyTue Sep 11, 2012 12:59 am

Kupio sam novi anlaser, msm novi, polovni oko 13,5 evra, ali izgleda mi da je ok, neki noviji tip, ali Iskra je Smile, mislim da je malo manji od mog starog, kad budem isao za Stip onda cu da ga montiram i probam, reko mi decko ako ne valja da ce mi dati drugi anlaser, i jes zaboravio sam da kazem da mi je istekla registracija No , ali sledece nedelje kad budem isao za Stip registriracu auto i dovesti ga u Skoplje ,
Back to top Go down
Sponsored content





Cudan zvuk kod anlasera Empty
PostSubject: Re: Cudan zvuk kod anlasera   Cudan zvuk kod anlasera Empty

Back to top Go down
 
Cudan zvuk kod anlasera
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cudan zvuk oko alternatora
» Remont anlasera MAGNETON 12V 1kW
» Remont anlasera CAJAVEC ST-085 12V 0.85kW
» Zac, Saradnik BMR-a za reparaciju i prodaju karburatora, anlasera, altenatora...

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: