ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 TAXI akcija ZFCa

Go down 
4 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

TAXI akcija ZFCa Empty
PostSubject: TAXI akcija ZFCa   TAXI akcija ZFCa EmptyMon Jun 04, 2012 8:25 am

Prema molbi naše drugarice Staše da proverim da li je neko od kečevca zainteresovan, kačim ovo obaveštenje:

Staša je pisala na ZFCu

Kontaktirao nas je čovek iz jedne turističke agencije iz Novog Sada i predložio da u svoju ponudu stranim turistima uvrste i vožnju domaćim nabudženim (haha) automobilima. Oni pretežno organizuju ture za strance po Srbiji, reklamiraju se po sajmovima u svetu itd, tako da bi nam ovo svakako bila fina promocija.

Njegova ideja je da turistima organizuje kraću vožnju našim kolima, u Beogradu i Novom Sadu, uz neku novčanu nadoknadu koja bi bila veća od čistog pokrivanja troškova goriva. Za sada smo pričali da bi to moglo biti po ceni taksi prevoza.

Objasnili smo mu kakva su pretežno naša kola: niska, neudobna, bučna, uglavnom za po max troje ljudi, poneka sa rol barovima i tako to, a on je na to rekao da je baš interesantno i da oko svega možemo da se dogovorimo... Imao je ideju da se prevoze stranci sa aerodroma, ali za sada sam mu rekla da ne komplikujemo, nego da pokušamo prvo da se organizujemo za po gradu. I da većina nas ne bi imala gde da smesti prtljag. Wink

Prva ekipa turista koji su zainteresovani za tako nešto stiže krajem maja, a prva tura bi bila neko veče od Skadarlije do Savskog trga valjda. Dakle po centru. Ja sam mu rekla da bi najbolje bilo da te vožnje budu 15 min do pola sata, da osete kako to izgleda, a da se ne iskrive. Smile On bi želeo da nas bude što više (u skladu sa brojem turista naravno), oko 20 automobila u tom prvom terminu, da ih sačekamo negde posle večere, provozamo ih u koloni i odvezemo ih gde treba.

Pitao me je da li nam je značajnija promocija ili zarada, ja sam mu rekla da smo za obe stvari, jer nam je svima potreban još neki dinar za održavanje tih vozila.

Moj predlog je da osmislimo neku rutu od oko 15 min vožnje i jednu od pola sata, dakle od Skadarlije do Savskog trga, ali preko "Male krsne" da bismo ih malo provozali, osmislimo neki fin put kojim može malo i da se divlja Wink, i onda vidimo koliko bi tu bilo kilometara i za koliko para je ko raspoložen da se bakće.

Ali da budemo realni, ne da tražimo neke nenormalne pare. Računala sam na primeru nekih 15km, ako auto troši 17 litara plina na 100, a da plin košta 80 din, da bi nam trebalo 200 din, a ta tura bi taksijem bila 965din (140 din start, 55 din/1 km). Dakle 700 din čista zarada, za sat vremena zezanja. Smile Ako sam nešto pogrešila u računanju, ispravite me.

Ako ste raspoloženi za ovako nešto, a meni lično je priča extra interesantna, malo se vozikamo o tuđem trošku, upoznamo neke nove ljude, crazy tourists Wink, slikaju nas, promocija, plus nešto zaradimo, možemo da se potrudimo da se organizujemo bar za taj jedan put, pa vidimo i kako se nama dopalo i kakve su reakcije stranaca i šta kaže agencija. Pa onda možemo da pregovaramo i o nekim malo većim novcima.

Samo da ne divljamo mnogo i da ne izvrnemo neke strance na krov ili da nam ispadnu iz auta, da napravimo međunarodni incident hahahaha.

Šta mislite?

I ko je uopšte raspoložen za ovako nešto? Neka se jave ljudi i iz BG-a i iz NS-a.

Šta ima da pričate, pojačate muziku i pun gas. Smile Poenta je brza vožnja, a ne konverzacija, hahaha.

Šalim se, nemoj da pravimo probleme, posebno kad se skupi više nas, divljanje u najavi. Wink Uostalom, videćemo šta klijenti žele, ahahahaha.

Pošto mi se čini da vam se generalno dopada ideja, ajde ovako: Svi koji su zainteresovani i hoće da budu normalni i pouzdani (da ako kažu da dolaze - dođu), pošalju meni na mail nick na forumu, grad, ime, prezime, kontakt telefon i po jednu sliku auta, pošto da budem iskrena, ne znam baš precizno ko šta vozi. Možete da napišete i par reči o autu koje mogu biti značajne za ovu priču: tipa koji je motor, kakva je muzika, i ono što je najbitnije: koliko ljudi možete da vozite Smile. Možemo paralelno da pravimo spisak i na forumu, ko mi pošalje mail neka se dopiše, da se neko ne napravi pametan da se nešto tajno radi ili tako nešto, svi su dobrodošli sa iole reprezentativnim kolima! Mogu i ja da pravim spisak ako hoćete. Mail je: stasha.t@gmail.com.

I onda da znam preciznije šta da kažem čoveku iz agencije, koliko bi moglo ljudi da se skupi i koja bi to kola bila, možda i da mu pokažem slike ako ga interesuju.

Bilo bi dobro da to bude što pre, da se organizujemo, vreme leti.

Ovih dana ću da osmislim neku rutu kojom bismo mogli da ih vozimo, da napišem koliko bi to bilo km i moj predlog koliko para za to da im tražimo. Ali računajte da za prvi put to bude, kao što sam u prvom postu napisala, u visini cene taksi prevoza.

Biće ovo totalno zanimljiva akcija! Smile




Nemojte da kasnite, nemojte da ispalite, bilo bi lepo da operete kola.

Izvolite moj telefon još jednom ako imate neka pitanja, ne možete da nađete zborno mesto ili tako nešto: 062 303 703.
Na kraju vožnje nam plaćaju, 1.000 din po autu. Takav je dogovor sa čovekom iz agencije.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
prangija
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
prangija


Broj poruka : 228
Datum upisa : 2012-01-09
Godina : 35
Lokacija : Novi Beograd

TAXI akcija ZFCa Empty
PostSubject: Re: TAXI akcija ZFCa   TAXI akcija ZFCa EmptyMon Jun 04, 2012 2:13 pm

akcija je bila preksinoc....od starih modela keceva je bio ivan...ti ga novice naravno znas....bilo je i vise nego odlicno,dobro druzenje...a vozili smo od zeleznicke stanice do skadarlije,i dobili po hiljadu dinara...a nismo presli 10 km.... Very Happy sto se mene licno tice,ideja je odlicna,dosta poljaka se odusevilo,jer su im rekli da je to iznenadjenje,neki su znali,neki ne....u svakom slucaju nadam se da ce biti jos ovakvih stvari... thumbsup
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

TAXI akcija ZFCa Empty
PostSubject: Re: TAXI akcija ZFCa   TAXI akcija ZFCa EmptyMon Jun 04, 2012 2:59 pm

he he he nisam znao za ovo! mada sam imao sličnu situaciju pre mesec dana. moja devojka je dovela svoje kolege studente u posetu Srbiji. Njih 30. Poseta NS, vikendica i BG. Stojadin je bio zvezda, neki su se vozili taxijem a ostali su bili oduševljeni da se voze starom limuzinom Very Happy naročito je italijanka bila oduševljena i fotografisala ga je da pokaže ocu sunny
Back to top Go down
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

TAXI akcija ZFCa Empty
PostSubject: Re: TAXI akcija ZFCa   TAXI akcija ZFCa EmptyMon Jun 04, 2012 9:05 pm

Deki,mogu zamisliti kad si ih ispotezao kako su se osetili u azdaji Twisted Evil
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

TAXI akcija ZFCa Empty
PostSubject: Re: TAXI akcija ZFCa   TAXI akcija ZFCa EmptyMon Jun 11, 2012 12:10 am

neki su i plakali.... Twisted Evil
Back to top Go down
Sponsored content





TAXI akcija ZFCa Empty
PostSubject: Re: TAXI akcija ZFCa   TAXI akcija ZFCa Empty

Back to top Go down
 
TAXI akcija ZFCa
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: