ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Haynes manual za RMS TITANIC :)

Go down 
4 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyThu Apr 12, 2012 10:59 am

http://titanichistoricalsociety.net/store/index.php?main_page=product_info&products_id=786

Haynes manual za RMS TITANIC :) 8TOWM11


Inače TITANIC je bio moj glavni hobi kada sam bio klinja. Mogu reći da je brod za svoje vreme bio fantastične konstrukcije i neverovatnih tehničkih rešenja.
Verovatno da bi ova klasa prekookeanskih parobroda potpala pod zaborav da ih ne prate neverovatni istorijski podaci.
Titanic - kao najveća pomorska katasrofa, ali i nikada ponovljeni luksuz
Olympic - jedini putnički brod koji je u istoriji ratovanja potopio podmornicu. I u slučajnom sudaru zamalo potopio vojnu krstaricu.
Britannic - Najsavremeniji u klasi, prve gigantske parne turbine umesto klipnih motora, i ispravljene greške u konstrukciji. Potopljen kao brod bolnica za vreme prvog svetskog rata, a ostaje upamćen kao brod koji je ostao da plovi dokle god je komandni most bio iznad površine vode. Zbog incidenta prilikom spuštanja čamaca u vodu, dok je brod i dalje bio u pokretu, a properleri su mu već bili iznad vode, reč masakr je dobila svoje puno značenje.

Više na
Titanic - http://en.wikipedia.org/wiki/Rms_titanic
Olympic - http://en.wikipedia.org/wiki/RMS_Olympic
Britannic - http://en.wikipedia.org/wiki/RMS_Britanic

Reč i o filmu:
Haynes manual za RMS TITANIC :) Titanic-3D


Pre 15 godina sam bio na premijeri filma u bioskopu Jugoslavija u Beogradu, pamtim gužvu koja je ostala do poslednje projekcije. Film je spektakl sam po sebi, osvojio 11 oskara, probio svetske rekorde zarade, ali i kostanja. Jedini film koji ga je prevazišao je Avatar istog režisera - Džejmsa Kamerona.
Film ima u sebi večitu simboliku ljudske vrste koja je psihološkom igrom protkana kako kroz ceo film, tako i kroz istorijsku realnost ovog događaja.

Svima preporučujem da pogledaju D verziju filma, rađena tehnikom raslojavanja. Lično sam oduševljen da je raslojavanje filma starog 15 godina dalo daleko bolji 3D efekat od većine filmova koji su snimani u 3D tehnologiji.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyThu Apr 12, 2012 7:16 pm

Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyFri Apr 13, 2012 3:08 pm

TITANIK, moj omiljeni hobi iz detinjstva! Very Happy koliko sam samo maketa napravio i potopio! vremenom su makete postajale sve složenije kako sam istraživao o brodu. Tako da su vremenom dobijale izdeljeno korito, salone za ručavanje, veliko stepenište sa satom... sve su potopljene i uništene sem zadnjeg i najvećeg projekta koji još uvek nije završen. to ga je i spasilo. ima skoro metar i po, dva. i još stoji u vrbasu u dedinoj kući. ako se setim fotografisaću ga jednom prilikom Very Happy
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyMon Apr 16, 2012 3:21 pm

Druže Deki, nisam znao da si i ti modelar cheers Dobar fazon što nas trojica iz oldtajmer sekcije delimo isti hobi pored 101. I meni maketa Titanika stoji u vitrini Very Happy
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyMon Apr 16, 2012 3:32 pm

ooo daaaa, i to sam veliki zaljubljenik!! kad kažeš nas trojica predpostavljam da misliš na Igora jer je i on ljubitelj i ima jednu maketu izloženu u dnevnoj sobi <3

daj fotke te tvoje makete Very Happy
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyMon Apr 16, 2012 3:44 pm

Da, mislio sam na Igora. Postavljam slike uskoro Very Happy
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyMon May 07, 2012 12:42 am

evo ja kao kako sam obećao. danas sam bio do Vrbasa s ćaletom pa malo isfotkao moju maketu Titanika. rađena je negde sredinom 90-tih. na maketi sam radio koliko se sećam dva letnja raspusta ali projekat iz nekog razloga nikada nije završen (može biti jer me već sledeće leto više interesovala zoljica). Brod je dug 170cm, ima nepropusna izdeljena korita, balast je raspoređena i predviđen je bio da se otisne u jezero ili kanal na daljinski pogon...i da se na kraju potopi (čudna opsesija).

iz daljine kad se pogleda deluje kao veličanstvena grdosija. gde je red dimnjaka trebao je da dođe još jedan sprat koji je trebalo da bude u visini komandnog mosta. tako da bi dimnjaci zapravo trebali da su još nekih 6-7 cm u visinu.
Haynes manual za RMS TITANIC :) Photo0759n
Haynes manual za RMS TITANIC :) Photo0737
Haynes manual za RMS TITANIC :) Photo0738s


međutim izbliza kad se pogleda vidi se da projekat nije završen, a neki delovi i onaj lepak deluju kao da sam sada otišao. ti razbacani neugrađeni delovi i brod prekriven nekom čudnom prašinom (nekakva grudvasta prašina) odaju neki utisak da brod deluje kao olupina. 15 god stajanja i jeste uzelo svoj danak. selotejp se osušio, karton ukrutio a na nekim mestima izvitoperio jer je brod previše masivan za tanak karton... kako je pravi brod propao na dnu tako je ovaj u vitrini na neki način Very Happy
Haynes manual za RMS TITANIC :) Photo0763
Haynes manual za RMS TITANIC :) Photo0764o
Haynes manual za RMS TITANIC :) Photo0765a



Back to top Go down
igor101
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
igor101


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 44
Lokacija : Zemun

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyMon May 07, 2012 8:27 pm

Hhahahahahhah ti si lud, majke mi Smile
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyMon May 07, 2012 10:24 pm

Ja sam isto imao razne projekte od papira, samo ih nisam ni slikao, ni sacuvao...

Evo moje makete

Haynes manual za RMS TITANIC :) Dsci0002ng


Haynes manual za RMS TITANIC :) Dsci0001tb

Haynes manual za RMS TITANIC :) Dsci0003zs

Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
igor101
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
igor101


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 44
Lokacija : Zemun

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyTue May 08, 2012 10:09 am

Joj bre Nole, moram te iskritikovati..... Shocked

Ovaj brod je lepo sastavljen sem prednje kararke i lose spojenog pramca (previse lepka), ali ono sto mi nikako nije jasno je sto je tako traljavo ofarban ???

U svetu industrijski pravljenih modela, preciznost sklapanja nosi 20bodova, farbanje 80.


Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyTue May 08, 2012 12:55 pm

mi smo preciznost stekli radeći stojadine laugh

dobra maketa Nole. ja oću da kupim Revell 1:300 eventualno 1:350 da mu izdelik korito i da se potapa ph34r
Back to top Go down
igor101
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
igor101


Broj poruka : 498
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 44
Lokacija : Zemun

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyTue May 08, 2012 9:17 pm

Ovo je moj brodic....

Sklopljen pre neku godinu, mislim 2008 ili 2009 za 7.5 dana. U tih sedam ipo dana bilo je samo dobar dan i dobro vece, cak je u jednom trenutku zena htela da me ostavi jer bukvalno nismo ni pricali vec sam sam oslagao bod... flower
Jos u procesu slaganja sam mu ubacio zute LED diode i dve pozicione (crvenu i zelenu) koje su naravno u funkciji i jako lepo izgledaju uvece kad se brod upali. Kako bi mi sve kabine svetlele morao sam svako prozorsko okno pocebno da busim u vec pripremljenom koritu i samo za to mi je trebao ceo jedan da.


Ovo je ukupni rezultat.....



Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_1996

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_1999

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2001

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2002

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2005

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2007

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2008

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2011

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2012

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2014

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2017

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2018

Haynes manual za RMS TITANIC :) IMG_2019
Back to top Go down
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyTue May 08, 2012 9:29 pm

kako svetli brutalno Cool
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) EmptyWed May 09, 2012 1:17 pm

Iskreno, Moja lenjost i manjak vremena je u pitanju. Pa sam dao drugaru da izradi brod u celosti.
Maketa je sama po sebi jako cudno izlivena, pa je bilo problema sa delovima. Sto se katarke tice, kako god da zategnem konopce uvije se, slaba je srkoz. Drugar je zeznuo prvu promenadnu palubu, poa se i komandni most izvitoperio.

Žuta linija nije došla uz brod, i broj detalja je znatno manji nego kod tebe..

Hteo sam da izbegnem sve to, pa sam maketu dopremio iz Marseja, ali eto....
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
Sponsored content





Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty
PostSubject: Re: Haynes manual za RMS TITANIC :)   Haynes manual za RMS TITANIC :) Empty

Back to top Go down
 
Haynes manual za RMS TITANIC :)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» HAYNES manual - Zastava 101 / YUGO
» Haynes Yugo - Zastava
» Haynes Weber karburatori - engleski

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: