ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Pozdrav iz Firence

Go down 
+4
roshke
m.aged
Dokic
zastava101b
8 posters
AuthorMessage
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyMon Feb 20, 2012 6:38 pm

Drage kolege,
Evo, da se javim i Vama iz Italije.Neću trošiti reči i vreme na priču o Firenci. Ali evo par reči o FIAT 128 delovima, danas sam bio u lovu po radnjama i rezultat je bilo samo oduševljenje i odmahivanje glavom uz komentar da je to stari auto. Tako da mogu zaključiti da je era F128 barem u Firenci potpuno prošla i da auto polako tone u zaborav. Ni u antikvarnicama nisam imao ulova od knjiga.
Ali zato za FIAT 500 ima svega i svačega, koliko za novog, toliko ima i za starog-.
Na ulicama nisam video ni jedan 128, ali zato F 500, 600 više komada, kao i jedan Autobjanki.
Veliki pozdrav
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 38
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyMon Feb 20, 2012 8:00 pm

Čisto da dodam,u Trstu imam rođake koje sam zamolio da mi nadju bregastu,išli su po otpadima,ali čim bi rekli fiat 128 rally,bila je priča da su to već zastareli automobili,i da su retki,imaju valjda jednom godišnje neki skup i to je to o njima!
Back to top Go down
m.aged
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
m.aged


Broj poruka : 270
Datum upisa : 2011-12-28
Lokacija : Kistelek Csongrád megye Hungary

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyMon Feb 20, 2012 9:35 pm

[img]Pozdrav iz Firence Image-FF5D_4F42AD96[/img]
[img]Pozdrav iz Firence Image-3CE9_4F42AD96[/img]
origin:http://www.hasznaltauto.hu/auto/fiat/128/fiat_128_rally-5172139
Back to top Go down
roshke
101 - 55KS
101 - 55KS
roshke


Broj poruka : 41
Datum upisa : 2011-12-23

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyTue Feb 21, 2012 4:00 am

Jel moguce da nema bas nista.daj Nole potrudi se iskopaj nesto xD
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyTue Feb 21, 2012 10:44 am

Ne mogu da verujem da nema bas nista crybaby , pa tamo je rodjen a nema, vidis u americi imaju delove za aute stare i po 50 godina ......
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyTue Feb 21, 2012 10:46 am

Ne mogu da verujem da nema bas nista crybaby , pa tamo je rodjen a nema, vidis u americi imaju delove za aute stare i po 50 godina ......
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyTue Feb 21, 2012 12:21 pm

Italijani su mnogo neozbiljni, kao i mi, u Mercedesu imas da narucis svaki sraf i svaku zabicu za model i od pre 50 godina.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyWed Feb 22, 2012 11:44 pm

Evo, posle 5 dana u Firenci, svaki slobodan minut sam koristio za jurnjavu po auto radnjama na kojima piše RICAMBI AUTO, AUTOFURNITURE, AUTO CAROZZERIA, AUTO MODA... Svuda mi se ljubazno nasmeju, oduševe što neko još uvek vozi FIAT 128 (nisam hteo da objašnjavam o čemu se radi), rezultat je da čak ni kataloških svećica za ovaj auto NEMA već samo neki ekvivalenti i zamene i može da ide. Od limarije kažu možda može nešto ali pitanje šta i od kog modela može da se nađe.
Zanimljivost je da u okolini Firence nema auto - otpada.
Od literature takođe NIŠTA, a obišao sam na desetine antikvarnica i LIBRARIA koje drže stare knjige i časopise svih profila.
Takođe bio sam i u jednoj od najvećih modelarskih radnji gde postoje modeli svakakvih automobila ali 128 NEMA, kaže prodavac da se ugasila fabrika koja je proizvodila taj model, ali tek u martu će znati pravu situaciu kada bude došao do kataloga dobavljača.

Jedino gde sam našao tekst o F 128 je knjiga pregleda automobila proizvedenih u Italiji i tu ima 4 slike i dva pasusa (cena 40E, ne ispalti se)

Mogu reći da sam obišao dobar deo grada, na stotine parkinga sam video i na njima ni jednog 128.

Stari Fiat 500 sam prestao i da slikam, ovde je pomama za tim autom, ima ih izuzetno puno, bukvalno gde god sam pošao naleteo sam na drugi , jer su svi tip top, a radionice su pune 500tki za restaurciju. A u knižarama se prodaje knjiga Auto-biografija Fiat 500 i košta 50 E i prodaje se dobro.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyThu Feb 23, 2012 12:40 pm

Bila je ranije prica po forumima,mozda se Miljan seca da je postajao neki privatnik koji je radio karoserijske delove za 128 i Topolino,mislim da bese na severu Italije,ali nikako ne mogu da se setim,samo su cene bile paprene.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyFri Feb 24, 2012 1:54 pm

Nasao svecice za FIAT 128 Smile Beru, samo u jednoj radnji, CHERINI RICAMBI, i to se prodavac iznenadio da ih uopste ima u radnji...
Ovde se od literature moze naci svasta za FIAT 500, nasao sam jos 3 naslova NOVIH knjiga, isto vazi i za Vespu. To su inace ovde u Toskani. sa tacke gledista prevoza, nacionalni simboli, i u svakoj radnji se mogu kupiti brosure, magnetici, slike, torbe, majice, privesci za kljuceve. I sve to sa veoma beyobraynim cenama.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence EmptyFri Feb 24, 2012 2:06 pm

nisi ti, Nole tražio na pravim mestima. ni kod nas nema po prodavnicama sve što nam treba. pogotovo nama italijancima. tongue
Back to top Go down
Sponsored content





Pozdrav iz Firence Empty
PostSubject: Re: Pozdrav iz Firence   Pozdrav iz Firence Empty

Back to top Go down
 
Pozdrav iz Firence
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: