ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Neravnomeran rad

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 2:40 pm

Posto sam vratio stari karburator jer 24-ka trosila dosta, mnogo vise nego sto sam ocekivao, reko ajde da ga ocistim pre nego sto ga vratim.
Medjutim neravnomerno radi na leru, varira broj obrtaja vidi se i na obrtaljci. Takodje kad zasrafim sraf za smesu auto i dalje radi, jedva ali radi. Sta moze da bude problem? Stavio sam drugi sraf za smesu ista prica. Dal' je u pitanju ler dizna?
Back to top Go down
stoske
101 - 55KS
101 - 55KS
stoske


Broj poruka : 250
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 2:49 pm

Shto bi meni Miljan rek'o "taj karb ima neki opasan fail"... hahaha Very Happy
Tako ja ochistio jedan IPM, onaj sa 22 dif, i ja zavijam shraf za smeshu, on povecava ler i sve lepshe radi, a kad odvijam, on pochinje da se gasi... Daleko bilo...
Zato trazhi neki weber, solex, tako neshto... Nema 'leba od IPM-a.... laugh
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 2:50 pm

Ma ovaj je bio sasvim dobar dok ga nisam skinuo i stavio 24. Super je radio, sad ne znam koji mu je djavo.
Back to top Go down
doktor
101 - 55KS
101 - 55KS
doktor


Broj poruka : 171
Datum upisa : 2011-12-25

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 2:55 pm

Posto si vadio pa stavao, a nisi dirao karb, najverovatno je sa nekog dihtunga ti vuce falsh vazduh pa ne moza da se nasteluje rad na minimum. Proveri dihtung izmedju karba i usisne grane! Lepo sam rekao da se ne zamenjuje 22ka sa 24ku, zato ti se ljuti auto, vec sa Weber 32/32! Najbitnije da si se sam uverio da 24ka ne valja Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 3:01 pm

Samo je ociscen lepo, i produvani kanali nista vise nije cackano, klasika. I posle toga on nema prekide u radu ali varira broj obrtaja.
Najcudnije mi je ovo za sraf za smesu... Nikad mi se tako nesto nije dogodilo.
A bice valjda neki 32/32 na leto. biggrin
Back to top Go down
doktor
101 - 55KS
101 - 55KS
doktor


Broj poruka : 171
Datum upisa : 2011-12-25

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 3:29 pm

A jesi vadio dole leptir da ga polirash? Moze i od njega da bude, da ne zatvara kako treba, prvi put mi se meni to desilo kad sam menjao karb!
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 3:45 pm

Nisam, ali mislim da sam se setio sta je problem, tj. gde vuce vazduh. Ona kratka cevcica koja ide od karburatora do kucista filtera je bila namestena sve dok ga nisam prvi put skinuo. Tad, je pocela da puca i ja sam je bacio a drugu nisam stavio. Garant je to problem. Nabavicu drugu pa cu da namestim. Ali sipam sebi sok, i vidim gde stoje slamke, i reko jebote pa ja nisam stavio cevcicu nazad. boske boske
Dr House moment. lol!
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 3:57 pm

To crevce ja nisam ni imao fabricki i nije do toga sigurno. Evil or Very Mad
A i meni se isto to desilo, kad sam cistio fabricki karb, nema leba da ga nastelujes, tad sam bio jos u srednjoj, cale kaze ma ti ne znas to i ode kod majstora, ovaj kaze, odlicno ga nastelovao, ne moze bolje, ne valja karburator. boske
Radio tako jedno vreme, pa sam kupio NOV u radnji IPM za 40e, taj je bio jos gori pooh i onda je stigao iz Nemacke Weber 24 nov, i onda samo prede, bukvalno pipnes sraf on reaguje, a na IPM okrenes 3 kruga on nista.

Drugim recima vracaj 24 Twisted Evil

E da, meni je taj fabricki trosio 12-13 i vise, a Weber 10 i ide milion puta bolje, sa IPM-om od kako je kupljen auto ima "turbo rupu", kad naglo stisnes gas ugusi se pa primi, a sa Weberom prima kao blesav. Twisted Evil


Last edited by Miljan on Sun Feb 12, 2012 4:02 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 4:00 pm

Ne znam tako mi radio i ovaj 24, bez crevce. Ko zna brate mozda i bude imalo neki uticaj, vidis da su aljavi. boske
Back to top Go down
doktor
101 - 55KS
101 - 55KS
doktor


Broj poruka : 171
Datum upisa : 2011-12-25

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptySun Feb 12, 2012 4:08 pm

Stavi Weber 32/32 pa da vidish blesavost, nema sanse 24ka sa dvogrlim, isprobano! cheers Josh pa sa std 22ku, sa prvom brzinom se drze do negde 40-50kmh, josh malo pa ubacish drugu onda je bye1 bye1 bye1 Pitaj Macka, on ce da ti kaze iz prve ruke Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 3:10 pm

Stavio sam danas crevce kupio sam novo i problem je delimicno resen (variranja ima i dalje ali vrlo, vrlo malo). Medjutim u medjuvremenu sam se setio da sam zaboravio vratim dihtung izmedju karba i usisne ( ban ) i najverovatnije je i tu vukao vazduh i nije reagovao na stelovanje smese... Kupio sam malopre Cobestov tako da planiram da ga vratim cim budem imao vremena.
Back to top Go down
doktor
101 - 55KS
101 - 55KS
doktor


Broj poruka : 171
Datum upisa : 2011-12-25

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 3:55 pm

Mozda si zaboravio i karb da stavish, pa ti vuce na ususnu? boske boske boske Trebalo bi sa dihtungom da resish problem, a za crevce, slazem se sa Miljanom, nema veze sa radom motora na minimum!
Back to top Go down
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 4:28 pm

Pa kad sam kreten. boske Stari se garant potrosio i posto je karb bio malo mastan odozdo i napravio cep i sve je bilo ok dok ga nisam skinuo ocistio karb i vise nije zaprivalo kako valja. Sad sa ovime ce garant sve da bude ok, samo da ocistim to mesto da bude sto bolje prijanjanje.
Sad sam ocistio i iber i posto ne duva skoro uopste vratio sam ga unutra, ali mrezicu ne mogu da nadjem.

@Miljan Kod mene je bila obrnuta prica, fabricki je zezao stalno, gasio se na leru, slabo vukao, cale menjao dizne i sve zivo, ama nista nije pomagalo, pa je na generalnoj stavio novi i bez problema, u gradu ne trosi vise od 9 cak i kad se gazi, merio 2 puta nisam mogao da verujem.
A lovim neki weber samo slaba vajda... Bice dvogrli na leto, strpicu se do tada. biggrin
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 4:47 pm

Koliko je presao pa je radjena generalna ?
Sta ce ti iber unutra, to je kao da nabijes krpu u usta i trcis. doh1
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 5:25 pm

Ako be valja se malo. bleh
Presao je skoro 100 hiljada, i poceo je da troskari ulje i tako je vozen neko vreme, pa je radjena generalna. Busen blok na drugu specijalu, cale hteo hilznovanje da radi, i kaze ne znam sto nisam to odradio, kao bilo bi bolje al to je sto je. Tad je komplet radjen, od klipova, radilice, karba, kvacila, glava je poravnjana a ventili ne znam dal su menjani da te ne lazem, mogu da ga pitam pa da ti kazem. Od tad je presao nekih 20kkm i da kucnem u drvo bez problema.
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 8:03 pm

Pitam zato sto motori iz tih godina prelaze lagano po 200k bez generalne, komsija na 1,1GX '87. god, prvi put radio generalnu na 255k, a na Koralu 55 '90. god, na 245k radio generalnu.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad EmptyMon Feb 13, 2012 8:59 pm

Nemam pojma pazi, poceo je da troskari ulje i cale je ubrzo posle toga radio generalku, mada je moglo tako da se vozi jos verovatno.
Back to top Go down
Sponsored content





Neravnomeran rad Empty
PostSubject: Re: Neravnomeran rad   Neravnomeran rad Empty

Back to top Go down
 
Neravnomeran rad
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: