ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Prirubnica za izduvnu granu

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptySun Oct 22, 2017 5:55 am

Ima li neko mjere za prirubnicu izduvne grane? Da napravim ovakvu
Prirubnica za izduvnu granu Ozeo_a10

Malo sam kopirao na papir i upoređivao sam mjere sa ladom; blizu su ali nisu iste...
Prirubnica za izduvnu granu Fiat_s10 izduvna grana dupla
Prirubnica za izduvnu granu Fiat_s12 zaptivac
Prirubnica za izduvnu granu Fiat_s13
Back to top Go down
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptySat Oct 28, 2017 7:28 am

Našao PDF crtež i 20130004_Uno_14_Turbo_InletOutlet.dxf document koji neko u CADu može spojiti.. a meni trebaju mjere za priprostog majstora...Prirubnica za izduvnu granu Uno_1410

'vako napravljenoPrirubnica za izduvnu granu 20170810
Prirubnica za izduvnu granu 20170811

Yugiša, eto project i za tebe?
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptySat Oct 28, 2017 7:59 am

Ovako nesto napraviti u Srbiji je velik inzenjerski poduhvat Very Happy Naci i iseci tako veliki komad precizno Very Happy Inace su rupe premale za kanale posto bi po pravilu trebala cev da udje u rupu i tako da se vari, a ne da se vari spolja. Tako je manja sansa da pukne var naknadno od vibracija i na dva mesta se vari pa su manje sanse i da negde produva. Takodje ako planiras da koristis fabricku usisinu granu, onda ili treba nju modifikovati ili dodati distancere na ovu plocu za izduvne jer matice koje idu na fabricke brezone nisu na istoj visini...

Jeste neki projekat koji bih ja voleo uraditi, ali nije sigurno kad, sledece dve godine gotovo sigurno ne. Istina ja bih samo fabricki kolektor koji je liven, onaj 4-2 deo (neki imaju 4-1) da napravim od cevi, a da dalje ide fabricko resenje 2-1...
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptyMon Oct 30, 2017 10:52 pm

Ovdje neki znalci tvrde da originalna 4-2-1 grana uopšte nije loša, bolja nego neki amaterski uradjeni uključujući i ANSA primjerke... drugi opet se žale da se čini da ovaj ravni spoj na prirubnici između 1-2 i 3-4 ne da da grana diše i dovodi do pucanja...
Da imam koju dodatnu izduvnu granu ja bih 'otfikario' prirubnički dio pa probao variti cijevi. Dobio sam za badava izduv od BMW K1300 malo zgužvan pa ću to probati spojiti.Prirubnica za izduvnu granu 4-2-1_10Prirubnica za izduvnu granu 4-2-1_11
Svjestan sam tvojih napomena, probaću da napravim upust u rupi kao naPrirubnica za izduvnu granu Zeo_ad10
i dodati povišenja.
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptyTue Oct 31, 2017 8:05 am

Pa ne znam koji su ti sto to govore, ali po mom misljenju ako neko zeli da se potrudi da napravi izduvnu granu, bzvz je pokusati sve to napraviti i da na kraju ne budu cevi jednakih duzina jer je to najveca fora Wink Jer to sto ima vece cevi vecini nije neka velika prednost po mom misljenju jer retko kad govorimo o ozbiljno modifikovanim motorima sa velikim snagama po litri zapremine Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Stojadinka
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 176
Datum upisa : 2013-07-27
Godina : 56
Lokacija : Melbourne

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptySun Nov 05, 2017 10:55 pm

pa da, velike cijevi za veeelike protoke uz posljedice da se na malim izgubi na brzini protoka. No ne moraju cijevi neophodno biti iste dužine, to je dobro ijopet za neki uski dio obrtaja (zavisno od dužine cijevi, kraće cijevi pomjeraju taj najbolji dio režima na više obrtaje). Nejednake cijevi to rasporede na puno širi režim obrtaja.
Nešto mi je mastor zastao na ovoj prirubnici , vidjećemo oće li šta biti...
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu EmptyMon Nov 06, 2017 8:25 am

Pa oko primarnih cevi se manje vise ceo internet slaze da cevi trebaju da budu unutrasnjeg precnika kao sto je izduvni ventil, a duzina da se prepracuna da zapremina cevi bude jednaka zapremini cilindra (ako se pravi 4-2-1) Wink Oko 2-1 dela, tu vec ima razlika ko kako racuna, opet je vecina da 1 cev treba da ima zapreminu dva cilindra (u zapreminu cevi treba uracunati i kolektor koji spaja 2 cevi u 1), ali odredjivanje precnika cevi (od cega usustini i zavisi onda sama duzina) je manje vise svako ima neku svoju logiku.  Pa ja se ne bih slozio da jednaka duzina pomaze samo u odredjenom malom opsegu, ali posto nemam cvrst dokaz za to, necu da insistiram.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Sponsored content





Prirubnica za izduvnu granu Empty
PostSubject: Re: Prirubnica za izduvnu granu   Prirubnica za izduvnu granu Empty

Back to top Go down
 
Prirubnica za izduvnu granu
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Friziranje / Tuning-
Jump to: