ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Koje izduvne cevi?

Go down 
+9
ApolloNs
petar101
m.aged
dusan_veli
meto65
jollyjumper
Miljan
laki101
zastava101b
13 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:11 pm

Ma nisam mislio na to, nego cev od srednjeg koja se navlaci na dvocevku, mora da se skrati posto je dvocevka duza.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
ApolloNs
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
ApolloNs


Broj poruka : 867
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:14 pm

a, to da smile1
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:21 pm

ja sam imao tu duzu dvocevku pravljena je spec za mene i oseti se i to dosta to je racunao neki profa sa masinskog fakulteta i kaze da ta grana daje sigurnih 5ks...on je to proracunao i doso kod srleta u radionicu da mu prave za njefovog keca Wink
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:25 pm

Ko je taj, jel trula visnja Skala sa dubokim branicima ?
Taj predaje na katedri za motore i motorna vozila.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:31 pm

nzn brate stvarno rekli su mi u radionicu da je doso i reko sta da mu naprave on je racunao na fax profesor je neki i meni su napravili i stvarno se oseca
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
doktor
101 - 55KS
101 - 55KS
doktor


Broj poruka : 171
Datum upisa : 2011-12-25

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:33 pm

naughty
Koje izduvne cevi? - Page 2 Dsc01017o
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:39 pm

Sto ovaj nosac nije zasrafljen ?
Daj neki snimak kako se cuje. naughty
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:47 pm

kod mene je bila ovakva ali ne toliko dugacka nego do salterice...i dalje je imam Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
doktor
101 - 55KS
101 - 55KS
doktor


Broj poruka : 171
Datum upisa : 2011-12-25

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:52 pm

Nije zasrafijen posto je navaren na cev, bez brige Very Happy Ako mozesh zamisliti, nemam snimak kako se cuje Shocked
@dusan_veli sada ocesh opet da stavish std dvocevku?
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyFri Jan 20, 2012 10:59 pm

ma ja sam ovu produzenu skinuo posle 10dana mng mi bio bucan auto posto sam pozadi stavio full protocni a sad mi je std dvocevka malo skracena zato sto sam dosta menjao cevke, pa hocu da uzmem novu kilerovu
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptySat Jan 21, 2012 1:58 am

Imam bazuku, al bukvalno, oko 4 kg teska, cist chrom , dugacku oko 60-70 cm, a zvuk ne da fuck , ubija , ko mustang ford , samo grm, grm, weight_lift2
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptySat Jan 21, 2012 8:13 pm

sa bazuku ne moze da se suje tolko jako kolko sa rezonetorjavascript:emoticonp('affraid') javascript:emoticonp('Cool')
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptySun Jan 22, 2012 4:00 pm

Al ima duboki zvuk, ko bariton naughty , a i ne treba da se cuje jako, vec onako prijatan duboki ton
Back to top Go down
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptySun Jan 22, 2012 4:19 pm

pa sad sto cu da stavljam na prolece ima mng dubok i lep zvuk bice klipova
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptySun Feb 05, 2012 8:20 pm

@ doktor - Odlicno uradjen posao, stvarno lepo izgleda thumbup , a nadam se i ide dobro i cuje se isto tako dobro, ajd snimi to i daj da cujemo zvuk brate i utiske od voznje


Last edited by meto65 on Sun Feb 05, 2012 9:30 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptySun Feb 05, 2012 9:25 pm

@Doktor
Ja bas ovako nesto planiram da uradim. Razmisljao sam samo da li da na kraju to spojim i uvedem ujedan lonac, ili da ostavim do kraja, pa na obe cevi po lonac biggrin
Reci mi da li se promenilo nesto oko rada motora? Mozda bolje prima gas? Ili mozda malo neravnomerno radi na leru?
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 9:29 am

Ako razdvajas cevi, stavi posebne lonce, tako jedino ima smisla.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 1:24 pm

Da ne ispadne da sam veliki znalac ili nesto samo cu ovo da kazem...ne spajaju se bez razloga dve cevi u jednu i nisu one bez razloga te zapremine koje jesu,takodje nisu ni lonci odredjene zapremine bez razloga...svako njihovo menjanje zapremine utice na rad motora,nesto utice povoljno,nesto ne. Za standard motor nema puno smisla menjati jer je fabricki odnos savrsen,doboce se na zvuku,ali tesko na performansama,moze samo da se izgubi. I jos ovo Guy Croft preporucuje 4-1 grane iako daju manje snage,posebno na nizim obrtajima,ali je daleko lakse proracunati zapreminu za taj sistem i odnos duzine i sirine cevi i lonaca,takodje raspored cevi (da li su stoje 1324 ili 13 gore a 24 dole ili sto je 1234 pa idu u jednu) takodje deluje na performanse.Cisto da se zna da je covek doktor za Fiat motore i testira motore na institutu,verujem da ni sam ne zna koliko ih je sklopio,ceo zivot sklapa i unapredjuje performance motore. Ovi nasi majstori uglavnom kopiraju neke performance grane ili fabricke grane,niko od njih ne preracunava za odredjeni motor,jer ili ne znaju ili nece da se zanose ovako im je lakse da prave jedno te isto.Da menjam na standard,jedino bi lonce menjao i nista vise,to je moj savet,ne vredi izmisljati vrucu vodu jer ono sto se dobija zamenom izdvnog sistema za gradsku voznju cak se i ne primeti,sem zvuka.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 2:32 pm

Svestan sam da generalno izmenom izduvnog sistema (posebno na standard motoru) ne moze da se dobije mnogo, ali zato moze mnogo da se izgubi. Planiram nesto da uradim sa dvocevkom samo zbog zvuka, jer me nervira ono kecevo zujanje. Ne bih da je kratim ili stavljam stari tip grane, pa sam zato mislio da je produzim Smile
Nije mi cilj poboljsanje performansi, vec zadrzavanje postojecih uz promenu zvuka Smile
Jbg ja to ne umem da preracunam, nisam strucan, ali po mojoj seljackoj filozofiji, ako je fabrika izabrala taj precnik cevi za dvocevku, i ako se keceva dvocevka bolje ponasa od jugove, pretpostavljam da se nista ne gubi ako se produzi jos (recimo do kraja i onda uvede u jedan lonac). Ti me ispravi ako znas nesto sto ja ne znam biggrin
Back to top Go down
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 3:31 pm

Mislim da se gubi,jer je dvocevka produzena da bi auto prodisao koliko je moguce,za sve preko toga treba vise obtaja,spoji dve cevcice za sok u jednu,neka budu razlicitih duzina i duvaj u njih da vidis sta ce da se desi...jos jedna jednostavna varijanta,motorcikli su da kazemo jednostavniji u nekim stvarima,pogledaj cevi kod onih sa dva cilindra ako su razlicite duzine (a krajevi im se zavrsavaju na istom mestu),obavezno je kraca cev i sira kako bi pritisci bli isti. Sto se mene tice,postujem ono da vise ne znaci i bolje. Jedan primer iz iskustva,proslog januara sam iskidao izduvnu granu tacno na mestu gde se spaja 2-1,zakacio sam je na lezecem. Auto se drao,sto je logicno,radio je nemirno kao hotrod ili Harli i bio je nemoguc za voznju,tesko je vukao i stabilizovao se tek pri visokim obrtajima,racunaj da sam tada jos vozio spustenu glavu,polirane kanale i granu na 32/32, sada vozim jednogrli jer sakupljam novac za projekat pa je dosta toga otislo na dobos. Najoptimalnija varijanta je ako bas neces serijsku granu,uzmi neku pravljenu kod majstora koji radi za trke ljudima,jer je to da kazemo najoptimalniji dobitak na vise razlicitih automobila,vec testirano,ostalo su opet bespotrebne nijanse.
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 3:44 pm

Jednom kad sam isao da kupim srednji lonac pre 7-8 god, skinuo sam stari i vozio samo sa dvocevkom, osim sto se drao, nisam primetio pad snage.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
dusan_veli
101 - 55KS
101 - 55KS
dusan_veli


Broj poruka : 320
Datum upisa : 2011-12-23
Godina : 32
Lokacija : Nis

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 4:55 pm

ja sam vec pisao da je profa sa faksa racunao da se dobijaju 5ks sa produzenim dvocevkom skoro do srednjeg lonca sto sam i ja isprobao i stvarno se oseti da dobije snagu, znaci sve ostaje standard sem sto se produzi dvocevka!
Snaga jos moze da se izgubi ako se pretera sa fi cevi ako stavite recimo f50 na std znaci auto se vuce sto sam isto probao i ne preporucujem za std motor, kad sam skinuo f50 i stavio f 40 auto je proleteo!
Trkaci yugici imaju std grane e sad HIBRID ide sa f50 do kraja zato sto ima velike prepravne a MALI N ide sa F42 zato sto je to manje vise std motor....
Neko optimalno resenje je mozda F42 ili F45 gde ce da se dobije malo dublji zvuk i malo ce da prodise auto, ali vecina skida srednji lonac i kad se dugo vozi bez srednjeg moze da stradaju karike jer nema povratnih fluida!!!! Jedino zastava ima srednji neprotocan a zadnji protocan!!!
Preporuka ko hoce da mu se auto malo jace cuje moze da skine srednji ili da stavi neki protocan pozadi, a da ne bi doslo do stradanja karika moze da ubaci srednji pred zimu !!!!
Back to top Go down
https://www.facebook.com/profile.php?id=1595749349
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 5:16 pm

A sta se desava sa zvukom ako se skine zadnji? Very Happy
Nije mi palo na pamet nikad da probam..
Back to top Go down
jollyjumper
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
jollyjumper


Broj poruka : 321
Datum upisa : 2012-01-10

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 5:40 pm

Guy Croft wrote:
OK, my advice is to use a 4-1, bore should be ex valve throat diameter plus 5mm. Straight through pipe from collector to muffler, 1.75" bore, use the 'bunched' pipe layout below into the collector if you can:
00
00
not flat plane:
0000

Play safe, I am not going to advise on 4-2-1, too difficult to get right, just as easy to mess up the engine as make it better than a 4-1.

Da ne bude da pricam u prazno...kaze covek koji to testira uzivo,a ne samo racuna teorijski...sada bas koju titulu ima,ne mogu da se setim,ali nije ni bitno,prica je o ulicnoj trkacici.

evo kako racunai duzinu cevi:
Length of 4-1 system primary pipes = (850xED)/RPM)-3

Nadam se da ce da pomogne nekome.


Last edited by jollyjumper on Mon Feb 06, 2012 5:43 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://serbiancarfans.x10.mx
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 EmptyMon Feb 06, 2012 5:42 pm

Ma niko ne kaze da ti pricas u prazno, to sam citao i ja, u temi onog lika iz Rijeke...nego mene interesuju cisto ovako prakticna iskustva ljudi...sta su radili na izduvnom sistemu i kako se pokazalo smile1
Ja nisam fizicar, kao i veci deo ljudi ovde, tako da o tim teorijama mozemo da raspravljamo do prekosutra, i nista pametno iz toga nece da ispadne.. biggrin Da bi se to precizno izracunalo ipak treba mnogo znanja, i mnogo faktora utice...
Back to top Go down
Sponsored content





Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Koje izduvne cevi?   Koje izduvne cevi? - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Koje izduvne cevi?
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Koje amortizere na Z 101?
» Koje felne na Z 101?
» Koje filtere ugrađivati na Z 101?
» Koje delove za kočnice?
» Koje motorno ulje koristiti?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: