ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova

Go down 
2 posters
AuthorMessage
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova Empty
PostSubject: Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova   Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova EmptyTue Oct 14, 2014 8:52 am

Uputstva za uhodavanje novih kočionih komponenti:

Ili u kratko:

1. voziš 100km/h i POLAKO prikočiš na 70km/h, 2 puta (NIKADA DO POTPUNOG ZAUSTAVLJANJA ILI BLOKIRANJA TOČKOVA) - zagrevanje
2. voziš 100km/h i JAKO prikočiš do 15km/h, 8 puta (NIKADA DO POTPUNOG ZAUSTAVLJANJA ILI BLOKIRANJA TOČKOVA)
3. posle ovog uhodavanja minimalno 10 minuta pauze, da se kočnice i kočiono ulje ohlade.

Rezultat nepoštovanje ovog pravila, rezultira se u večini primera kao tresenje pedale prilikom kočenja, posebno kad se koči naglo.
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova Empty
PostSubject: Re: Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova   Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova EmptyTue Oct 14, 2014 9:53 am

Moje prednje kocnice nema sanse tako da se uhodaju, ja sam kocio tonu puta i jos uvek nisu nalegle kako treba Laughing Cekam da odem na stazu da ih zagrejem na propisanu radnu temperaturu Very Happy
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova Empty
PostSubject: Re: Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova   Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova EmptyMon Dec 01, 2014 9:01 am

YUgisa, kupi kocnice za normalne puteve, ovo tvoje za pistu, ne moze da koci dobro na normalnim putevima, ako ne uspevas da ih zagrejes...
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova Empty
PostSubject: Re: Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova   Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova EmptyMon Dec 01, 2014 1:16 pm

Dobro ja sam to malo u sali napisao, moj problem sa uhodjavanjem je najvise bio posledica fabricke greske na Fiatovim klestima zbog cega plocice nisu stajale paralelno sa diskovima nego odredjenim uglom, sad je to ispravljeno ali tih 10ak puta sto se koci ne bi bilo dovoljno da se uhodaju 100% Wink Inace su predvidjene za saobracaj, ali su klasa najvisih performansi, sledeca klasa su trkacke Wink Tako da kao hladne koce sasvim normalno kao i obicne samo se kocenje popravlja sa zagrevanjem i veca je temperatura pri kojoj ce opet poceti da opada kociona sila.
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Sponsored content





Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova Empty
PostSubject: Re: Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova   Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova Empty

Back to top Go down
 
Uhodavanje kočnica posle menjanja diskova
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Zastava 101 - popravka kocnica
» Korektor zadnjih kocnica-5 cilindar
» "AUTO" - Broj 1 - 01.Januar 1973. - Zastava 101 posle 40.000km - Sudite Zastavi 101

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Vešanja i kočnice / Suspension and brakes-
Jump to: