ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Trosi malo vise no sto treba

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 15, 2014 10:24 pm

Znaci Miljane ovako, karb sam nastelovao ko sto si mi rekao, plovak je bio 2-22mm (prelivao mi i trosio mi mnogo vise) posle sam ga nastelovao kako treba 7-14mm, zapusio sam deklicu od karba sa polu-dihtunom, jer je malo bio otvoren tamo gde mu dolazi gorivo (kako si i sam rekao na vecini webera to je mana), znaci i to je reseno, filter za vazduh imam nov neki Clean Filters za Opela je, ali odgovoraju dimenzije original i extra je kvalitetan, dizne za vazduh sam duvao na kompresor skoro, imam filter za gorivo pre karba, i vise ne znam sta da radim, mislim da sam ga jednom sredio kako treba, to je ono kad sam menjao elktronsko paljenje isao ko aletina, cak mnogo bolje nego sada, potrosnja mi bila nenormalno mala, ali imao sam problem da mi paljenje nije stajalo kako treba ( secas se sigurno) vakum od razvodnika mi bio tacno na kabel od prve svece, i od kad sam namestio sve kako valja vise nije isto u p.m Sad .......
Ne znam do cega je i kako da ga resim, nije da mi smeta, ali nije malo ova potrosnja  wallbash 
Zbunjen sam i nervozan po malo  icon_evil 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 15, 2014 10:27 pm

Po tome je sve ok, koliko si presao od tad, kakve su svecice ?
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 15, 2014 10:28 pm

Meto samo bez nervoze, rešiće se sve, samo polako, nemaš ništa od toga što se nerviraš. Ja da ti pomognem ne mogu jer ne znam, zato je tu Miljan, napravićeš ti to uz njegovu pomoć, samo polako.  thumbsup 
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 15, 2014 10:42 pm

Svecice nisam gledao jos, ali znam da je pre sredjivanja karba auspuh bio garav, i to veoma, kad sam sredio to sve I kad sam namestio elektronca bio mi beo auspuh, ali posle zadnjeg namestanja elektronca nije vise beo, ali nije ni garav, suv je auspuh (mislim na zadnji izduv) nema garezi nego onako samo maaalo crno kao mastan da je kad sam presao prstom preko njega ali sasvim malo i to suvo jedva primetno za oko, a sutra cu ako imam vremena da proverim i svecke

Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyWed Apr 16, 2014 12:27 pm

Pa mislim da sam presao oko 400-500 km ,
Nego Miljane na koju diznu za vazduh mislis , jel su to one dve gore u karbu ili ima jos neka treca?  scratch 
Ja za vazduh znam samo one dve u karbu gore i njih sam duvao  Question 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyWed Apr 16, 2014 2:48 pm

Samo te gore, nema druge.

Pa onda ne znam sta te zeza, paljenje sigurno nije, jer kad je kasnije paljenje vise trosi i slabije ide, a kad je ranije manje trosi i bolje ide.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyWed Apr 16, 2014 11:55 pm

Uhhhhhh  Sad 
Ajde izvuci neku caroliju iz dzepa  confused2 bye2 

Ne znam, nisam svestan ni ja sta moze da bude, sve je u redu a nije........ osim imao sam dosta i gradske voznje u tim kilometrima kroz Skopje i kroz Tetovo, pogotovo ono prva-druga, lezeci policajci u Tetovu na svakih 50 metara, stani - kreni i to , mozda mi zato potrosio tako  scratch , jer nije bio sve autoput, mozda je ipak sve u redu a ja se panicim za djabe , a?  doh1

Mada ipak cu ja na stroboskop, da mi dusa bude mirna Wink
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyThu Apr 17, 2014 12:01 am

Pa onda i jeste u redu, ja mislio to je cisto na otvorenom.  lol! 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyThu Apr 17, 2014 12:11 am

Znaci da batalim ideju da idem na stroboskop?? Ili opet da idem, cisto radi mene, mada msm da nema potrebe jer auto ide odlicno  thumbup , kako kazes tako cu i da uradim
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyThu Apr 17, 2014 12:33 am

Nema potrebe, teraj to i ne brini.  thumbup 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyThu Apr 17, 2014 12:37 am

thumbsup notworthy 
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 12:11 am

Sad sam citao nesto o podesavanju karburatora i kaze ovako:
- ako se cuju detonacije u izduvu kad se oduzme gas, onda to znaci da nisu dobro pritegnute usisna i izduvna grana , ILI
- ako je smesa presiromasna .....
Kod mene se cuju te detonacije, kad sprasim auto i oduzmem mu gas , e sad dal je to do smese i ako je kako da je obogatim?
A ako je do grana sutra cu bas da proverim srafove dali sam ih dobro pritegnuo

Mada licno ja mislim da je to samo od kompresije, jer ima dobro masinsko kocenje, odnosno kad mu oduzmem gas naglo smanjuje brzinu i TAD se cuju te detonacije, ako me razumete, ali i mislim da je to mozda od protocnog zadnjeg chrom lonca, bazuke
 scratch 
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 12:19 am

ako je smesa siromasna onda ce biti bele svecice Wink Plus nisam siguran da detonira onda u izduvu, u izduvu detonira kada je prebogata smesa pa ne sagori sve i onda se zapali u izduvu ili ako je pomerena faza/paljenje prekasno...
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 12:32 am

Paljenje treba da bude 12 stepeni, kako sam namestio po oznakama na poklopca rebrastog kaisa,
A kako da osiromasim smesu ako je prebogata?
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 7:57 am

Pa sa onim srafom za stelovanje smese ili trebaju manje dizne...
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 8:04 am

To sam mislio i ja, da opet stelujem sraf za smesu, a inace dizne imam 110/170 na prvom grlu i 110/190 na drugom, mislim ako se dobro secam da f 30 bio na obe dizne.
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 4:23 pm

E da li to valja morace ti neko drugi potvrditi, ja nemam pojma o karbu Very Happy
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 4:49 pm

Sinoc sam vozio samo 3 km i parkirao auto u dvoriste , ono napred nazad 3-4 puta ali opet mislim da ne valja ovo . Svecice sam proverio jutros i garave mi, crne a i navoj svece je bio vlazan, znaci prebogata mu smesa .
Resenje?? Mora da stelujem sraf za smesu, jel da?

 Evo slike pa procenite sami, ali ne valja .
Inace vozim Beru svece otvorene 0.7,5 merio sam sa spijunom, a u AUTOdata programu pise da treba Beru da bude 0.8, a ostali proizvodjaci razlicito, neke 0.7 neke 0.75, ali mislim da nije problem u zazoru elektrode, vec da moram da stelujem smesu , huh

Trosi malo vise no sto treba 78zxii40rzpd1tbtbb
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 5:00 pm

Ne znam koje paljenje imas ali ako nije dovoljno jako zna da detonira upravo zbog prevelikog zazora jer ne moze da prebaci varnicu i zna i od toga da se zagaravi nekad... Zastava koliko ja znam maksimalno sto je navodila je 0.7 zazor, ja kod mene vozim na 0.8 a to je najjace paljenje Wink Moj predlog je da smanjis malo zazor (barem za probu) i da nastelujes smesu Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 5:09 pm

Imam Bosch elektronsko komplet, razvodnik i komutator, jedino mi bobina Iskra, a za elektronca znam da treba da bude bas toliko, cak u autodata programu pise da treba da je veci zazor 0.8, a na samoj svecici pise 0.7-0.8 , ne znam vise, ono zato mi vise trosi, evo dokaza, cadjave svecke  wallbash wallbash 4275502 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 8:25 pm

Na toliku relaciju i ne mogu da budu drugacije, vozi bar 20-30km u cugu pa onda proveri svecice.
Ja vozim sve po 1-2km i stalno su crne, a kad vozim na otvorenom budu sive.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 8:52 pm

To znam druze Miljane, zato sam naveo podatak da sam sinoc vozio 3km, i sumnjao da je mozda zbog toga.
Inace hteo sam da proverim svecice kad sam se vratio sa putovanja, situacija bila odlicna, dug put, pa jos autoput , ali ubila me kisa, svaki bozji dan, i nikako nisam uspeo, a auto sam morao da vozim redovno i to sve krace relacije, tako da nisam uspeo da proverim. Medjutim uskoro imam nameru da opet idem na duzi put, pa cu onda da proverim i vidim kakva je situacija. Za sada ne cepkam nista .

Hvala Miljane  thumbsup 
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 11:45 pm

Proveri dali vraca leptir sauha do kraja,dali ga slucajno sam zatvara kada das gas i kako ti je podesen leptir drugog grla kad je zatvoreno.
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyTue Apr 22, 2014 11:52 pm

Sauh je u redu, sve je ok, a leptir drugog grla je kako je fabricki, nista nije cackano, mada mislim da je u redu, ok si je sve kod drugog grla iako nikad se ne zna  Crying or Very sad 
Back to top Go down
alexandarltd
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 185
Datum upisa : 2012-12-06

Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba EmptyWed Apr 23, 2014 12:54 am

Koliko se ja secam, drugo grlo treba biti otvoreno tacno 1mm.Greska je sto ga mnogi na raznim karburatorima skroz zatvore.Kao i prvo i ono ima svoju ler diznu koja napaja gorivom motor ispod leptira ,tako da i ono mora biti propisno otvoreno na leru da bi prolazio i vazduh,kao kod prvog.Tada motor mirnije radi na leru i bolje se odaziva kod naglog davanja gasa inace moze da garavi svecice cak i na leru.
Back to top Go down
Sponsored content





Trosi malo vise no sto treba Empty
PostSubject: Re: Trosi malo vise no sto treba   Trosi malo vise no sto treba Empty

Back to top Go down
 
Trosi malo vise no sto treba
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» povecana potrosnja
» Više snage za Z 101 - SAM
» Koliko treba da puni alternator?
» Primeri kako ne treba spustiti vozilo
» Zastava 101 Kondić/Ćorić više izdanja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Motor / Engine-
Jump to: