ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Ugradnja voltmetra

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptySat Mar 29, 2014 2:11 pm

Imam neki digitalni voltmetar, ugradio bih ga u zastavu, pa se razmišljam gde + da povežem, kontam na kontakt bravu, da mi pokazuje struju akumulatora kad dam kontakt, a kad upalim auto struju punjenja, pa me interesuje zna li neko sa koje žice plus da izvučem? :)Mislim, verovatno Miljan zna, ali ajde, možda još neko zna... Smile
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptySat Mar 29, 2014 3:49 pm

Za voltmetar mozes iz bilo kog voda koji se kontaktom aktivira jer je napom u celokupnoj instalaciji isti.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyMon Mar 31, 2014 8:01 pm

Novice, mogao bih i sa osigurača da izvedem? Šta ti misliš o tome?
Back to top Go down
radoole
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 5
Datum upisa : 2014-04-28

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 3:45 pm

Jedino ti je bitno da koristiš opciju voltmetra, da ne prebacuješ na opseg za merenje struje, pošto se ampermetar vezuje redno, a voltmetar paralelno. Ukoliko bi povezao instrument kao ampermetar, instrument bi merio struju koja teče od tačke gde si postavio plus (npr. osigurač), do mase, tj. struju kratkog spoja. U najboljem slučaju, spalićeš samo osigurač.
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 4:25 pm

Ti mora da nisi dobro razumeo šta sam ja pitao, imam digitalni voltmetar, ne multimetar ili unimer kako ga svi zovu, svejedno je gde ga staviš na plus i na masu, ne možeš ništa da spržiš jer je tako vezan uvek vezan paralelno, da bi ga vezao redno moraš da oba kontakta staviš na plus. Ja sam električar, samo sam hteo da se posavetujem sa ljudima, ali od tvog saveta ništa pametno nisam izvukao. Bez ljutnje. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 4:46 pm

Ja imam kod mene od kontakt brave izvuceno, kad dam kontakt pokazuje koliko struje ima akumulator, a kad upalim motor pokazuje koliko puni, znaci bas kao sto zelis i ti  thumbsup 
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 4:55 pm

Namestio sam ja to meto ima 3 nedelje Smile Uzeo sam plus sa prvog osigurača do volana, kad dam kontakt pokazuje mi struju akumulatora, a kad upalim, struju punjenja. Smile
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 5:15 pm

Tek sad sam video datum, ti si to pitao 31 marta  boske boske boske 
Ja sam mislio da je nova tema jer radoole je pisao a ti mu odgovorio  boske boske 

Ok je onda , bas mi drago da si namestio  thumbsup 
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 5:22 pm

Pa da, Novica mi je prosto odgovorio, a mnogo mi pomogao, čovek nekad sam jednostavno nije dovoljno pametan Smile Bitno mi da radi sve, merio sam potrošnju nedavno, ispod 9 litara plina na 100 km mešovite voznje, znači i grad i otvoreni put. Very Happy
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptyWed Apr 30, 2014 5:47 pm

Odlicno  thumbsup 
Back to top Go down
radoole
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 5
Datum upisa : 2014-04-28

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptySat May 03, 2014 11:07 pm

Radule89 wrote:
Ti mora da nisi dobro razumeo šta sam ja pitao, imam digitalni voltmetar, ne multimetar ili unimer kako ga svi zovu, svejedno je gde ga staviš na plus i na masu, ne možeš ništa da spržiš jer je tako vezan uvek vezan paralelno, da bi ga vezao redno moraš da oba kontakta staviš na plus. Ja sam električar, samo sam hteo da se posavetujem sa ljudima, ali od tvog saveta ništa pametno nisam izvukao. Bez ljutnje. Very Happy:D:D

Pogreši čoek Smile
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra EmptySat May 03, 2014 11:43 pm

Ma nema problema, samo reciii Smile Šalim se Smile Opušteno Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Ugradnja voltmetra Empty
PostSubject: Re: Ugradnja voltmetra   Ugradnja voltmetra Empty

Back to top Go down
 
Ugradnja voltmetra
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Vidi i budi vidljiv - Ugradnja releja za svetla
» Ugradnja univerzalnih elektricnih podizaca stakala na NT vrata (Yugo)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: