ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Curenje ulja iz mijenjaca.

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Kato93
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 3
Datum upisa : 2014-01-14

Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. EmptyThu Jan 30, 2014 1:21 am

Pozdrav svima, izvinite na smetnji.... danas mi je mijenjac napravio neuobicajenu pojavu.
Tocnije nakon tri godine sto vozim sa jedno te istim mjenjacem i stalno ga palim na ravnoj ravnici danas sam ga upalio na mjestu i pustio mi je lokvicu ulja krov otvor za ozracenje... (otvor koji ima gumicu na vrhu koji ne dopusta ulazak vlag, prasine i prljavstina...).

Sada neznam sta bi to mogli biti... nikada mi nije to napravio... sta bi to moglo biti?
Pitao sam druge i rekli su da je to normalno da izbaci visak ulja ili pritiska (a tako je vozio tri godine bez ikakvog problema)... i sada me brine sta bi to moglo biti...

Bilo kakva pomoc ili savjet ili iskustvo su dobro dosli...
Dobio sam preporuku za odgovor od gospodina milojka...

Hvala unaprijed Smile
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Re: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. EmptyThu Jan 30, 2014 1:38 am

Ako se taj odusak zapusi moze da se stvori pritisak u menjacu koji nema gde da se oslobodi pa izbaci visak ulja tu, zato to treba da bude uvek prohodno, ona kapica je tako dizajnirana da stiti od ulazenja vode i prasine, a omogucava oslobadjanje ptiska i isparenja.
Skini kapicu, operi je lepo sa unutrasnje strane, kao i taj deo na menjacu gde ona dolazi i procackaj zicom rupicu.
Hoce da se zapusi ako dugo nije menjano ulje ili ako je nekvalitetno ulje.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Re: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. EmptyThu Jan 30, 2014 1:41 am

Rekao sam ti Karlo da ce drug Miljan da ti odgovori odmah  thumbsup 
Back to top Go down
Kato93
PIONEER
PIONEER



Broj poruka : 3
Datum upisa : 2014-01-14

Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Re: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. EmptyFri Jan 31, 2014 11:30 pm

Pozdrav,

hvala ti na brzome odgovoru, ali stvar je u tome sto moj mjenjac tog poklopca nema.... i prije nije bilo nikakvog problema u vezi njega o jednom... i ja za svoj auto strogo elf i seleniju stavljam a za mjenjac najgusce moguce dopusteno od elfa stavljam unutra... u tome je stvar.... neznam zasto je pustilo... ana ravnome je i na mjestu je to napravio...

Hvala ti meto, stvarno Smile)) istina!
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Re: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. EmptyFri Jan 31, 2014 11:36 pm

Stavi poklopac jer ulazi vlaga i necistoca i to se verovatno zaledilo jer je jako mala rupica i stvorio se pritisak u menjacu koji je izbio visak ulja.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Re: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. EmptySat Feb 01, 2014 12:07 pm

Kato,dadoh ti link na fejsbuku,ali posle sam video da nisi iz Srbije,ne znam kako bi mogao to naručiti,jedino da ideš na neki otpad,pa da skineš.
Back to top Go down
Sponsored content





Curenje ulja iz mijenjaca. Empty
PostSubject: Re: Curenje ulja iz mijenjaca.   Curenje ulja iz mijenjaca. Empty

Back to top Go down
 
Curenje ulja iz mijenjaca.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pokazivač pritiska ulja
» Zamena ulja u kočnicama - Postupak

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Mehanika / Mechanics :: Menjač i diferencijal / Gearbox and differential-
Jump to: