ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Upomoć Miljaneeeee

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 8:01 pm

Imam problem sa strujom,da vam opišem... Ne rade mi prednji desni migavac i pozicija u braniku,i zadnja leva pozicija i svetlo reg tablice. Migavac u desnom krilu funkcioniše,prvi osigurač od 8a za desnu poziciju prednju i zadnju levu pregori stalno,kada razdvojim džek koji vodi žice do migavca i pozicije u braniku(ispod razvodnika) sve tri žice koje dotle dolaze su u kratkom spoju,da li neko ima predstavu šta to može biti,instalaciju sam pregledao koliko sam mogao,raskačio sve i skinuo sa prednjeg veznog lima i do kabine sam sve pregledao,nigde nisu spojene,sumnjam da se nešto u kabini prespojilo,žice u tom džeku su žuta,plava i ljubičasto crna za masu... Miljana sam zvao u pomoć jer smatram da on ima najviše znanja ovde,ali i drugi su dobrodošli da pomognu da nađem rešenje...
Back to top Go down
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 8:47 pm

Pogledaj spoj žmigavca u krilu. Mada je to sve čudno, ako ti pregoreva osigurać, trebalo bi da ti na istoj strani ne rade napred oba žmigavca, jer bi trebalo da budu vezani na isti osigurać. Problem je negde u instalaciji. Izvuci sve buksne iz konektora, očisti i počni da spajaš. Kad odleti osigurać znaš gde je problem... Ne zaboravi na spoj ispod tepiha kod vozaćevih vrata, možda ti se tu nakupila voda....

https://docs.google.com/file/d/0B05At-Be77oeX0FEOUh4NTdLZms/edit
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 9:16 pm

Hvala za šemu,spoj žmigavca u krilu je ok,problem je negde u instalaciji od džeka gde se kopča zmigavac i pozicija u braniku do kabine,ali mi nije jasno kako radi onda žmigavac u krilu kad je on izdvojen sa tog istog džeka... Nisam pametan,u sredu ću sve da raskupusam i krenem iz početka...
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 9:27 pm

Zmigavac ima posebnu zicu, a pozicija posebnu, zajednicka im je samo masa. Kad iskljucis taj dzek kod razvodnika, ispod desnog fara, jer gori i tad osigurac ?

Zice polaze sa kutije osiguraca, sa tog osiguraca koji ti gori polaze dve, jedna ide u zadnju instalaciju, ka zadnjoj levoj poziciji i svetlu tablice, a druga kroz onu rupu pored sajle kvacila gde ulazi ceo snop duz levog kosa i veznog lima do prednje desne pozicije.

Znaci ako raskacis taj dzek i zice su i dalje u kratkom spoju, mozda su nazad u kratkom spoju, pa posto je sve spojeno kroz instalaciju, pokazuje ti i napred.

Raskaci i zadnju levu poziciju i svetlo tablice, i ukljucuj jedno po jedno pa vidi kad ce crci osigurac.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 9:43 pm

Gori i kad isključim,uzmem taj džek što vode od njega žice do snopa žica pa u kabinu,i unimerom ispitam,sve 3 žice su u kratkom spoju,i masa,i plava za migavce,i žuta za poziciju... Sad je kasno i nemam više živaca,probaću sutra kad dođem sa posla da raskačim sve,pa polako da ubadam i da vidim kada će crći osigurač... Hvala na savetu...
Javiću šta sam uradio...

twist2open,da nije obrnut redosled osigurača na šemi?
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 10:40 pm

To ti pokazuje preko sijalica u ostalim zmigavcima i pozicijama da su u kratkom spoju, ne mozes tako da ispitujes.
Da bi tako ispitao moras sve sijalice da skines, na svim zmigavcima, pozicijama i osvetljenje table, upaljaca...

Probaj ovo sto sam ti rekao, otkaci svetlo tablice i poziciju nazad pa vidi jer crkava.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptySun Jan 05, 2014 11:11 pm

Hvala,pokušaću sutra posle posla pa javim šta sam uradio... Vidiš,toga se nisam setio dileja,da ostale sijalice prespajaju Smile Stvarno sam magarac... Hvala na savetima još jednom,sutra ćemo valjda rešiti problem...
Back to top Go down
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptyMon Jan 06, 2014 7:44 pm

Miljane,da nije tebe,ja stavarno ne znam šta bi... Sjebao se ceo onaj deo u kome su žmigavac i pozicija u braniku,pa prespajalo,išao sam onim tvojim sistemom i čim bi to priključio,goreo je osigurač,ja skinuo i rasturio,fala Bogu mala privreda je u pitanju,sve ima kontakt između sebe,i sve lepo namestio i spakovao,vratio na kola i radi sve... Hvala još jednom....  cheers2 
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptyMon Jan 06, 2014 7:55 pm

Bacaj to i kupi 21. oktobar original, jer ce ti se desiti opet sigirno, imao sam muku sa tim na komsijinoj Skali, kupio malu privredu, jedva ga napravio da radi, iako je kupio NOVO i sa njim goreo osigurac.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptyMon Jan 06, 2014 8:49 pm

Moram u skorije vreme da kupim,ali non stop nešto,više ne znam odakle pare da vadim... Smile
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptyMon Jan 06, 2014 9:06 pm

Znam gde ti je prespajao, moze lepo da se namesti mala privreda, treba samo posvetiti malo paznje i prelemiti one "opruge" ispod sijalice za bolji kontakt  Wink Te oprugice nisu fiksne pa se pomeri i onda se prespoji Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptyMon Jan 06, 2014 10:17 pm

Tu je i ovaj komsijin prespajao, jedva smo ga resili.  doh1 
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Radule89
101 - 55KS
101 - 55KS
Radule89


Broj poruka : 288
Datum upisa : 2013-12-05
Godina : 34
Lokacija : malo Sečanj, mnogo Beograd

Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee EmptyMon Jan 06, 2014 10:35 pm

Ja sam zalepio parče gume između mase i tih oprugica,da ne bi prespajalo Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Upomoć Miljaneeeee Empty
PostSubject: Re: Upomoć Miljaneeeee   Upomoć Miljaneeeee Empty

Back to top Go down
 
Upomoć Miljaneeeee
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: