ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Sta radite sa starim motornim uljem?

Go down 
+2
YUgisa
Snake Plissken
6 posters
AuthorMessage
Snake Plissken
101 - 55KS
101 - 55KS
Snake Plissken


Broj poruka : 86
Datum upisa : 2013-05-03
Godina : 37
Lokacija : Pancevo

Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? EmptyMon Jul 08, 2013 6:36 pm

Nisam znao gde da stavim, valja ne smeta ovde. Ako postoji bolje mesto, molim nadlezne da prebace.

Malo sam citao po netu, onaj mrski ekosekund to navodno preuzima besplatno, doduse na njihovom sajtu pise malo drugacije.

Evo sta je na kraju izvuceno iz teme na motomanijacima :

Quote :
Evo kompletnog odgovora koji sam dobio od Dulica i saradnika.

Dakle, ulje se ne baca. Na ulje se ne greje.
Ulje se preradjuje. Ekosekund saradjuju sa prodavnicama i servisima od kojih dobijaju otpadno ulje.
Preuzimaju do 500l, imaju ugovor sa par servisa u bg i tamo mozete da predate, preuzimaju besplatno!

Ako nekome treba kontakt ekosekunda
Igor Divkovic 0638074157

Toliko od mene. Odgovor je iz ministarstva, tako da ono.

Evo sa sajta ekosekunda :

Preuzimanje otpadnih ulja koja su pomešana (nisu odvojeno sakupljana i nisu razvrstana) kao i ulja koja sadrže više od 5% nečistoća u obliku vode, antifriza, kočionih tečnosi, hemikalija, mehaničkih nečistoća, taloga i slično se vrši uz posebnu nadoknadu koju Vlasnik otpada plaća Operateru. Cene za pojedinačne slučajeve se utvrđuju dogovorom Vlasnika otpada i Operatera i potvrđuju ugovorom ili Aneksom postojećih ugovora.

A na samom linku pominju da se pre preuzimanja otpada prvo mora izvrsiti analiza, dakle sve sa punim podacima, slanju u laboratorije i onda se tek preuzima. Analiza se naravno placa. Laughing 

http://www.ekosekund.rs/o-nama/usluge.html

Gde vi nosite ulje, ima li neko neki savet?
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Re: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? EmptyMon Jul 08, 2013 8:36 pm

Ljudi imaju dobar izum za staro ulje, zove se kanalizacija Laughing lol!  A moja porodica ulje koristi za farbanje krovnog opsiva tj daske koje idu oko krova, mnogo trajnije i kvalitetnije resenje nego farba Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
Vladislav
101 - 55KS
101 - 55KS
Vladislav


Broj poruka : 416
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 31
Lokacija : Leskovac

Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Re: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? EmptyTue Jul 09, 2013 8:53 am

Jednom u par godina na leto, nije lose da se zapuse rupe u pragovima, i tu nalijes ulje koje si ispustio. I onda vozis par dana po uzbrdici, nizbrdici, sa 2 tocka na trotoaru i onda lepo otpusis, ispustis i dobijes neku vrstu zastite. Isto skines plastike iz gepeka, izbusis rupu na flasi i isprskas koseve. Malo smrdi u autu posle par dana, ali nista strasno. To sam cuo od par majstora, a znam da su na mom autu jednom kosevi, patos, itd prskani bitulitom, posto on odbija vlagu (jeftiniji je od body-ja valjda), a nisu ti potrebne neke posebne pripreme pre stavljanja, operes auto ozdo, osusi se, i udri. Valjalo bi da obnovim zastitu ove godine, sad kad si me podsetio ovom temom.laugh 
Back to top Go down
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Re: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? EmptyTue Jul 09, 2013 1:21 pm

Pitajte na benzinskim pumpama, barem onim od OMV, mislim da bi trebalo da imaju sredjeno preuzimanje otpadnog ulja.
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
Starie
101 - 64KS
101 - 64KS
Starie


Broj poruka : 771
Datum upisa : 2012-01-09
Lokacija : Slovenija

Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Re: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? EmptySun Jul 14, 2013 10:38 pm

I na Petrolu ga uzimajo, i jednom u godini kod nas dođejo u svako selo po nevarne smeče i tamo se ga može odati. Naravno bezplatno.
Back to top Go down
http://starie.inc@gmail.com
m.aged
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
m.aged


Broj poruka : 270
Datum upisa : 2011-12-28
Lokacija : Kistelek Csongrád megye Hungary

Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Re: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? EmptyMon Jul 15, 2013 1:59 pm

We have fired boiler: burn the old oil.
I know I should not.Evil or Very Mad
Back to top Go down
Sponsored content





Sta radite sa starim motornim uljem? Empty
PostSubject: Re: Sta radite sa starim motornim uljem?   Sta radite sa starim motornim uljem? Empty

Back to top Go down
 
Sta radite sa starim motornim uljem?
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Osvetljenje zadnje klupe na starim modelima
» Koji je vaš posao? Gdje radite ili studiraju?What is your job? Where you working or studying?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Slobodne teme / Forum free :: Slobodno vreme / Free time-
Jump to: