ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Akumulator ima struju, auto nece da zapali

Go down 
+3
Miljan
YUgisa
meto65
7 posters
AuthorMessage
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyThu May 30, 2013 5:05 pm

Pomoc drugovi Sad , akumulator ima 11.40 V, merio sam sa unimetrom, a kad stavim kljuc u bravi voltmetar mi pokazuje manje od 8 V , a sijalice za kontakt jedva zare malo, znaci unutra pokazuje da nema struje i na kontaktu i na meracu, a akumulator ima 11.40 volti , da nema neki spoj? scratch proverio sam zice sa aku-a na anlaser i na masu sve je ok, treba mi auto a necu da ga guram da zapali, da nije mozda neki defekt pa da zajebem nesto....Pomagajte HITNO Sad , treba mi auto wallbash wallbash
Back to top Go down
YUgisa
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
YUgisa


Broj poruka : 1313
Datum upisa : 2012-09-07
Godina : 34
Lokacija : Subotica

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyThu May 30, 2013 5:23 pm

Stavi ga na punjac da se napuni a posle kad ga vratis u auto, izmeri punjenje Wink
Back to top Go down
http://boyracermotorsport.forum315.com/
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyThu May 30, 2013 5:34 pm

Bio je na punjacu pre 3-4 dana, dosipao sam mu destiliranu vodu i pokazuje 11.40 volti sada, sto i nije malo, a tog dana kad sam ga punio pokazivao je 12 V, punio sam ga 2,5 sata, samo kolko da ga osvezim...... jeste da ga nisam vozio jedno 15 dana, ali zadnji dan kad sam ga parkirao do tog dana je radio perfect, ali zasto mi unutra na meracu pokazuje ispod 8 volti i kad dam kontakt , ako zaverglam ne uradi nista samo se izgube zarulje skroz, a na unimeru pokazuje 11,40 V, uvek mi tacno pokazivao i unutra na meracu i na unimeru scratch wallbash wallbash 8785300 8785300

Ma ja cu ga gurnem da upali, samo se bojim da nije neki spoj pa da napravim neki veci belaj 4275502
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyThu May 30, 2013 5:43 pm

Nema nista od tog akumulatora. :nono:

Ispravan akumulator ima 12.5-12.8V sve ispod je slabo.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyThu May 30, 2013 5:49 pm

Znaci mogu da guram auto i da ga vozim, a Topla 54 A , mamu mu, i to jos je pod garanciju , mislim da mu garancija istice krajem avgusta ove godine Suspect , bas cu proverim u knjizicu i ako ima garancije jos nosim ga u servis Twisted Evil
Back to top Go down
dejca
101 - 55KS
101 - 55KS
dejca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 2013-05-20
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyThu May 30, 2013 11:22 pm

Crko ti je most na nekoj od celija. Ako je u garanciji podhitno ga menjaj.
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyFri May 31, 2013 8:24 am

Verovatno da je neka od ćelija gotova, vreme je za novi
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
gosha_z101
101 - 64KS
101 - 64KS
gosha_z101


Broj poruka : 614
Datum upisa : 2012-01-02
Godina : 33
Lokacija : Beograd

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyFri May 31, 2013 8:54 am

Mozda ti alternator ne puni dobro pa je sjebao akumulator,za garanciju moras da oteras auto da izmere u servisu,ako tamo ne valja punjenje,ne vazi garancija jer ti je neispravan sistem za dopunu akumulatora,bolje ubaci u neki auto koji ima dobro punjenje i reklamiraj ga kao da je do akumulatora
Mada,dolio si mu i vode u njega,dal nisi preterao pa razblazio previse kiselinu? confused2
Back to top Go down
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyFri May 31, 2013 4:21 pm

Pre dolivanja vode je bila situacija ovakva kakva jest, pa sam zato dolio vodu i punio ga samo 2,5 sata,
Inace juce smo gurnuli auto , upalio je, malo sam ga provozao i evo i jutros si odma upalio, kao da nije nista bilo, to isto mi se desilo i pre 7-8 meseci, ista situacija, samo tad nisam dolivao vodu, jer je bila ok kiselina, inace nisam dolio previse vode, samo prst iznad celija je sad, a punjenje mi pokazuje dobro, i unutra na voltmetru i direktno na akumulator, mereno je sve, puni 14,40 v, mada me onaj spoj jebava, uzeo sam drugi, ona plasticna kocka velika sto stoji odmah iza akumulatora na krilu ispod koske, tu se spajaju 4 zice, jedna od plus-a, jedna sa alternatora i valjda ulazi unutra na kontakt bravu, braon debele zice 4 komada, e tu mi nekad zajebava jer nisu dobri kontakti i tad oce da mi pokaze manje punjenje, ali kad ih sprcnem sa WD-40 odmah skoci punjenje, zamenicu to u nedelju, msm na plastiku, pa cu videti , valjda nije otisao aku Sad , nema ni dve godine, a kad se setim da sam Vesnu slovenski aku vozio 9 god doh1
Back to top Go down
dejca
101 - 55KS
101 - 55KS
dejca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 2013-05-20
Godina : 54
Lokacija : Leskovac

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyFri May 31, 2013 9:54 pm

Ipak ce biti da se je samo ispraznio cim pali ponovo. Da je crko neki od mostova koji spajaju celije tad sigurno vise nebi upalio.
Ja akumulator i leti a pogotovo zimi povremeno stavim na punjac iako dobro okrece anaser. To nemoze da mu steti. Kako sad moramo postovati glupi zakon za svetla pa na kracim relacijama altenator nema dovoljno vremena da dopuni akumulator zato je i pozeljno povremeno punjenje.
Back to top Go down
twist2open
Ambasador partnerskog kluba
Ambasador partnerskog kluba
twist2open


Broj poruka : 670
Datum upisa : 2011-12-25
Godina : 47
Lokacija : Ljubljana

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyMon Jun 03, 2013 11:52 am

Dobro pogledaj taj spoj Meto. Ako nije dobar, tu ume da ti iskrsne vatra, pogotovo, ako je napolju kiša. Kod mene je tu bilo belaja kod prvog 1.1 GX, koji mi se zapalio. Možeš da kupiš kabl cipele u svakoj prodavnici sa elektro materialom, pa zalemiti na žice. Mislim da su 6.3 mm ove velike.
Back to top Go down
http://zastava101-1973.webs.com/
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyMon Jun 03, 2013 3:58 pm

Ako su mnogo zarđali kontakti u toj spojnici, menjaj obavezno inače muke sa tim...
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
meto65
Ambasador u Makedoniji
Ambasador u Makedoniji
meto65


Broj poruka : 2086
Datum upisa : 2011-12-30
Godina : 58
Lokacija : Skopje, Macedonia

Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali EmptyTue Jun 04, 2013 1:21 am

To sam uzeo, tu spojnicu za kable, obavezno cu da zamenim, ali ipak msm da je dejca bio u pravu, pali auto sad ko da nista nije bilo, isto mi se to desilo posle godine, kratke relacije i taj jbn zakon da mora da se vozi sa ukljucenim svetlima i verovatno je to, alternator nema vremena da napuni aku, vec ga svetla polako istrose, sada za sada je ok, hvala svima na savetima i odgovorima thumbsup
Back to top Go down
Sponsored content





Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty
PostSubject: Re: Akumulator ima struju, auto nece da zapali   Akumulator ima struju, auto nece da zapali Empty

Back to top Go down
 
Akumulator ima struju, auto nece da zapali
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Koji akumulator ugraditi u Z 101?
» Auto – kozmetika
» Auto-cerade
» FAM auto magazin
» koji auto - lak za farbanje?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: