ZASTAVA 101
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZASTAVA 101

Udruženje ljubitelja automobila ZASTAVA 101 / Association of ZASTAVA 101 fans
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

ZASTAVA 101 FORUM JE AKTIVAN, Registrujte se za pun pristup! ZASTAVA 101 FORUM IS ACTIVE! Register for full access.

 

 Zadihtovanje zadnjih stop svetala

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyThu Feb 28, 2013 5:05 pm

Da ne ide kao blic pitanja,rekoh možda ova "boljka" muči mnoge vozače Z101.
Naime,primetio sam da mi tek najmanje vlaži unutrašnjost auta u predelu stopki iznutra,dakle,u samom gepeku je suvo,ali kad se pogleda ispod svetla dole,vidi se da je vlažno,ima i prašine tu,koja se pomešala sa vodom i tako sam i provalio,inače se ne bi videlo jer je jako malo.
Da napomenem da su stop svetla ona plastična,ne hromirana.
Negde sam čitao da može živa guma da završi posao,da se njome treba napuniti spoj svetla sa limom ili kako već,pa bih stoga bio zahvalan ako neko ima neku sliku šta i kako uraditi,ili bar me uputiti na proizvode koje bi trebalo koristiti i u par crta objasniti način kako da to sredim.
Hvala unapred na odgovorima.
Back to top Go down
Miljan
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Počasni ambasador i član osnivačkog tima
Miljan


Broj poruka : 3293
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Nis

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyThu Feb 28, 2013 5:18 pm

Ja nikad nisam cuo za taj problem, proveri da li je guma svuda lepo postavljena, moze da se desi da negde bude "ustipana" i tu moze da curi.
Nemoj da stavljas zivu gumu, korodirace na tom mestu.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyThu Feb 28, 2013 5:54 pm

Gledao sam,postavljena je ok,samo je nekako gruba,kruta,nije baš fleksibilna. a i fali mi jedno maaalo parče fabrički,par mm,mislim to je haos šta su sve trpali u zadnje serije.Čak mi je i keder gepeka kraći nekih 2 cm nego što bi trebalo,i to ću promeniti kad dođe na red.
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyThu Feb 28, 2013 8:50 pm

Nemoj zivu gumu, ali crni silikon bi trebalo da zavrsi pos'o..
Back to top Go down
zastava101b
Član osnivačkog tima
Član osnivačkog tima
zastava101b


Broj poruka : 3470
Datum upisa : 2011-12-21
Godina : 36
Lokacija : Beograd

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyFri Mar 01, 2013 1:00 am

Ja sam kod sebe popravke radio sa živom gumom jer se ona može lako skinuti i ponovo vratiti.

Što se silikona tiče, obavezno koristiti specijalizovan silikon za šoferšajbne, jer običan silikon ima daleko viši nivo kiseline, pa može da nagrize lim samo tako (sve iz skupo plaćenog iskustva).

To parče, što kažeš da fali bi trebalo da bude sa donje strane svetla i taj razmak služi za drenažu vode.

Voda najviše prodire na mestu gde oluk petih vrata ide na stopku, a tu se često dešavaju problemi i zbog fabričkih grešaka na karoserijama i štopkama, jer ako se i malo razlikuje ugao, stopka ne nalegne do kraja, tako da obrati pažnju na taj deo.
Back to top Go down
https://zastava101.serbianforum.info/t3348-istorijsko-naslee-zas
miljanxXx
101 - 55KS
101 - 55KS
miljanxXx


Broj poruka : 380
Datum upisa : 2012-06-07
Godina : 31
Lokacija : Bor

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyFri Mar 01, 2013 12:43 pm

i ja sam taj problem resio sirovom gumom Wink
samo sto ja uopste nisam imao tu gumu sto treba da ide izmedju plastike i lima...
a nisam nasao nigde da kupim...
cheers2
Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyFri Mar 01, 2013 1:12 pm

Onda da ne zatvorim taj deo dole,za koji kažeš da je drenažni,a Nole?
Nešto moram da učinim,nije alarmantno,ali ne volim kad vidim da ulazi voda.
Back to top Go down
Djoleee
101 - 55KS
101 - 55KS



Broj poruka : 418
Datum upisa : 2012-01-30

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyFri Mar 01, 2013 3:46 pm

zastava101b wrote:

Što se silikona tiče, obavezno koristiti specijalizovan silikon za šoferšajbne, jer običan silikon ima daleko viši nivo kiseline, pa može da nagrize lim samo tako (sve iz skupo plaćenog iskustva).

Crni silikon nije agresivan koliko sam ja upoznat...on se bas za to i koristi, dihtovanje soferke itd..Smile
Back to top Go down
Dokic
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Priznanje za doprinos 101 Klubu
Dokic


Broj poruka : 1158
Datum upisa : 2011-12-20
Godina : 37
Lokacija : Boljetin,Donji Milanovac

Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala EmptyFri Mar 01, 2013 4:04 pm

Onda je to najekonomičnije i najisplativije rešenje,skinem stopke,namažem malo tim silikonom i vratim na mesto,najsigurnije.
Sve će mi trebati taj za šoferke da i napred ubrizgam kod šoferke,pojavljuje se ponekad blago curenje unutra,iz pravca šoferke.
Back to top Go down
Sponsored content





Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty
PostSubject: Re: Zadihtovanje zadnjih stop svetala   Zadihtovanje zadnjih stop svetala Empty

Back to top Go down
 
Zadihtovanje zadnjih stop svetala
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Korektor zadnjih kocnica-5 cilindar

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ZASTAVA 101 :: Elektrika / Electrics :: Auto - elektrika / Car electrics-
Jump to: